Fujifilm X-T20

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 19. 3. 2017 19:28

Ty vogo, a to som si myslel že Ganec tu má najsilnejší post buy syndrom. No, zjavne som sa mýlil.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allien driver 19. 3. 2017 19:38

dadajax píše:Allien driver: mřížka zobrazující se v protisvětle je reálný problém a jedna z velkých nevýhod zbytečného x-transu. Jen kretén to bude obhajovat. Je to prostě fail, který Fuji nebyl schopný odstranit ani v novém snímači. Upozorňoval jsem na to už v létě 2015 ve vedlejším Fuji vláknu, včetně přiložení ukázky.
Protože fotím často v protisvětle, setkávám se s tím běžně a už mi to několik fotek zničilo. Takže ty své kecy si nech pro lidi, kteří se ve focení nevyznají...
PS. problém se objevuje i při používání sluneční clony. Já bez nich nefotím a s problémem se potýkám pořád.

Jaký kretén, jaké kecy, jaký post-buy, ja proste s tým nemám žiadný problém a fotím dosť proti slnku a mám radosť z dobrých výsledkov. To som za to ako kretén??? Dadajax, čo tak trochu slušnejšieho chovania? Myslíš si že keď sa fotením živíš, že už zákonite všetko vieš najlepšie??? Ešte si nepreskočil.
Ale jasné, každému co jeho jest....

-- 19. 3. 2017 19:49 --

Ja som presvedčený o tom, že vďaka X-Trans sa dosiahlo na formáte APS-C (a to zdôrazňujem) lepšieho DR, lepšej štruktúry šumu, lepšieho výkonu v slabom svetle, ale ako to už chodí, je to aj na úkor niečoho.
Ale že ja sem k vám chodím, to je asi najväčší fail . Toto ma pri fotení najviac trápi a fakt budem musieť s tým už naozaj niečo urobiť...
Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 19. 3. 2017 20:17

Ty se ale jako kretén fakt chováš, jeden o koze a druhý o voze, vztahovačnej jak stará Blažková.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Amalary 20. 3. 2017 13:35

Přiznám se, že v protisvětle nefotím, takže to je asi ten důvod proč jsem se s artefakty ještě nesetkal. Mám totiž strach, že focení proti slunci poškodí snímač. Alespoň mi to kdosi říkal a tak si na to dávám velký pozor.

Tady na fóru to rozebírají. Prý pomůže snížit expozici:

https://www.dpreview.com/forums/thread/4080328

Nevím, napadá mne co zkusit nějaký filtr? Ten by nepomohl?
Amalary
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drinobecny 10. 4. 2017 09:29

Jak je možné, že ta X-T20 není v obchodech? To je to tak žádané zboží, že výrobce nestíhá zásobovat prodejce?
drinobecny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 18. 4. 2017 08:03

Tak jsem se díval, jestli XT20 ještě pořád patlá a vypadá to, že jo. Teda nevím jestli ti červíčči/patlaniny vznikají ve foťáku díky X-Trans a je to pak i v JPG i v RAWu nebo to vzniká až při konverzi z RAWu.
Tady je malá recenze XT2, která má stejný senzor.
https://www.exploringexposure.com/blog/ ... hotography
Nádherné barvy, ale to si člověk nesmí ty fotky zvětšit, pak vylezou ty olejomajby. Prý to ale při tisku je v pohodě, tak nevím.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 4. 2017 09:23

Pracuji v tiskárně na pozici Desktop to Press a grafika. Pochopitelně, nechal jsem si udělat cca 50 výjezdů různých fotek i výřezů na stroji iGen 150 Press od XEROXu. Vše víceméně fotografie ve formátu JPG se simulacemi ACROS/Monochrome a Classic Chrome na formátu papíru 364x660 mm a papír 300g křída lesk. Vše od X-Pro2 se sklem XF35mm F2. Nebylo to upravováno, jediná úprava spočívá v samotném RIPu tiskového stroje, který já moc neovlivním, ale vždy je možno se s tiskařem domluvit na korekcích z hlediska světelnosti, tónu atp.

Vsuvka: Asi takhle - každý ať si zvětšuje a kontroluje kvalitu fotek jak je mu libo, ale to nejpodstatnější je celkový výsledek snímku, který chci já (potažmo klient) mít. Klienty už asi 15 let odrazuju od toho, aby se tiskly extrémní výřezy z průměrných nebo nadprůměrných fotografií z průměrných a nadprůměrných fotoaparátů (např. Nikony a Canony střední cenové třídy, které má naprostá většina klientů). To nikdy nedopadá dobře.

Čímž se vracím k tomu svému - výsledky neupravených testovacích výjezdů mě uklidnily. Psáno stručně proto, že každý máme jiný pohled na věc a každý vidí to co chce reálně vidět. Tzn. mé shrnutí k tomu "patlání": mohu s fotoaparátem od Fujifilm fotit dál s pocitem, že to bude vypadat dobře. Samozřejmě, dobře vypadat za podmínek, které je třeba dodržovat při focení i při následném zpracování na počítači.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 4. 2017 09:48

wikxzen píše:Klienty už asi 15 let odrazuju od toho, aby se tiskly extrémní výřezy z průměrných nebo nadprůměrných fotografií z průměrných a nadprůměrných fotoaparátů (např. Nikony a Canony střední cenové třídy, které má naprostá většina klientů). To nikdy nedopadá dobře.


Kandidat na blabol roku, ktery nema ani hlavu ani patu?
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 4. 2017 10:31

Bude skvělé až budu v HOFu pro tento rok!

Ne, teď vážně. Klidně to smažu, ale nechtějte po mě, abych vytahoval z databáze problematická data klientů a dělal tady výstavku s přesnými parametry souborů a konkrétním zadáním.

To co dělám je to co dělám a stojím si za tím. Když mi klient nevěří, tak mu to snadno předvedu na nátiscích. Když uzná, že to je špatný jde se do kompromisu, když si dál vede svou, myslím si o tom své, ale vyhovím mu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 18. 4. 2017 13:10

a čo je podľa Teba extrémny výrez?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 4. 2017 14:48

Me vic zajima, co jsou to ty prumerne nebo nadprumerne fotografie a jak se pozna prumerny nebo nadprumerny fotoaparat? Ze by to bylo jen napisem Canon a Nikon? A vse ostatni je tedy podprumerne? A z podprumerne znacky extremni vyrez uz dopada dobre, kdyz z CaNikonu nikdy?...
A pak mozna jeste co kdyz nekdo dela neco, co vlastne nedela, jak to teda vypada? Protoze jak to vypada, kdyz nekdo dela to, co dela, uz vime. Pozna se to podle toho, ze si za tim stoji.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronybert 18. 4. 2017 15:02

wikxzen má částečně pravdu ono dělat výřez z fotografie která je třeba na iso 3200 to nejde, ale nechápu proč to nejde z Canonu a Nikonu ,ale z Fujifilm foťáku to jde, jak sám píše a vůbec to nepatlá a vypadá to velmi dobře.
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 19. 4. 2017 00:53

Víte, jak se to má s tím patláním? Dělá to teda jen při konverzi RAWů nebo se to objevuje i JPG? Já jsem to viděl hlavně na upravených fotkách, v JPG ty artefakty moc vidět nebyly.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dakuwaqua 19. 4. 2017 07:01

Na druhej strane tohto fóra máš odkazy na stiahnutie rovnakých fotiek z nikonu a X-transu III. Máš tam Rawy, máš tam vyvolané JPGy, máš tam konverziu z Iridient Transformeru. Okrem toho si môžeš stiahnuť rawy z X-Trans III z netu a vyskúšať konverziu keď ťa to zaujíma ... neviem čo viac Ti k tomu napísať.
Dakuwaqua
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigglesO27 19. 4. 2017 21:15

Já bych teda hlavně odrazoval klienty podobných expertů od toho, aby i nadále byli jejich klienty.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků