Test MFT objektivů Olympus 14-42 vs Panasonic 14-45 vs 20mm

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rodri 26. 6. 2015 18:54

BoN.cz píše:FotoABC: to ujde :-) Můžeš nasdílet odkaz na celou zpracovanou fotku? Nechal jsi to jen projet tím Sharpenerem, nebo jsi musel dělat ještě nějaké manuální úkony navíc (jako výběr oblastí kde ostřit více atd)? Trochu bys mohl ten proces více popsat...nikdy jsem s Nik tooly nedělal :-)

Prakticky stejný výsledek můžeš udělat v LR a i v ZPS během několika vteřin, výsledek je prakticky k nerozeznání.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 26. 6. 2015 19:36

Nik Sharpener 3 s vypnutým Overall Sharpenning má 3 různé doostření, které se dají kombinovat: Focusing, Local Contrast, Structure. Díky tomu se to dá motiv od motivu nakombinovat jinak a i při vysokém stupni doostření stále zachovat přirozený vzhled obrázku, čili vidět, která z těchto 3 metod dělá artefakty nebo něco nehezkého a doostřit jinou. Mám celkem vyzkoušeno, že oproti všemu možnému ostatnímu máš tady více manévrovacího prostoru v ruce.
Prosím rodriho, aby sdělil jak moc to zkoušel, že to dokáže smést se stolu jednou větou. Jako říci, že Nik Sharpening nepřináší nic rozeznatelného oproti metodám doostření v Zoneru, to je opravdu hodně odvážné.
Navíc doostření přes Nik Sharpener rozhodně nemusí být nějak delší, než těch pár vteřin v Zoneru.
Na mě z toho rodriho vyjádření tak nějak čiší jeho obvyklá povýšenost. Pokud mě rodri nemá rád a strefuje se do toho, co říkám, tak Nik Sharpener za to nemůže, není nutné ho zavrhovat jen proto, že se líbí i mně. Já nejsem zase tak prašivej, aby na nějakém nástroji ulpělo stigma na dálku.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 26. 6. 2015 20:12

A je to tady. Tentokrat kvuli ostreni. Zase bude nasledovat deleni na hodne a zle. To uz fakt necim zavani. Staci jen napsat svuj nazor.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 26. 6. 2015 20:33

No právě že jsem to moc nezkoušel, v LR jsem zatáhl za tři, čtyři táhla, za dvacet vteřin bylo hotovo, pak jsem porovnal výsledek s tvojí ukázkou a byl skoro k nerozeznání, to samý jsem udělal v Zoneru, tam to trvalo dýl, na zpracování rawů je to línej program, a výsledek byl opět skoro k nerozeznání od tvý ukázky. Toť vše. Věřím ti, že Nik umí doostřovat líp než Zoner, pak ovšem bude chyba asi někde jinde :-)) .

P.S. Napostuj celou fotku, třeba na ní budou místa, kde se převaha Niku projeví, nebudu mít problém to uznat, tedy pokud mi to moje obvyklá povýšenost dovolí :D
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 26. 6. 2015 21:12

Rodri, Nik Sharp je něco jiného, už kvůli technologii U-Point. Práce s ním právě skvěle doplnuje LR. Ostatně jako všechny pluginy od Nik.
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/200 ... er-pro-30/
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků