NEX3 vs RX10

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod 21Petron 12. 8. 2014 16:29

Zdravím, vlastním NEX-3N a jsem s ním vcelku spokojen, hlavně s kvalitou fotek. Až teď jsem zaregistroval že existuje SONY RX10 se skvělým objektivem s rozsahem 24-200 mm a stálou světlostí f2,8, dále má hledáček . V recenzích píšou o skvělé obrazové kvalitě RX10. Vím , že má pouze 1" senzor a NEX3 má APS-C, ale k Nexu asi těžko pořídím tak kvalitní objektiv. Tak mě zajímá váš názor, nebo zkušenosti, jestli má význam případný přechod na RX10.
21Petron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 12. 8. 2014 17:19

Smysl má přechod na Panasonic FZ1000, RX10 je oproti FZ1000 horší výstupem, videem, cenou, parametry objektivu a podle kusých informací i ve výkonu AF.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 13. 8. 2014 15:54

Tim lepsim fotovystupem bych si nebyl tak jist, co jsem videl i fotky od uzivatelu tak RX10 ma opravdu kvalitni objektiv a ostrost po cele plose o chlup lepsi jak panak, zbytek to bude o osobnich preferencich kazdy ma neco. Trochu to ted sleduji takze tak jednoznacne to neni...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 13. 8. 2014 17:40

Ja vycházím z toho mála co bylo myslím na dpreview, každopádně už před časem jsem byl nemile překvapen slabým výsledkem Sonyho ve videu při slabém světle na slashcam.de, to hravě překoná Panasonic lx7.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 13. 8. 2014 18:18

prave na dpreview psali, ze je RX10 o chlup ostrejsi a fotky v plnem rozliseni mluvi za sebe, tim nechci pana shazovat na takovy rozsah opravdu slusna prace. Pak psali, ze oba pristupuji k odsumu jinak tam mi lepe vychazi panasonic, ktery nechava vic sumu ale i vice detailu. Odkdy fotim do RAWu mne to ale moc netrapi...kazdy at si z tech recenzi vybere co potrebuje. Pro mne by lepe vyvchazel i cenove FZ1000, priplatit takove prachy za magnezium a clonovy krouzek a o chlup vyssi ostrost mi osobne nestoji za to...
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 13. 8. 2014 19:13

Mně by zase nejvíce zajímalo jak v reálu funguje ta predikce u AF-C, to by mohlo být super a taky možnost 8mpix fotek přímo z videa...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MONYS 14. 8. 2014 22:08

reign píše:Smysl má přechod na Panasonic FZ1000, RX10 je oproti FZ1000 horší výstupem, videem, cenou, parametry objektivu a podle kusých informací i ve výkonu AF.
Můžu potvrdit, můj favorit byl nejdřív Sony RX10 vyhrál však u mě FZ1000, mám jej zejména na video.
MONYS
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků