Fuji X-T10

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mogen 28. 8. 2015 21:47

Pomalu ale jistě mě přestává bavit tahat se se zrcadlovkou, a tak vybírám bezzrcádko... Byl jsem u Škody a měl jsem půjčený Oly EM-10. Více méně spokojenost, až na objektiv s příponou EZ, z čehož jsem byl lehce nesvůj (ačkoli podává relativně slušné výkony se mi zdá). Poté mě ale do oka praštil X-T10 od Fujifilmu. Za +- stejnou cenu mi to přijde jako rozumná alternativa právě k Olympusu. Nenašel jsem o něm ale žádný topic, má s ním někdo osobní zkušenost? Dovede někdo porovnat výše zmíněné foťáky? pro začátek bych šel jen do seťáků, později nějaká pevná skla. Jediné, co mě na Fuji zaráží, že na něm nevidím žádná programovatelná tlačítka.
Díky
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marty64 29. 8. 2015 13:36

zdá se to skutečně dobré, co takhle nejdříve někde zkusit Fuji X10, dá se koupit za 4 tisíce, je to taková malá demoverze XT10
marty64
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 29. 8. 2015 14:08

X10 ma do XT10 hodne daleko a naopak ^^
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 29. 8. 2015 15:05

Me se teda XT10 libi a rad bych do ni sel, co me ale odrazuje je brutalni cenovka pevnych skel, setak me moc nezajima.

jinak X10 je absolutne jinej fotak nez XT10, tak nevim co by sis na tom vyzkousel
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dadajax 29. 8. 2015 15:57

To je hrozna hovadina s tou x10, to jsou uplne jine kategorie fotaku, neda se to vubec srovnavat.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod om1ci 29. 8. 2015 17:26

na X-T10 sa da naprogramovat 7 tlacitok.

Ak nemas moznost si ju osahat, tak si aspon stiahni manual a popozeraj.
Mozno sa nieco dozvies co by si potreboval.
manual v cestine mam tu: (velkost cca 21 MB)
http://www.jbalaz.sk/technika_f/X-T10_CZ.pdf
om1ci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nalcom 29. 8. 2015 22:43

http://www.stevehuffphoto.com/2015/02/2 ... ull-frame/
Jen doplním, že X T1 a X T10 mají stejný čip, tedy prakticky stejný výstup.
Nalcom
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ghork 2. 9. 2015 08:34

Podle toho, co jsem viděl, jsou oba (Fuji a Oly) celkem porovnatelný. Ale souhlasím s qwertsem, že XT 10 má dost drahá pevná skla. Proto bych radši sáhl po tomhle http://www.aaron.cz/produkty/olympus-o-md-e-m10-14-42-mm-ii-r-stribrny a rovnou k tomu přihodil i nějaké to pevné sklo.
Ghork
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod reign 2. 9. 2015 09:45

drahá jako drahá, stačí si uvědomit jakou světelnost bys musel mít pro stejnou HO na mft a jsme doma - najednou je ta Fuji nabídka celkem fpoho a takový zoom 18-55/2,8-4 by měl mít na mft konkurenci 13,5-41/2-2,8... Záměrně píšu o HO aby se tady zase nesesypaly moudra o tom, že ISO je furt ISO - ovšem tady je taky dobrý znát rozdíl výkonu snímačů...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qwerts 2. 9. 2015 19:49

Tak ten setak je asi fajn a v setu zas tak drahej neni, ale ja se bavim o pevnych sklech. I kdyby mely f/2 na aps-c, tak s tim dokazu zit :D
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 9. 2015 20:15

njn, zase co na Fuji oceňuji, že nemusíš na počátku uvažovat jak to chytnout, je to foťák a ne hračka - což se o konkurenčních CSC moc říct nedá (čest výjimkám)
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mogen 2. 9. 2015 20:31

Nevím proč, ale z Fuji mám zkrátka takový "poctivější" dojem... Působí tak nějak dospělejc. Do nynějška jsem si vystačil s D90, seťákem 18-105 a pevnou 35, takže předpokládám, že do začátku bych si s tímhle vystačil i na bezzrcádku (asi bych na začátku chyběl delší konec, jen co je pravda). Fotím tak nějak pro sebe do šuplíku a občas nějakou kulturní akci, takže v tomhle směru mi výbava stačila (tedy, na svatbu už jsem si musel půjčovat jiný sklo).
Trochu se bojím m4-3 čipu (myšleno velikostí), ale ve výsledku to asi oproti APS-C taková propast nebude.. Nyní vyšla EM-10 mk.II za stejný peníz, takže volba by jasně padla na ní a ne na starší verzi.
Jak říkám, s Fuji zkušenost nemám, pouze s EM-10 (jeden den z půjčovny). Na street a pod je to OK, ale jít s tím někam do akce, kde chci a očekávají výsledky (viz kulturní akce), tam bych se s tím možná trochu bál. Otázka je, jestli jsou mé obavy něčím reálným opodstatněný.
¨
Ať už Oly nebo Fuji, orčitě bych chtěl po přepočtu 50 mm pevné sklo (Tj. 25 a 35 mm) a asi i nějaké delší, a jelikož jsou bohužel finance až na prvním místě, v tomhle směru hraje prim Olympus. Ale zase ta hloubka ostrosti.. Never ending story :-D
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 9. 2015 20:38

Jestli vono nebude lepší zůstat u toho Nikonu :-D bezzrcátka/bezkorunky
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mogen 2. 9. 2015 20:51

Jelikož se poslední dobou celkem věnuju outdoorových aktivitám, chtěl bych něco menšího než je D90. Přeci jen, mít furt na hrbu pověšenej bágl a ještě 2kg foto brašnu.. To už člověka po pár dnech celkem omrzí :D
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 2. 9. 2015 21:03

Nevím jestli Tvé pozornosti neunikl velice zajímavý foťák jako stvořený na to co popisuješ - Ricoh GR. Opravdu prcek (tloušťka 16mm), APS-C snímač, objektiv 18/2,8. Ve vláknu o oblíbeném objektivu na zrcadlovce (sic) tam s ním má dost fotek .ce. Než nahrazovat systém je možná lepší ho doplnit.

http://www.megafoto.cz/ricoh-gr-black.html
Naposledy upravil reign dne 2. 9. 2015 21:05, celkově upraveno 1
reign
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků