Fuji (nejen) X-E2 - chyby a problémy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 6. 3. 2016 11:11

Snad tady takové téma ještě není (nenašel jsem ho).

Vlastním Fuji X-E2 cca půl roku, obecně velká spokojenost. Narazil jsem ale na 3 mouchy, prosím o info, zda jsem jeden z mála majitelů, nebo zda je to obecný problém. Popř. zda jste něco z toho úspěšně nevyřešili :)

1) Měříč baterie NEFUNGUJE. Není to o tom, že skočí 2 čárky a vím, že mám k dispozici třeba 20-30% energie. Stále ukazuje 3 čárky a konec poznám tak, že mi foťák prostě umře. Průběžné updaty firmwaru nepomohly, měřič se chová stále stejně. Není to otázka baterky, u kamarádovy X-E1 se i mé baterky (1x originál, 3x čínská kopie) chovají korektně.

2) Po upgrade na firmware 4.00 mám nastaveno AUTO ISO. Už se mi ale 2x stalo, že se toto nastavení bez zjevného důvodu vyresetovalo (poprvé po 3 dnech, podruhé před pár dny). Ostatní nastavení zůstala v pořádku.

3) Problém s bleskem Nissin i40 v režimu Manual (na blesku). Blesk sice blýská, ale v jiný čas, než je otevřená závěrka. Tzn. ve fotce se jeho použití neprojeví.

Takto "funguje" jednak v režimu priorita clony, druhak na časy 1/80 a delší.
Je to vidět zde: https://www.zonerama.com/zacios/Album/1 ... IFXBsM8N12 (zobrazte si informace o obrázku pomocí ikonky i vpravo dole - uvidíte časy)

Zajímavé je, že kamarád s X-E1 má stejný blesk a po přehození se mi to chovalo vždy stejně - máme tedy oba stejný problém.

Pokud by někdo znal řešení těchto věcí, budu vděčný. Jsou to svým způsobem ptákoviny, se kterými se dá žít, na druhou stranu pokud se dají vyřešit, tak bych je rád měl v pořádku :)

Díky.
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 6. 3. 2016 11:49

No zaujimave problemy, podla mna ti nie su ptakoviny. Vsetky 3 veci vedia dobre otravovat podla toho co pises. Skusal si reset do tovarenskych nastaveni?
Lebo totobsu veci podla mna na reklamaciu ako zrele...
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod D.a.l.i 6. 3. 2016 15:12

Z mého pohledu je bez problémů reklamovatelný blesk.

Ukazatel baterie nevím, zda něco vyreklamuji (ale je mi jasné, že na tom může člověk přijít o fotky, když mu foťák bez varování v nejlepším okamžiku chcípne - než přehodí baterku...)

A za měsíc 2x reset nastavení Auto ISO - to je "závada", která se určitě neprojeví, takže předpokládám výsledek "závada se neprojevila".
Nač ten spěch? 5 minut mě nezabije :-)
D.a.l.i
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 3. 2016 18:38

1) toto se mi nikdy nestalo. Vždycky mi poskočí ukazatel baterie na dvě čárky, ale to znamená že už pomalu mám hledat další baterku. Ale ještě se mi nestalo aby se mi vypl při plném ukazateli (požívám jednu originální a dvě neoriginální baterky)

2) toto se mi ještě nestalo, aktualizoval jsem na nový fw hned jak to šlo a hodnoty co jsem nastavil v auto ISO zůstávají stejné.

3) ještě se mi to s bleskem nestalo, zkoušel jsem to teď zreplikovat ale ani po nastavení manuálního režimu na blesku a focení na krátký čas se prostě záblesk ve snímku projeví. Takže tady bych to viděl na chybu někde v blesku
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 10. 3. 2016 04:26

D.a.l.i k tomu bodu 3, nastav si pouze mechanickou zaverku, treba to pomuze
qwerts
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků