Reklamstina ve fotografii

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ltokar 5. 9. 2016 21:36

Ondrej Bobek píše:Kolky z vas maju dlzku palca 2,54cm?

Palec je sirka, nie dlzka.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 5. 9. 2016 21:51

Trochu jsem se přehlídl v tom, co jsi psal, takže moje citace wiki je lehce vedle. Nicméně 4/3 systém je pojmenovaný podle úhlopříčky použitého snímače 4/3", která ve skutečnosti není 4/3" a tak by se správně měl jmenovat jinak.

Ale jak říkám, naposledy mě to vzrušovalo před 10 lety a dál si tu debatuj sám.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 5. 9. 2016 21:56

ltokar píše:
Ondrej Bobek píše:Kolky z vas maju dlzku palca 2,54cm?

Palec je sirka, nie dlzka.

To se pletes je to vyska palce americkeho drevorubce.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 9. 2016 21:59

Tak to vypada po na konci dne? Je to vyreseno, nebo se porusuje pravidlo zminky Hitlera?
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 5. 9. 2016 22:04

kozakm píše:Nicméně 4/3 systém je pojmenovaný podle úhlopříčky použitého snímače 4/3", která ve skutečnosti není 4/3" a tak by se správně měl jmenovat jinak.

Tak timhle jsi to uplne zabil .. jdi spat.

-- 5. 9. 2016 23:12 --

Radek71 píše:Tak to vypada po na konci dne? Je to vyreseno, nebo se porusuje pravidlo zminky Hitlera?

Ja uplne nerozumet prvni otazce ale na druhou dopovedet muzu. Vyreseno nic neni jen se zminoval ulet v jednom clanku zde na serveru. Reseni by bylo, kdyby ten co napsal ten nesmysl to opravil, ale to by bylo po legraci. A treba jednou zjistime ze to je cilena masaz vyrobcu na mene obeznamene zakazniky a bude z toho skvely ficak.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 5. 9. 2016 22:12

Me by zajimala nejaka statistika kolik tech lidi se jakoze nachytalo a koupilo si ten fotak/kameru v domeni ze maji vetsi snimac a s mensim by si to nikdy nekoupilo...
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 5. 9. 2016 22:22

Znam minimalne dva pripady .. jeden je kvuli kteremu jsem toto psal .. a to je majitel FF, hadal se se mnou hodinu ze je to uhlopricka .... a pak prozrel. Byl oklaman.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 5. 9. 2016 22:34

Tak to me mrzi. A zacal po tom prozreni ten fotak fotit hur?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 5. 9. 2016 22:46

To ja nevim. Ale stala se jedna vec ... zakaznik byl oklaman. A to je podstatne.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 5. 9. 2016 22:50

Ako by si to naformuloval ty?
(Čo je ten 1 palec v súvislosti s veľkosťou snímača?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwerts 5. 9. 2016 23:10

A on si ten fotak koupil podle papirovych parametru? Nikdy pred koupi nedohledal fotky z toho fotaku? Protoze pokud vedel jak ten fotak foti, jak vypada vysoke iso a byl s tim spokojenej, tak je pak asi velikost snimace nepodstatna, ne?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 6. 9. 2016 08:42

chel píše:To ja nevim. Ale stala se jedna vec ... zakaznik byl oklaman. A to je podstatne.

Pokud ano, mohl to během 14ti dnů vrátit, nebo požadovat foťák se senzorem dospělé, nikoliv dětské velikosti.:nenapadne
Pokud tak neudělal a přesto je zdrcen tím, že si neumí o foťáku zjistit ani základní info, je to idiot a dobře mu tak.

Bystřejší jedinci si všimnou, že v anglických textech se uvádí u snímačů velmi podstatné slovo "type", které se vztahuje právě k oněm trubicím, od kterých je odvozen průměr vykreslovaného obrazového kruhu. Do překladu se pak obvykle nedostane, protože v češtině nemá co dělat a ten kdo plodí ty popisky to prostě vypustí a nesnaží se to nijak okecat.

Měl byses zasadit o standardizování označování formátů, aby v tom bylo veseleji. FX bude třeba formát 135 a 4/3 bude formát 110... :-P
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AwwA 6. 9. 2016 08:43

Ganec píše:Ako by si to naformuloval ty?
(Čo je ten 1 palec v súvislosti s veľkosťou snímača?)


..fotoaparat ma snimac s uhloprickou 1" vs fotoaparat je osazen jednopalcovym senzorem.

Opravdu v tom nevidis rozdil?
AwwA
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 6. 9. 2016 09:19

qwerts píše:A on si ten fotak koupil podle papirovych parametru?
Ano koupil podle papirovych parametru proto byl prekvapeny, ze je to mensi.
T-Lama píše:
chel píše:To ja nevim. Ale stala se jedna vec ... zakaznik byl oklaman. A to je podstatne.

Pokud ano, mohl to během 14ti dnů vrátit

Nemohl kdyz se to dozvedel rok po nakupu.
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 9. 2016 09:32

Takže ten známý šel do obchodu s tím že chce foťák co má snímač o uhlopříčce 1" a nic dalšího ho nezajímalo?

Já tak nějak nevím, popravdě ani nevím jakou uhlopříčku má můj foťák. Jediné co by mě zajímalo je nějaké relativní srovnání velikosti (1" snímač je větší než to co je v běžných kompaktech, ale menší než 4/3) a taky crop faktor. No a pak hlavně výstup co z toho leze. Pokud z toho polezou hnusné zašumněné fotky, tak je mi jedno kolik milimetrů snímač má.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků