Tipy na baterie do Olympusu E-M5

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod airmt 20. 10. 2014 13:21

Zdravím,

chtěl bych se zeptat majitelů E-M5 co používají ve svém stroji za baterky. Potřebuju koupit cca 5 kusů typu BLN-1 na jednu expedici a originály tedy jsou přes rozpočet. Díval jsem se na Hahnel, ale po přečtení zkušeností jej musím vyškrtnout - byť je to dobrá firma, tyhle konkrétní baterky jsou prý totální propadák a vyfotí se s nima i jen pár desítek fotek.
V úvahu přichází ještě Avacom, ale ta stojí taky tisícovku...

Dobré recenze jsem četl na tyhle Patona:
http://www.levna-vypocetni-technika.cz/ ... i-Ion.html

Polský obchodník z Aukra, co prodává už řadu let vychvaluje do nebes tyhle:
http://aukro.cz/baterie-pro-bln-1-olymp ... 08604.html

Bral bych ještě tyhle:
http://www.kabelmanie.cz/good_extra.php ... &p3=450478
(jsou v asi 5 dalších obchodech, ale bohužel nejsou k dispozici až do 29.10., což je celkem pozdě)

http://www.mobile-energy.cz/digitalni-f ... -nabijecku

Pokud máte nějaké vyzkoušené či ověřené (nejlíp i v chladnějším počasí lehce kolem nuly příp. lehce pod), případně dobrý tip, prosím, dejte mi vědět. Budu fakt vděčný, chystám se na trip do hor a nevím kde mi hlava stojí ze všech těch blbin co musím vyřídit. Kapacita o 10-20% menší mi nevadí, ale rád bych aby aspoň tohle měly. Baterky budou i docela v chladu (vysoké hory), ale ponesu to asi v kapse na těle a v noci do spacáku :-)
Sorry, že přidávám tohle drobné téma, nechtěl jsem aby to zapadlo někde v 15 stránkovém threadu.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 10. 2014 13:45

S avacom mám v oly fotákoch vesměs dobré skúsenosti. Najnovšie v M10.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod airmt 20. 10. 2014 13:52

V PENech jsem taky používal Avacom (BLS-5, tedy stejnou jako v M10) a dobré zkušenosti. Oly to ale s tou BLN-1 nějak zbabral, je tam nějaký čip, který dělá neplechu (prodávají se pak "coded" a "decoded" baterky). Proto i ten Hahnel (který je taky dobrý) u téhle blbne. S tou druhovýrobou jsou pak nějaké problémy - aspoň tohle jsem četl. Většina zahraničních fór končila tak, že lidi nakonec doporučovali originály :( Ale ty prachy za to dát nechci, kdybych kupoval jednu, tak v pohodě. Mám to ale na jednoúčelovou akci.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 10. 2014 14:36

Já jsem kupoval před měsícem přes eBay nějaký od germánů, dají se nabíjet v origo nabíječce a kapacitně bych je odhadoval tak na 2/3 originálu, což je na nich nakonec i uvedeno. Používám je v E-M1.

Jedná se o tyto. Pár za cca 600 Kč i s poštovným.

Na delší expedici bez možnosti nabíjení bych si jich ale asi pro jistotu vzal vícero.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 20. 10. 2014 14:38

Ja som kupil 3ks na ebay aj s nabijackou zas asi 21$. Kapacita asi 80% originalu, cena 10x mensia :D .. po cca 10 mesiacoch skusenost, v pohode, jedna uz je malinko nafuknuta, neoveroval som ale kapacitu. Nevyhoda je, ze original sa tusim neda nabijat v neoriginale (alebo naopak)?
Hahnel mam skusenost z prvej ruky, ze s nim bol velky problemy. Nevydrzal. Ani po reklamacii. Ale to bolo pre OMD5. Tam som zohnal tiez nejaku cinsku kopiu, kapacita tiez asi len 80%, cena 10$ kus, alebo tak nejako, bez problemov. A bola "decoded", myslim.
Co sa tyka takeho chladu, tak pocitaj, ze ti kapacita klesne. A dost mozne u obycajnych lacnych viac ako original. Ktory sam o sebe vela nevydrzi. Mozno externy hladacik pomoze (vypnuty display), ale skusenost nemam.

Asi najlepsie, ak by sa dali dobijat skrze nieco ine, ako siet.

edit: asi takto
USB nabijacka (tato pre BLS-1, ale to by malo byt jedno)
http://www.amazon.co.uk/USB-Charger-Oly ... B00K0MB3ZE
a k tomu akykolvek Power Pack, ktory sa bezne pouziva pre nabijanie mobilov v terene.
Alebo, nabijacka do auta http://www.amazon.com/Olympus-battery-c ... B004V2LQDS (neviem , ci original sa robi) a k tomu takyto powerpack http://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN/ ... /sco-us-20, ktory ma vystup aj 9/12V .
Potom postacia 2 originalne, alebo 1x original, 2-3 lacne cinske neoriginalne. A je vystarane o gpsko, mobil, li-ion turisticku baterku na svietenie, baterky do fotaku a pripadne ine vecicky :D

http://www.androidpolice.com/2014/02/10 ... -overkill/
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 10. 2014 14:49

O těch nafukovacích jsem četl i od jinejch kupujících a po tom, co jsem viděl dokument o padělcích, kde byly testované baterie do mobilů, bych si to domu nevzal ani omylem. V těch bateriích totiž chyběly teplotní pojistky, které jsou tam jako ochrana proti nabíjení při přehřívání a baterie se pak nafoukla a následně explodovala v záplavě jisker a jiných pestrých ohnivých efektů. Ušetřit pár stovek a vypálit si kvůli tomu byt asi není to pravé, ale každý ať činí jak je mu libo. 8-)
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 20. 10. 2014 17:31

ltokar: o tom jsem už taky uvažoval. Jen to nemám ještě vyzkoušené a zrovna zkoušet to poprvé v Nepálu se mi úplně nechce. Vím, měl jsem to pořešit dříve, ale nevyšel čas... Na ten chlad dám pozor, jak to jen půjde, zabalím to do sáčku a budu to mít furt u sebe nebo izolované od venkovních teplot ve spacáku, kde bude teplo a stabilní teplota. Hozené v batohu/brašně by to asi ovlivnilo negativně.
Vzpomeneš si, co to bylo za typ, cos kupoval do E-M5 nebo to byl nějaký úplně noname?

T-Lama: Jo, chápu. Druhovýrobu používám už pár let a v pohodě, ale člověk nikdy neví. Jedna baterka se nafoukla, tak letěla do tříděného odpadu. Ale stalo se tak po asi 3 letech a ještě v jiné než k tomu určené nabíječce. Nenechávám ty neoriginály v nabíječce bez dozoru. U jedné baterky to nemá smysl řešit, ale 5ks je 7500 Kč, tak to svádí. Za požár riskovat nějaký totální nejlevnější šmejd to ale nestojí, o tom žádná.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 20. 10. 2014 18:33

Pokud by někdo hledal, tady jsou ty reakce na baterky Patona:
https://translate.google.cz/translate?h ... points%3D1
údajně skoro stejná kapacita jako originál, jdnou nabíjet v originál nabíječce, nepřehřívají se a fungují spolehlivě.
Tak buď vezmu tyhle nebo ještě zavolám Avacomu, jestli mi nedá nějakou množstevní slevu :D
Pokud byste měli nějaké další zkušenosti, sem s nimi :-)

edit:
Jo a máte někdo tip, jak nejrychleji vybít baterky v OMDčku? Potřebuju je všechny 3x nabít a vybít, tedy celkem 18 nabití a vybití s 1 novým originálem :D
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rousini 20. 10. 2014 18:50

Já bych byl za Avacom. Sice to montují z čínských článků, ale je to CZ firma, tak snad nějaké bezpečnostní standardy...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 10. 2014 08:54

airmt: DSTE, nasiel som na to pozitivne recenzie na nete.
T-Lama: mam doma Avacom aj original Canon bateriu do IXUS fotaku, original Canon je nafuknuty tiez. Aj ten Avacom :) .. po asi 4 rokoch to spravili .. proste baterie to casom tak ci tak spravia. Keby sa original baterka predavala za 20e a nie za 60e, tak by to bolo ine. Zhoriet moze aj original, pravda, menej pravdepodobne, v kazdom pripade by clovek Li-Ion baterku pri nabijani, nemal nechavat bez dozoru , medzi horlavymi vecami a mal by to davat na nehorlavu podlozku. Aj preto sa zmenili BLS1 na BLS5 a pribudli kontakty, pretoze v Japonsku vysiel novy zakon,ktory nariadoval, ze po dobiti musi nabijacka uplne odpojit nabijanie.

-- 21. 10. 2014 09:00 --

airmt píše:edit:
Jo a máte někdo tip, jak nejrychleji vybít baterky v OMDčku? Potřebuju je všechny 3x nabít a vybít, tedy celkem 18 nabití a vybití s 1 novým originálem :D

Nejaky motorcek, ziarovku , ktora je urcena na 7-7.5V a berie 1A
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 21. 10. 2014 10:03

Itokar: Jee tak to bych musel být techničtější typ :D Zatím jsem to plánoval, že budu vybíjet formou zapnutého přehrávání natočeného videa na displeji. I když u posledního PENu to taky trvalo dlouho.
Ten Canon se ti nafoukl při nabíjení v originál nabíječce?

DSTE bych už objednal, ale jak na potvoru je z Ebay ani Amazonu a pár dalších neodesílají do ČR. Z dealextreme zase posílají, ale trvá to kolikrát i dva měsíce (vlastní zkušenost, několikrát). Dobré jsou ještě Progo, akorát z USA chtěli 30 USD za shipping (+ clo, DPH), takže to radši vezmu někde v ČR ty Patona nebo Avacom.

Čekám ještě na reakci Avacomu, protože to prodávají jen v setu s nabíječkou za 990 Kč/set.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 21. 10. 2014 11:08

V nabijacke nie, to sa mi este nestalo so ziadnou baterkou, nastastie. Proste casom asi ako zostarla. Ale este ma, min. 50% kapacity, sa mi zda.
To s tym posielanim uz casto narazam tiez, ze ani Cinania uz nechcu na Slovensko posielat. Dealextreme inak uz ma EU pobocku, alebo co to je, trva to max. tyzden, je to eud.dx.com, nie uplne vsetko tam je a free shipping az od 30$
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 22. 10. 2014 17:44

Super, takže beru ten Avacom. Chtěl jsem to tu jen napsat, když už jsem k tomu založil to vlákno. Paní byla vstřícná a zajistila dodávku jen jedné nabíječky a k tomu pouze baterky za individuální cenu. Normálně to totiž nenabízejí.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 10. 2014 07:14

Dobre vediet .. potom napis skusenosti :)
Inak nasiel som link na to co som kupoval, akurat to boli 2ks (cena 14libier) http://www.ebay.co.uk/itm/DSTE-BLN-1-Ba ... 3ceaa59c3e
Ta Paton vyzera zaujimavo. Kolko cca stoji ten Avacom jedna baterka bez nabijacky ? Da sa nabijat aj originalnou ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 26. 10. 2014 12:13

Dle Avacomu se musí nabíjet jen jejich nabíječkou. Možná to jde i originální a píšou to jen z bezpečnostních důvodů. Cenu 1 samostatné baterky tady veřejně psát spíše nechci, protože standardně to prodávají pouze v setu a dostal jsem individuální množstevní slevu. Když tak přes SZ.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků