a6300

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod AwwA 1. 12. 2016 05:19

reign píše:Tak to je panečku seťák jak noha.


Ted nevim na ktery reagujete. Jestli na DT nebo na Zeiss.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 12. 2016 06:05

Na 16-35, to je rozsah panečku, jednomu by mohlo dojít že ta konstrukce je FF širokáč.

-- 1. 12. 2016 07:12 --

Můj názor je, že pánové ze Sony jsou zmetci kteří zákazníkům nabízí bezprecedentně předražené objektivy mizerné kvality - jednoduše ojebou výrobu a basta, nejde o žádný nesplnitelný úkol, umí to jiní a nepomáhá jim E. T. ani kouzelný dědeček.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 1. 12. 2016 07:26

Souhlas, ale puvodni myslenka byla ze na A6300 neexistuje lepsi zoom. Existuje ale vzhledem k cene je mozna lepsi sahnout po A7**
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 12. 2016 09:33

AwwA, bez nějakých kudrlinek, zoom 16-35 je ti jako základ naprosto k ničemu, to už můžeš tasit něco jako 12-24 a hurá, ne, na Sony E-mount A-PSC doopravdy neexistuje zoom který by bylo rozumné koupit - nemluvím o penězích, tam to logiku nemá vůbec - mluvím o tom, k čemu se ve většině případů základní zoom používá.

Ještě k tomu jestli to je záměr nebo se jim chudáčkům prostě nedaří - koukněte se pánové na optické výsledky levného plasťáčku Sony 18-55 na A bajonet a děkujte Sony za to, jak na vás peče.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dyron84 1. 12. 2016 09:38

reign píše:Zajímavý, koukni na jeho test na photozone.de, já si teda dobré sklo představuji jinak. Pokud teda nápis Zeiss nepřebije špatné optické výkony.

http://www.photozone.de/sony_nex/901-so ... ss?start=2

Zajímavý je jak tam píšou, že to sklo ještě pro jistotu posílali do Sony, jestli je něco špatně no a pánové se jim ani neozvali...


Nespoléhal bych pouze na jedinou recenzi. Ostatní servery hodnotí kladně.
http://www.imaging-resource.com/lenses/ ... 0z/review/
dyron84
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 12. 2016 09:42

No, teď už se mi to asi nepovede najít, ale když jsem o něm před časem vážně přemýšlel, tak jsem našel stránku nějakého rozhořčeného Němce s ukázkami "kvalit" Zeisse no a fakt běs. Jo, recenze jsou různé, jen má člověk někdy zvláštní pocit, že jsou někteří recenzenti nějak příliš shovívaví, nebo si na test skla vyberou záběr se stromem uprostřed...

když se měří relevantně a ne podle pocitů tak to vypadá třeba takto :
https://www.dxomark.com/Lenses/Sony/Zei ... OSS-Sony-E

No a na ephotozine ho sice doporučují, ale mezi klady uvádí excelentní ostrost uprostřed, mezi zápory slabou mimo střed. Tak ti nevím, já bych ho teda nechtěl.

-- 1. 12. 2016 11:03 --

Ještě si dovolím eine kleine postřeh... Objektivy mají kusovou variabilitu, levné seťáky i celkem drahé zoomy. Jestli má ale výraznou kusovou variabilitu Zeiss za nějakých 35000 při celkem dobře zvladatelné konstrukci (viz výsledky obdobného skla od Pentaxu) tak je to malér. Jinak než kusovou variabilitou si neumím vysvětlit tak různé výsledky testů - nebo si recenzenti prostě kecli na zadek z onoho nápisu a je to precizně konstatní bídný zoom.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dyron84 1. 12. 2016 10:30

S tímto konkrétním sklem nemám osobní zkušenost, ale mám FE skla od Sony a Zeisse a když to porovnám s Nikonem, který jsem měl dříve, tak hlavně Zeiss je prostě mnohem lepší, Ale já nejsem fotograf který hledá chyby na objektivech, moc mě to nezajímá, radši fotím, než se užírat vadou objektivu. Pokud mám možnost, vyzkouším si to sám než něco koupím.
dyron84
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 1. 12. 2016 10:41

Ano... ale ak ti je jedno co robi sklo za 1000 a viac eur. V tomto je to pruser Sony.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dyron84 1. 12. 2016 10:48

Tak já nevím, připadá mi že jste jen teoretici, já Sony používám už dlouho, prošlo mi pod rukama několik skel Sony a Zeiss a nikdy jsem neměl žádný problém...a hodně lidí co znám přešlo z Canonu na Sony A7, mimojiné kvůli kvalitě Zeiss skel. Přeberte si to jak chcete, já jen píšu svoje osobní zkušenosti z praxe.
dyron84
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod reign 1. 12. 2016 11:06

dyrone, nezaměňuj A-PSC s FF - tam asi i Sony chápe, že si může ukrojit velký kus koláče a tak ta nabídka skel je lepší, mně se třeba mimořádně líbí pevná 28mm za lidovou cenu, to je jiná. A-PSC je pro ně nezajímavé, kdo si pořídí za ten ranec A6300 tak nemá velký problém po zklamání ze skel přejít na A7.
Jo a nepřijde ti jako protimluv napsat, že píšeš svoje zkušenosti z praxe a doporučit objektiv který - jak uznáváš - neznáš?
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 1. 12. 2016 11:10

Stejne si myslim ze v pristim roce bude uveden lepsi zakladni zoom. At uz od SONY nebo Sigmy a Tamronu. Neco jako 17-50/17-70.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 1. 12. 2016 12:01

Kéž by.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 1. 12. 2016 12:40

reign píše:Kéž by.


Tak ,,hlad" po takovem objektivu bude urcite.
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dyron84 1. 12. 2016 12:41

reign píše:dyrone, nezaměňuj A-PSC s FF - tam asi i Sony chápe, že si může ukrojit velký kus koláče a tak ta nabídka skel je lepší, mně se třeba mimořádně líbí pevná 28mm za lidovou cenu, to je jiná. A-PSC je pro ně nezajímavé, kdo si pořídí za ten ranec A6300 tak nemá velký problém po zklamání ze skel přejít na A7.
Jo a nepřijde ti jako protimluv napsat, že píšeš svoje zkušenosti z praxe a doporučit objektiv který - jak uznáváš - neznáš?


Tak řekl bych že mám víc praktických zkušeností se Sony než ty ;) pokud vím ty sis Sony nekoupil...očividně se chceš hádat a chytat za slovíčky. Tak to prosím beze mě. Já s klidem doporučím každému sony a6000, a6300 je podle mě předražená a proto bych spíš doporučil A7. Bajonet E je na tom v současné době už dobře a do budoucna budou přibývat další dobrá skla.
dyron84
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Macik68 1. 12. 2016 14:23

No já bych řekl, že Reigna Sony něčím musela dost naštvat, ale chápu to, taky mám firmy, který mi nesmí do domu ;-) Lepší záklaďák by potřeba byl na tom se shodnem asi všichni. Protože jsem ochotnej vzhledem k ceně akceptovat ten palačinkovej 16-50 u a6000 (jakkoliv je na 16mm nepovedenej), ale moc nechápu proč představí a6500 za bratru 50 tis bez slušnýho záklaďáku. Uvidíme co bude, pokud by Sigma něco vymyslela, bylo by to dobrý, ale musí se jim to rentovat, že... Což při trendu "všichni všechno fotí mobilem" může být problém. Ale asi je to obdoba hudby. Dnes taky všichni poslouchaj MP3 na bluetooth repráčcích a jsou happy a kvalitní přístroje střední třídy z trhu prakticky zmizely :D
Macik68
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků