Sony A7R II - modry flek

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod F4sTe3 24. 9. 2016 18:28

Ahoj,

nechal jsem si před nedávnem v aurozizovaném servisu čistit čip fotoaparatu A7R II a po nějakej době při foceni noční oblohy jsem si všiml modré skrvny zobrazujici se na displeji i v hledáčku viz. foto. Zkoušel jsem i jiný objektiv a problém přetrvává, tedy bude to v těle. Skrvna se objeví vždy až při použití delších časů. Na fotografii pak nijak žretelná není, ale přece jen by mě zajímalo zda se nejedná o nějaké poškození, nebo chybu, když se tento flek v minolosti neobjevoval. Budu rád za názory a rady. Děkuji
Obrázek
F4sTe3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod calidore 24. 9. 2016 20:30

Je to vypalenej pixel. Objevuje se pri delsich casech. Muze byt i cervene a zelene barvy (RGB) ci plne bile. Je to docela bezne a divim se, ze na tak velkem cipu je pouze 1. S cistenim to nema nic spoleneho. Casem se muze stat, ze barevnych bodu bude pribyvat.
calidore
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 24. 9. 2016 21:53

Tomu se říká "hot pixel". Podle mě je jeden proto, že ty které na čipu už byly jsou přemapované (nepoužijí se a místo nich se použije hodnota sousedních pixelů). Tenhle je nový, tak nejspíš proto přemapovaný není. Foťáky mívají i funkci/proceduru kdy si ty nové pixely najdou a přemapují je, abys je nemusel pořád retušovat. Nevím, jak se to dělá zrovna na té A7, ale řekl bych, že je dost pokročilá na to, aby to nějak uměla.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod F4sTe3 25. 9. 2016 07:52

Ahoj, děkuji za rady. Nevěděl jsem, že se tomu říká "hot pixel" :) pak už jsem si vygooglil jak se toho zbavit na A7. Stačilo posunout datum o dva měsíce dopředu, vypnout a zapnout foťák a bylo přemapováno. Pixel už je fuč :) ještě jednou díky
F4sTe3
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků