CSC do 600eur

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Johnnny64 1. 5. 2016 17:23

Ahojte,

premyslam nad kupou CSC. Este nie som rozhodnuty, ci to skutocne urobim, silne nad tym uvazujem, takze nejake argumenty pre a proti by sa rozhodne hodili :)

Momentalne vlastnim EOS 7D + 15-85 USM a 50 f/1.8 STM.Fotak je to fajn a este donedavna som bol presvedceny, ze na CSC neprejdem, pretoze ta velkost je presne to, co mi vyhovuje. Dnes som sa ale v Alze pohral s nejakymi CSC od SONY a ma to nieco do seba.

Fotim hlavne krajinky, reportaze, obcas portrety a nejake interierove foto. Rad by som zabrdol aj do makra, ale to ma cas.

Mna osobne zaujala najviac A6000 so setakom 16-50mm. Ten setak udajne na sirokom konci dost skresluje a este viac vinetuje, ale to by pre lightroom nemal byt problem, takze tomu nebudem prikladat vyznam. K tomu setaku by som zrejme zobral este este Artovu 30mm Sigmu ktora je v podstate za babku.

Zvazoval som ine systemy, ale takmer vzdy mam vyhrady. Fujifilm vyzera fajn, ale odradza ma design a mizerne gripy snad s vynimkou X-T1. Okrem toho ma udajne trochu svojsky vystup.

Naopak, velmi sa mi paci design Panasonicov a v podstate aj Olympus ujde, ale 4/3 snimac ma odradza. Fyzika je fyzika a na velkosti v tomto pripade zalezi, takze ako jedina posledna a celkom rozumna volba mi pride SONY. Pokial viem, nema ziadne zasadne nedostatky, grip je kvalitny, snimac spickovy a jediny problem je asi dostupnost objektivov.

Co myslite ? Mam nad tym premyslat, alebo mam CSC este nechat cvhilu "dozriet" ?
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod metatron 1. 5. 2016 18:12

Asi ti moc neporadim, ale skor sa pridam, aj mne velmi vrta v hlave a6000. Ako univerzal k nemu premyslam nad sel 18-105/4 a pevnu 30 + 60 od sigmy (aj ked ta 60-ka) sa mi zda na portretovanie kratka a malo svetelna.
Ten zakladak 16-50 je inak nic moc co sa tyka ostrosti vraj...podla testov na nete.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Johnnny64 1. 5. 2016 18:29

Toto je najhorsie. Tie objektivy. SONY je na tom dost biedne. Sigma tam ma nejaku 19mm, ale ta je moc dlha. Mozno by to chcelo chvilku pockat s cim pride dalej.

Akurat, ze inu alternativu nevidim. Ten 4/3 snimac ma fakt neberie, od Canon/Nikon nic prevratne necakam a Fuji ... neviem.
Johnnny64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 1. 5. 2016 21:01

Ja mám na nexovi 19+30 sigma a 50/1,8 sonku. Všetky vyborné. Seťáky mám obidva, ale silne ich nedoporučujem.
Ak zoom, tak citovanú 18-105 alebo predražený zeiss 16-70/4. Ale to už je cenovo mimo. V každom prípade sigma hodila do pľacu novú 30/1,4 za slušný peniaz. Čakám na ňu!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod metatron 1. 5. 2016 21:07

Nooo, fotoskoda ju vraj ma skladom za necelych 340 eur, to znie dobre... Bob tuto myslis? mas ju objednanu ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 2. 5. 2016 08:48

Neviem či je to už tá nová 30, ak je original na E-mount mala by to byť ona.

Edit: Jo je to ona, malinká, priemer filtra 52mm. Počkám na prvé testy a ak tam nebude nejaká bota, tak ju beriem. Predpokladám že na rozdiel od C+N bude AF na Sonke šlapať normálne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soowa 2. 5. 2016 12:18

Foto Škoda mělo za poslední půlrok asi dvakrát akci, že k a6000+16-50 ještě dávalo 50/1.8 zdarma, což už mi přijde jako lákavá sestava, vezmu-li v úvahu, že časem se dají "za hubičku" dokoupit 19mm a 30mm Sigmy. Takže bych možná počkal, jestli se ta akce neobjeví znova...
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CA.. 2. 5. 2016 12:57

Nejsem si úplně jistý, jestli se sigmami jde úplně využít všechny ty nové možnosti AF na sony 6x00, raději si to prověřte, v prvních recenzích jsem něco takového zaznamenal, ale možná se něco změnilo.
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 4. 5. 2016 14:34

SONY má dobré zasklení, dokud člověk nechce něco světelného, nebo v dobrém poměru cena/výkon (ano, teď jde na trh Sigma 30 + je tu SONY 35 1.8 + 50 f1.8 ) - chybí hlavně nativní světelnější zoomy.

A6300 je jednoznačně z mého hlediska nejlepší CSC na trhu. Hlavně ostření je dokonalé. Jak člověk zatouží po lepším skle, dostává se do úzkých.

Pokud jde vyloženě hlavně o focení, pak bych tedy FUJI X-T1 úplně neodepisoval - viz. http://www.fujiclub.cz/jak-vybrat-nejvh ... otoaparat/

Na výstup jsem stížnosti moc neslyšel, ale je fakt, že co znám lidi (2 celkem), tak fotí už jen do JPG. A jeden z nich přecházel z 5D MarkIII + C24-70 f2.8 II a nemůže si ten výstup vynachválit.

Objektivy super (FUJI snad neumí udělat špatný objektiv).
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 10. 5. 2016 22:23

Mam moznost zobrat jazdeny X-E1. Prebehol som nejake recenzie a co mi vadilo bol akurat udajne nie najlepsi displej a hladacik s nizsou obnovovacou frekvenciou. Co ma na Fuji fascinuje je ten vystup. Tie fotky vyzeraju fantasticky a ISO tiez zvlada neuveritelnym sposobom. Pocul som ale, ze "Fuji RAW" nie je uplne RAW a je trochu upravene. Je to pravda ?

Pripadne, su na tom fotaku veci ktore by ma mohli ako Canonistu prekvapit ? Nejake Fuji specifika ?
Vdaka
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 5. 2016 10:23

X-E1 dneska uz neber, minimalne E2. Specifika - slaba vydrz na baterku, ale to u kazdeho CSC fotaku, nepocitej s nejakym uspesnym focenim pohybu v serii. Presel jsem na X-E2 z D7100, D7100 byla ve sposute vecech lepsi, AF, velke telo se lepe drzelo... ale vic me proste bavi fotit s tou Fuji a s fotkama jsem spokojenejsi, na vysoke iso pro me ma Fuji proti Nikonu vyhodu v mnohem lepsich barvach, 3200 na Nikonu bylo pro me leda tak na cernobilo...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod CA.. 11. 5. 2016 10:58

bob222 píše:Neviem či je to už tá nová 30, ak je original na E-mount mala by to byť ona.

Edit: Jo je to ona, malinká, priemer filtra 52mm. Počkám na prvé testy a ak tam nebude nejaká bota, tak ju beriem. Predpokladám že na rozdiel od C+N bude AF na Sonke šlapať normálne...


Vypadá to, že AF může selhat i v takřka ideálních podmínkách.
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1421219
CA..
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 5. 2016 12:01

Počkám na viac skúseností, mal som starú 30/1,4 na olympuse a jej náladovosť bola povestná. Buďto vypadol parádny obrázok s takmer 3D lookom, alebo to ostrilo pánubohu do okien. Dúfal som, že u nového modelu to bude vychytané. Uvidíme či to nebolo rukami. ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 11. 5. 2016 14:06

qwerts píše:X-E1 dneska uz neber, minimalne E2. Specifika - slaba vydrz na baterku, ale to u kazdeho CSC fotaku, nepocitej s nejakym uspesnym focenim pohybu v serii. Presel jsem na X-E2 z D7100, D7100 byla ve sposute vecech lepsi, AF, velke telo se lepe drzelo... ale vic me proste bavi fotit s tou Fuji a s fotkama jsem spokojenejsi, na vysoke iso pro me ma Fuji proti Nikonu vyhodu v mnohem lepsich barvach, 3200 na Nikonu bylo pro me leda tak na cernobilo...


Neskoro, ale dakujem. Podarilo sa mi ju zohnat za nieco cez 300eur aj so setakom 16-50, nahradnou abteriou a kartou. Pojde z domu, ale bol som velmi zvedavy na ten vystup. Vecer ho pojdem vyskusat a ak ma zaujme, mozno pojdem do X-T1.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod qwerts 11. 5. 2016 14:15

Tak koupit z bazaru a pustit za tu samou cenu je taky způsob :D Akorát nevím, jestli te ta e1 spis neodradi
qwerts
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků