3-denní srovnání Olympus OM-D E-M5 Mark II a Nikona D7100

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 1. 8. 2015 17:00

Tak nevím. 70-200/2,8 mi nepřijde jako high-endový objektiv na sport, pokud bezzrcadlovka nedosáhne na ně, má ještě co dohánět. Jako standard na sport bych viděl spíše 300/2,8 (doplněný o 200/2 a 400/2,8) a na to se zatím žádná CSC nechytá.

Jako standard na portrét vidím 85/1,8 nebo 85/1,4 a jako ideál 135/2. Když tyhle objektivy použijete na Sony A7r, výsledná sestava není podle mého názoru zásadně lehčí, než D810 a objektiv, protože (ty objektivy váží i 1 kg), jen se to bude hůře držet a bude se s tím hůře fotit.

Prostě pro mne je CSC něco jako doplněk do města nebo na hory, ale tvrdit o nich, že jsou opticky lepší než špičkové DLSR, to zatím považuji za odvážné. Tím ale neříkám, že se situace nebude dále vyvíjet, A7r II je důkazem. Pokud současný výstup z Olympusu a Fuji někdo vidí jako lepší, než z D7100 nebo dokonce D810, tak dělá něco špatně nebo má špatný monitor a nebo potřebuje vyměnit slepeckého psa.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 8. 2015 18:11

Lotrandor píše:A7II je už podstatně větší než první verze, zoomy 70-200 na Sony jsou stejně velké jako na FX Nikon
Čakal si vari niečo iné?
Kto pozná princípy, tak aj chápe prečo to tak je:
- nové Sony sú len hrubšie (kvôli pridaniu stabilizácie), inak sa rozmery nezmenili
- u objektívov s wide ohniskom nad 40mm (vzdialenosť bajonetu od snímača) je úplne jedno, či sú na zrkadlovky alebo na bezzrkadlovky

Kto očakáva, že teleobjektívy bezzrkadloviek budú menšie tak buď nepozná princípy, alebo "ich nechce poznať" (nenapíšem rovno, že je kretén)
Lotrandor píše: vlastníci A7 jesou v podstatě odkázání na pár předražených pevných skel
Vôbec nie: môžu používať DSLR objektívy cez redukciu.
A najnovšia A7R2 dokonca už môže fungovať s objektívami Canonu (čo je mimochodom dosť drsný úder pod pás Nikonu: majiteľ FF, čo chcel k nemu prejsť kvôli väčšiemu DR, už nemusí).

Pre Sony je zbytočné vydávať dlhé teleobjektívy, ktoré by fungovali len na bezzrkadlovky:
- lebo by neboli menšie ako tie na zrkadovky
- fungovali by len na MILC a na DSLR nie
- naopak: nové DSLR objektívy budú fungovať aj na MILC
Vôbec by som sa nečudoval, keby oznamovali ďalšie DSLR teleobjektívy (ako to spravili u A7II)

pemar píše:Pokud současný výstup z Olympusu a Fuji někdo vidí jako lepší, než z D7100 nebo dokonce D810, tak
.. zrejme dokáže správne používať statív (kvôli Hi-res módu) ;-)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 1. 8. 2015 18:42

No vidíš Ganec jaké je to jednoduché. Stačí sem nasypať kopu fotiek s hi-res z ktorých všetci padneme na zadok.
A hneď nebudeš za kreténa. Ideš!
P.S. zatial bohužial jediný čo sem dáva pozeratelné fotky z olouša je Pavel Breit.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 8. 2015 18:44

Ganec: nevím jestli to děláš schválně, ale napsal jsem, že A7II je větší než první verze. To jsem opravdu nečekal. Dále jsem napsal, že objektivy jsou co do velikosti stejné, což je konstatování faktu. Nechytej se toho a diskutuj to podstatné, ztrátu jediné výhody CSC, kterou je velikost.

K té poznámce k redukcím odpovím otázkou, jak praktické je použití objektivu třetí strany přes redukci? Zajímá mě to co do spolehlivosti, rychlosti a přesnosti ostření a také s ohledem na ergonomii.

Sony jako výrobce elektroniky moc dobrých objektivů nedělá, snad jen to co má logo Carl Zeiss. A tak jediným důvodem proč tu sonku zvažovat je existence dvou nových objektivů Batis, no ale ty nejsou f/1.4.

Sony A7 první verze s nějakým 55 monofokálem jako jednoúčelová záležitost snad. A7II ještě cenově ok, ale verze s, r a rII jsou nákladově mimo. To už mi dává větší smysl 5DIIIrs
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nalcom 1. 8. 2015 19:20

Tak Fuji je na ostření sice pomalejší, nicméně X T1 měla několik aktualizací, a po té poslední ostří docela rychle. Brzy přijde Fujifilm X-Pro 2, a mám naději, že bude ostřit mnohem rychleji. Olympusem se dá fotit i sport. Ten je co do rychlosti ostření skvělý.
Sony: jak dlouho je na trhu s FF? Tak je potřeba se na to dívat. Jistě se máme na co těšit. Skla od Sony jsou a budou drahá, ale ta obrazová kvalita je tak skvělá, že ceny jsou odpovídající. Čipy, které Sony používá v posledních modelech jsou jedny s nejlepších na světě a co do obrazové kvality překonávají nejvyšší modely Canonu a Nikonu.
Nalcom
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 1. 8. 2015 19:28

Ještě zajímavější budou snímače, které od Sony na Nikon přijdou. Proč myslíte, že čekám? A druhá zajímavá věc je hybridní zrcadlovka, na tu má Nikon také jeden zajímavý patent. On se ten rozdíl mezi CSC a DLSR může hodně zmenšit a nemusí to trvat ani moc dlouho.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 8. 2015 19:41

pemar píše:Tak nevím. 70-200/2,8 mi nepřijde jako high-endový objektiv na sport, pokud bezzrcadlovka nedosáhne na ně, má ještě co dohánět. Jako standard na sport bych viděl spíše 300/2,8 (doplněný o 200/2 a 400/2,8) a na to se zatím žádná CSC nechytá.


Ten 70-200/2.8 jsem uvedl jako standard na sport u nadšeného amatera. Tebe to možná překvapí, ale 400/2.8 je pro běžného nadsence cenove dost mimo. Popravdě na psy by to bylo fajn, ale nikdy me nenapadlo dat 300t za sklo. O starším 300/2.8 sem trochu pfemyslel, ale i tam byla ta cena víc, než co jsem chtel dávat za staré sklo co budu tahat po závodech...

-- 1. 8. 2015 20:46 --

Lotrandor píše:A7II je už podstatně větší .....



Jo ty rostouci rozměr me taky trochu desi. Ještě trochu nafouknou těla a přejdou z těch sympatickych objektivu s 49mm filtry na 67mm filtry a snad fakt budu šetřit na tu Leicu :-D

-- 1. 8. 2015 20:54 --

Lotrandor píše:vlastníci A7 jesou v podstatě odkázání na pár předražených pevných skel (a to bude pokračovat protože Sony nejsou žádná charita).


To s cenou byl problém dřív v době, kdy skla na A99 staly masakr. Dneska jsou ty ceny srovnatelný se stejnou třídou nove generace skel u Canonu. Ne ze by šlo Sony dolu, ale zbytek zdrazil. Problém Sony je, ze nemá z dřívějška žádný starý generace skel co jsou ještě levný. Zase na druhou stranu nejde srovnávat 50/1.4 od Canonu za 10tku se Sony-Zeiss 55/1.8 za 25t. Parametrove podobny skla, ale ta kvalita vystupu je uplne někde jinde. To samy ty novy Batisy. Ten výstup je nesrovnatelnej s pevnými starými skly od Canonu... A nova generace od Canonu, pokud vůbec bude, bude zase cenove jinde jako u všech nahrazenych Canonu...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 8. 2015 19:56

bob222 píše:P.S. zatial bohužial jediný čo sem dáva pozeratelné fotky z olouša je Pavel Breit.
No bať, však mám taky potvrzeno, že mám profesionální systém. Nechtěli mě s ním pustit na České hrady! A já si do té chvíle myslel že mám amatérský :). Tak to dávam ven, m4/3 je profesionální, říkal to pořadatel u brány.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 8. 2015 19:58

Lotrandor píše:A k těm portrétům, samozřejmě že dnes je možné použít třeba XT-1, ale jen do okamžiku, kdy chcete nějaký pohyb, třeba pro portrét dítěte. Tam máte celkem rychle po žížalkách. A dítě vám bude těžko pózovat na povel lépe, než když mu řeknete , "támhle si stoupni a poběž ke mě". To vám totiž zopakuje třeba 20x, na rozdíl od "dívej se do foťáku".


Mam ozkouseny ze sport stara A7 fakt nezvládá, ale portréty deti, co se přitom nějak normálně hybou zvládá celkem v pohodě. Tzn nějaký hraní si, lezeni, hřiště apod se da bez problému. Samozřejmě pokud to nemá byt portrét při aktivitě, co je už spis sport. Pak je to v pytli...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Lotrandor 1. 8. 2015 20:02

Nalcom: přání otcem myšlenky, zrovna sony 70-200/4 je horší než nikon 70-200/4 a je o 5000 dražší. To samé platí pro 2.8 verzi. Sony je trhu s FF hooodně dlouho, podívej se kam se dostali s A900, nebo radši ne, asi by ti to zbořilo tvoje vzdušné zámky. Snímač v D4s zatím ve fotografii nebyl překonán žádným sony snímačem, ve videu je ten z A7s lepší. No a pokud jde o naději, když jim chceš ten vývoj platit, tak to ti opravdu nikdo nebrání.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 8. 2015 20:16

bob222: tie tu mal dať FotoABC. On mal ten foťák k dispozícii.
Lotrandor: tých výhod je omnoho viac. Čítal si moje "Výhody bezzrkadloviek a microFourThirds formátu"?
Redukcie testovali na dpreview a pochvaľovali si.
pemar: čakáš na dotykáč vo vyššej triede .. že som uhádol? ;-)
lukas_highenergy.cz: sonysti tvrdia že Minolty sú lacné a dobré
Lotrandor: snímač v D4s bol v DR (od toho sa odvíja šum v tieňoch) prekonaný (pozri DxO graf nad 12800)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 8. 2015 20:21

Nalcom píše:t Olympusem se dá fotit i sport. Ten je co do rychlosti ostření skvělý.


No mozna tak na takové to doma i cvakani, jak Pepíček trénuje v sobotu fotbal. Jinak takové AF-C je v porovnání se zrcadlovkou opravdu nepoužitelný. Což to na sport celkem diskvalifikuje...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 8. 2015 20:38

lukas_highenergy.cz píše:
Nalcom píše:t Olympusem se dá fotit i sport. Ten je co do rychlosti ostření skvělý.


No mozna tak na takové to doma i cvakani, jak Pepíček trénuje v sobotu fotbal. Jinak takové AF-C je v porovnání se zrcadlovkou opravdu nepoužitelný. Což to na sport celkem diskvalifikuje...


Tak podle mne na "klasický" sport ještě Oly není, ostří rychle to ano, na jednotlivé snímky. A to mám M1. Ale to neznamená, že pokud bych na doma potřeboval, že bych sport nedal. Jen bych použil předostření jako za manuálních časů :)
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 1. 8. 2015 20:47

No tak vracet se na predostreni bych v dnesni dobe vazne nechtěl. Něco se s nim vyfotit da, někdy se i vazne hodí, ale mít to jako hlavní metodu foceni sportu v dnesni dobe.... To vazne ne. Jinak to M1 sem zkoušel s 35-200/2 na závodech psích sprezeni (1-8 psu) v lese a strašný. AF-C chytalo náhodně cokoliv a tam kde 6D nemelo problém to bylo s M1 na hranici nahody. Jasne, fotky sem dovezl, ale bylo to tím, ze z ohromného poctu fotek jich bylo i par spravne zaostrenych... A rozhodne to nebyly vždycky ty fotky, co jsem chtěl.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 1. 8. 2015 20:53

Však taky píšu "na doma". Jinak já za posledních 5 let jen caf zkoušel, asi 2x. Jinak nic co by jej potřebovalo nefotím. Ostatně kdyby ano, nemám Oly.
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků