Mirrorles se seťákem do 20.000

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 21. 11. 2014 12:21

Ganec, ja som tú 70-200/4 mal v ruke a fotil s ňou. Kludne sa postavím s ňou ktorémukolvek penu a objektívu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod airmt 21. 11. 2014 15:45

Na sport zatím radši zrcadlo. Zkusit bys mohl Sony A6000, po Vánocích má vyjít A7000, ale není na ni moc tele skel a cena nových bude přes 20k jen za tělo.
Odlož to tak o rok, uvidíme kam se to pohne.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 11. 2014 16:46

bob222 píše:Ganec, ja som tú 70-200/4 mal v ruke a fotil s ňou. Kludne sa postavím s ňou ktorémukolvek penu a objektívu.

Nie tak hrrr, mas odvahu, spravit 4000 fotiek za den/vecer z pingpongu ? Lebo ak nie, prehravas hned :-) .. a dalsia verzia PENu zvladne mozno aj 6tisic, takze opatrne.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod miroslav.cizek 21. 11. 2014 16:52

Včera mě dost negativně překvapila příšernost v podobě ovládání Olympusu OM-D EM-10, odezva taky dost pomalá, zoomování seťáke s motorickým pohonem příšerný. Když porovnám s Panasonicem GM1, tak Panasonicem GM1 má o dost logičtější rozmístění ovládacích prvků na o poznání kompaktnějším těle... Tak si říkám, že v případě Olympusu to nejsou ani tak objektivy a nepokrytí některých ohnisek, co brzdí rozlet bezzrcadlovek... Přiznám se, že jsem zklamán, hodně. Budu mít na měsíc půjčený EPL-7, tak snad to bude lepší. Ale pokud chce někdo fotit sport, tak bezzrcadlo si nedovedu představit. A po včerejšku si vlastně nedovedu představit, že bych s něčím ze stáje m4/3 měl fotit něco jiného, než dovolenou... Fakt mě to docela zamrzelo, měl jsem asi moc optimistická očekávání.
miroslav.cizek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 11. 2014 16:53

bob222: teraz si spomínam, že proti 70-200/4 som svoj PEN na futbale (indoor) už postavil.
Bolo to ešte v časoch E-P3 a mal som nasadenú 45-ku F/1.8. Na nevyzoomované zábery nemala šancu ;-)
(tie vyzoomované boli okrem zašumenosti navyše ešte rozmazané .. nebolo tam dobré svetlo)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 21. 11. 2014 17:06

Som z Ba, môžeme sa stretnuť na niečom lahkom, napriklad na dostihoch. Rad porovnam tu 45-ku s tou 70-200 aj z hladiska univerzality.
Stanovime si co presne chceme mat vyfotene, nie kropit tisice nahodnych cvakov. A potom to možeme porovnať. Ale až v Januári, teraz mám koncoročný rachot a moc volna nie je.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 11. 2014 19:04

Ganec: proti E-P3 s 45/f1.8 postavim Casio kompakt 1000fps a ani si nepisknes :)
Dokazes vobec mat v sebe trosku sudnosti ? Alebo uz fakt nedokazes v tej svojej tvrdohlavosti ani pocitat ? Pomozem ti .. "na nevyzoomovane" .. aha .. no nic. 2 roky, alebo kolko to to tu sledujem, uz vidim, ze si nakoniec dokazal prebrat niektore veci, po asi 18 mesiacoch, co ti do hlavy vtlkali ludia z fora, aj ked pravda, aj tak nedokazes priznas, ze ta to krvopotne naucili a potom napises toto... nieze by som ocakaval nieco mensie, ale .. trosku, aspon trosku sudnosti preboha maj, Gance, nez nieco napises :oboze .. najradsej by som napisal, co si myslim .. nic .. len jednu otazku .. kedy konecne preboha zacnes rozmyslat fotograficky ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 11. 2014 19:45

No, já bych to postavil tak, aby tam nehrála značka roli:

Pokud bych šel fotit ten Gancův indoor fotbálek, tak bych se mohl rozhodnout, jestli si s sebou vezmu D7100 + :
A Nikkor 35/1.8 + 85/1.8
B Nikkor 17-55/2.8 + 70-200/2.8

Když to vezmu podle Gancovo kritérií, tak:
A sestava je světelnější a lépe kreslí, takže podle Gance by to bylo jasné.

Ovšem já osobně si neumím představit, že bych si měl vzít A místo B.
Pevně doufám, že třeba Martina Kozáka by taky ani nenapadlo si vzít na tu akci sestavu A. :-D
(a to jsem z toho škrtnul ten PEN, který tomu dává korunu, a nechal jsem tam aspoň trošku rozumný tělo)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 21. 11. 2014 19:53

Skulivert píše:ještě k tomu šumu, teď vyšel krásný článek na http://robinwong.blogspot.cz/2014/11/ab ... ympus.html ...


Pekne skarede. Vdyt tomu chybi uplne drobnokresba, jak je to neprirozene cele prezehlene.

rodri píše:http://www.nonchoiliev.com/bulgaria-malta-eq-2016-olympus-e-m1-40-150-2-8-test


Jako ukazka toho, ze to jde, je to dobre. Taky jsem dokazal, ze s fuji x10 vyfotim psa v behu, stejne tak jsem dokazal, ze s x10 nafotim hokej. Kdyz ty vysledky ale postavim proti DSLR, tak by me zajimalo, kdo by si dobrovolne vybral vystup z x10... :hm
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 21. 11. 2014 19:57

miroslav.cizek píše:Včera mě dost negativně překvapila příšernost v podobě ovládání Olympusu OM-D EM-10, odezva taky dost pomalá,


Odezva čeho?

miroslav.cizek píše: zoomování seťáke s motorickým pohonem příšerný.


To sis vybral příklad...

miroslav.cizek píše: Když porovnám s Panasonicem GM1, tak Panasonicem GM1 má o dost logičtější rozmístění ovládacích prvků na o poznání kompaktnějším těle...


Hm tak 2 rollery, 3 Fn tlačítka, EVF a bohaté nastavení v podstaě čehokoliv vs. oholená tabatěrka, na to musí mít člověk koule...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 21. 11. 2014 20:30

bob222: Já bych stanovil téma... stolný tenis. ;)

PL: Docela by mě zajímalo, co vedlo Wonga k tomu vzít RAWy a vyvolat je v OV3, protože z toho je výsledek vždy horší, než třeba z Lightroomu. :-/
Nemluvě o tom, že na vyexportování těch pár znímků si určitě musel vzít dovolenou.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 21. 11. 2014 20:48

Tak třeba tady ten pán má trochu jinej názor než MC - http://www.ephoto.sk/fototechnika/recen ... m-d-e-m10/

PL, jistě, je to jen ukázka že to jde, nic jinýho. Ten chlap ostatně na diskuzi napsal, že výsledky by mohly být daleko lepší, ale že není sporťák a sport nefotí. Na druhou stranu, z APSC zrcadla a 70-200/4 to o moc lepší nebude, FF je FF a někdy se nahradit nedá.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 21. 11. 2014 20:58

rodri píše:http://www.nonchoiliev.com/bulgaria-malta-eq-2016-olympus-e-m1-40-150-2-8-test


Dobrý, v podstatě to potvrzuje moji zkušenost s E-M5 na hokejbale. V mých očích to bohužel ale diskvalifikuje velká hloubka ostrosti, takovéto fotky z fotbalu bych nechtěl.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 11. 2014 21:21

Rodri lepšie asi nie, ale lacnejšie určite. Ale faktom je že je to prvé mirrorless kombo použitelné na šport. Aj keď na CAF ešte chce zamakať.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 11. 2014 22:16

Ku ovládaniu E-M10: tiež mám dva rollery (predtým som mal jeden roller na boku a krížový roller) a ešte stále si na ne zvykám (mám aj zdvojovač ich funkcionality a nikdy neviem ktoré dve funkcie mám práve zapnuté), ale inak si nesťažujem

Motorický zoom seťáku ma tiež nezaujal, ale na druhú stranu lepšie potom vyzerajú videá u ktorých sa zoomovalo. A s E-PL7 to vraj zvláda selfie: samo vyzoomuje tak aby výsledný záber bol čím najkrajší.

ltokar píše:proti E-P3 s 45/f1.8 postavim Casio kompakt 1000fps a ani si nepisknes :)
Dokazes vobec mat v sebe trosku sudnosti ?
Prečítal si si v akej situácii sme skúšali fotiť to isté? Proste tam bolo také zlé svetlo že 60D nedokázalo na F4 nič použiteľné odfotiť. Myslíš že tvoje Casio by to zvládlo? :D

A naozaj sme si vtedy vytvorené zábery porovnávali, hoci len na displeji => svetelné sklo citeľne pomohlo, dokonca aj foťáku s takým slabým snímačom ako má E-P3. Naozaj výsledné zábery boli lepšie.
Aj DxO markt to potvrdzuje:
Obrázek
(60D nemerali, len podobne výkonnú 7D; ani nestabilizovanú F4, len {kvalitnejšiu} IS verziu)

FotoABC píše:Ovšem já osobně si neumím představit, že bych si měl vzít A místo B.
Prečo? Vari pevné sklá Nikonu pomaly zaostrujú? U Olympusu to tak nie je a sú použiteľné aj na šport...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků