Maju Olympusy PEN hladaciky?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 8. 2014 09:10

Nechce se mně víc investovat do Nikon 1 systému, protože to podle většiny komentářů není perspektivní systém a je to dle názorů převažující části diskutujících na různých fórech prakticky jediný opovrženíhodný bezzrcátkový systém ze všech, které se vyrábějí a které se nějak masivněji nabízejí (tím z toho záměrně vyřazuji Pentax Q). Všechny systémy, ať je to Sony NEX, Samsung NX, Olympus a Panasonic m4/3, FujiFilm X, nakonec i Canon EOS-M, budí určitý respekt a jsou doporučovány. Ještě jsem neviděl, aby byl doporučován Nikon 1 a jen zcela výjimečně pro něj nemá někdo slova pohrdání. No tak přeci nebudu rozšiřovat takový systém, který nebyl zkušenou veřejností na diskusních fórech přijat. J1 + 10-30 plní funkci manželky soukromého fotoaparátu a videokamery s těmi omezeními, které bez hledáčku vnímá, no a zůstane jednorázově koupeným "kompaktem".
Těch 10 MPx se mně na něm ještě jakš takš líbí, ale těch dnešních 18 MPx je fakt šílená mazanice, která zůstává mazanicí i po zmenšení na těch 10.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod duves 21. 8. 2014 09:15

IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 21. 8. 2014 10:53

Ale ten optický je len na jedno ohnisko - 17mm.

-- 21. 8. 2014 10:58 --

FotoABC píše:Nechce se mně víc investovat do Nikon 1 systému, protože to podle většiny komentářů není perspektivní systém a je to dle názorů převažující části diskutujících na různých fórech prakticky jediný opovrženíhodný bezzrcátkový systém ze všech, které se vyrábějí a které se nějak masivněji nabízejí (tím z toho záměrně vyřazuji Pentax Q). Všechny systémy, ať je to Sony NEX, Samsung NX, Olympus a Panasonic m4/3, FujiFilm X, nakonec i Canon EOS-M, budí určitý respekt a jsou doporučovány. Ještě jsem neviděl, aby byl doporučován Nikon 1 a jen zcela výjimečně pro něj nemá někdo slova pohrdání. No tak přeci nebudu rozšiřovat takový systém, který nebyl zkušenou veřejností na diskusních fórech přijat. J1 + 10-30 plní funkci manželky soukromého fotoaparátu a videokamery s těmi omezeními, které bez hledáčku vnímá, no a zůstane jednorázově koupeným "kompaktem".
Těch 10 MPx se mně na něm ještě jakš takš líbí, ale těch dnešních 18 MPx je fakt šílená mazanice, která zůstává mazanicí i po zmenšení na těch 10.

Potom tam musíš zaradiť aj ten nový samsung jednopalec. Je tam rozmerovo rovnaký čip jak v tom nikone... :-D
Inak 1V1 s hľadáčikom som chvíľku na hranie mal a celkom v pohode. Sveteľne náročnejšie scény som s tým ale radšej nefotil. Len ma prekvapilo, že to bola dosť veľká krabička, pocitovo väčšia ako EPM2.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duves 21. 8. 2014 12:05

aha, tak to som si nevšimol
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 8. 2014 12:14

bob222: to je síce pravda, ale v prípade že použiješ dlhšie sklo, tak si len treba "predstaviť výsek" a snažiť sa "fotiť prostriedkom". Má to tú výhodu že vidíš aj dej naokolo, no nevýhodu že nevieš kde sú okraje záberu.
Ak to sklo bude len trošku dlhšie, tak problém nevidím...
(no s pevnou 75-kou som už v stolnom tenise nemal moc úspechov :-( )

FotoABC: aj Nikon 1 má 3 veľké výhody:
- má najlacnejšie svetelné sklo - a kratšie svetelné sklo je s bezzrkadlovkou tá najlepšia kombinácia
- vďaka menšiemu snímaču majú teleobjektívy väčší dosah (*)
- s redukciou je možné využívať DSLR objektívy ako teleobjektív

Chápem že tú tvoju 1-ku berieš len ako kompakt, keď nevyužívaš žiadnu z výhod systému...

A čo sa týka hľadáčika: ten sa u bezzrkadloviek najviac hodí práve na teleobjektívy (preto som písal že ho u PEN-a moc netreba, keďže ich až tak moc nevyužívam). Teda na Nikon 1 sa hodia viac ako na PEN-y.

(*) Už v roku 2011 som písal že by mali uviesť poriadny teleobjektív a v marci tohto roku ho vydali.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 8. 2014 12:17

bob222: ono V1, ale spíš V2-V3 je taková vyšší řada, která je méně kapesní, zatímco J1-J4 a S řada je zase co nejmenší, takže je nesmysl srovnávat EPM2 s V-řadou.
PEN EPM2 srovnej s J4, zatímco V3 srovnávej s něčím mezi PEN a OM-D.
No a J4 + nový 10-30 PD - to už je fakt dost kapesní, citelně menší, než EPM2 + 14-42:
srovnej zde:
http://camerasize.com/compact/#549.416, ... 0.322,ha,t

Takže dá se říci, že nová řada Nikon 1 versus nová řada Olympus m4/3 z hlediska velikosti těl zhruba odpovídají velikostem snímačů.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mcshort 21. 8. 2014 22:12

já mám oly E-PL1 (což je první z levnějších penu co se začaly vyrábět ještě před e-pm a pod), koupen v setu za parádní cenu (v té době byl nikon 1 o dost dražší a hlavně kvalitou výstupu byl olympus dál i když příslušestnví má zase dražší), hledáček jsem v té době neřešil, pak jsem začal foti víc a taky začal používat manuální skla a tam je to dost problematické udržet u světelného objektivu stejnou vzdálenost natož z nataženýma rukama hledějích na liveview na displeji, el. hledáčky byly v ceně pulky fotáku, takže nepřijatelné, optický mám pocit ani nebyl a nevyřešl by ostřetření a pod, nakonec jsem sehnal z činy něco takovéhle ho http://fotok.com.ua/sites/default/files/IMG_1204.JPG jen kokový rámeček nalepený kolem displeje a na magnetnu tohle kukátko, vypadá to někdy divně to jo, ale co do natáčení videí, manuálního ostřetření, vyvážení bílé, kompenrace expoz., již nepostradatelné sehnáno cca za 150kč ted jsem potkal na fotoškoda to samé jen kvalitnější a v canon barvách za 2500 :D
mcshort
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 22. 8. 2014 06:15

E-PL1 som mal tiež chvilku a prerobil som ho na IR a neskor predal.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mcshort 22. 8. 2014 10:27

já si na něj nemužu stěžovat a přechod na nový nehrozí, jedna zatím v pohodě stačí a postupně jsem příslušenství za pár peněz vypiplal a taky no ty nové, jiná značka mě netáhne a když pominu OMD tak ty novější modely jsou i vzhledově spíš telefon s objektivem a některé vychytavé novinky jsou tam spíš pro zlost (když pominu to že nemají integrované blesky)
mcshort
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod duves 26. 8. 2014 20:03

zľava do prava: M5, E-PL5, M10. E-PL5/PL6 s nasadeným hľadačikom OM-D modely prevyšuje na výšku. Je to nepohodlné.

Obrázek
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků