Samsung NX2000/200/210?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod rhinos 18. 6. 2014 07:45

tohle nebo podobne tema tu asi je 1000x ale presto bych se potreboval poradit.

Fotim na zrcadlovku ,ale premyslim o necem mensim na momentky pripadne pro manzelku aby si mohla vyfotit deti v ruznych situacich (vetsinou klidnych zadne rychle pohyby).
Staci mi kdyz se to bude chovat jako nenarocnej kompakt.
Ale jako bonus by se mi libilo nataceni slusnych videii.tam cekam hezkou hloubku ostrosti.Tady ale predpokladam ze budu muset jeste zainvestovat a koupit neco svetelnejsiho treba 30mm f2.

rozpocet moc velkej nemam...chtel bych tak do 8000.
Takze kdyz jsem tak koukal tak jsem narazil na to ze se doprodava NX2000 s 20-50.
a nebo na inzeratech jsem narazil na jednu NX200 a jednu NX210.

Cetl jsem recenze a ty me od NX2000 spise odrazuji.Jak jsem psal necekam nic moc ale na druhou stranu v recenzich se pise o pomalosti nabehu a ostreni...

Zkusit tedy NX2000 novou nebo radeji neco z bazaru?
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 18. 6. 2014 08:27

NX2000 ma desne dotykove ovladani, stacilo mi par minut v obchode a NE diky. Radeji bych vzal NX210, ale jsou pomale vsechny s tim musis pocitat. Jestli budes dokupovat jen neco svetelnejsiho co treba nejaky levnejsi NEX + 30/2.8 sigmu (4,5K) za stejnou cenu je i 60/2.8, ale to uz bude mozna moc dlouhe. NEX maji lepsi cip, takze muzes jit vys s ISO tak o 1EV. Samsung ma zase slusne objektivy, ani nejsou drahe, ale ty tela nic moc nejmin co bych kupoval tak NX300. Kdyz jsem kupoval NEXe, tak jsem zkousel NX1000, NX2000 a NX210 a kdyby nebyla dvestedesitka tak pomala tak by mel NEX trochu konkurenci a hur by se rozhodovalo. Takze abych to shrnul, NEX byl krome set.objektivu lepsi snad ve vsem, nejvic mi ale vadila pomalost pri vsech ukonech i ukladani ale na ovladani NX210 bych si zvykl, NX2000 urcite NE.
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Puntík 18. 6. 2014 09:53

Z bazaru bych bral NX20, proč ? Mám ho jako druhý k zrcadlovce (i s 30/2) a s jeho pomalostí se dá vyžít (nicméně manželka ho nechce, má svůj stařičký kompakt. :-) ) Je ovšem ergonomií kvalitní zrcadlovka a obrazově se seťákem vynikající. Předpokládám že jako všechny Samsungy. Ostří docela rychle, pomalý je v odezvách na tlačítka. Nový ovšem vyjde dráž.... :-)
Jinak bych do obchodu při nákupu vzal manželku, co jednomu voní, může jinému smr*dět.

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kultus 18. 6. 2014 10:10

Tak to je velka pravda, nejlip do obchodu a vyzkouset. Ja vybiral holce kompakt na dovcu a misto XZ-10 nebo nikonu 1 J2 si vybrala Canon SX510, proste se ji lepe drzel a vyhovovala velikost a hmotnost :D
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 18. 6. 2014 10:22

je to manzelce...takze co ji koupim to bude mit...bez debat :-D
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 6. 2014 10:37

dovolím si tvrdit, že CSC k zrcadlu je drahá sranda - aby to za něco stálo, chce to investici do skel a tím pádem živit dva systémy

pokud to má splnit úlohu skladného videofoťáku, šel bych do Panasonicu LX7
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 18. 6. 2014 11:31

jak jsem rikal poridil bych k setaku max 30mm f2 pokud bych usoudil ze je to pouzitelne na nataceni videa s vyraznym bokehem.
Tocit muzu i na sve zrcadlovce ale neni to uplne ono.

Koukal jsem jeste na dalsi moznosti a v cenove hladine pro me zajimave jsem nasel jeste Nikon1 J1/J2 pripadne Olympus E-PL3/Olympus PEN E-PM2 ...?
Olymp jsem mel roky jako EVF ultrazoom a nemuzu na nej rict kriveho slova...ale nevim zda se situace nezmenila
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 6. 2014 11:51

Měl jsem sestavu NX200+30/2 a bylo to parádně skladný, odstup od pozadí výborný, kvalita výstupu jakbysmet, ale ta rychlost ostření naprosto šílená, to co píše Puntík platí jenom pro seťák. Na video taky potíž, přeostřuje jak ho napadne a málokdy se s tím nápadem strefí do tvého přání. Zkus toho Panáka a věř, že ti padne čelist, nevím jak to dělají, ale video od Panasonicu necháva všechnu konkurenci za sebou. Nebudeš "bokežit" jak s 30/2 ale věř, že je to ta poslední věc, u které v kvalitě videa záleží, splynutí popředí s pozadím se obávat nemusíš, objektiv začíná na f:1,4.
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 18. 6. 2014 15:20

Já jsem před časem k zrcadlovce koupil na video oběma a manželce jako foťák Nikon J1. Na video si nemohu stěžovat, výsledky se mně opravdu líbí a přeostřování při videu fakt nemá chybu, je nesrovnatelně lepší, než cokoliv, co stojí dejmetomu pod 15-20 tisíc. Na focení - manželce vyhovuje, co bych o tom řekl já? No, že je to rozhodně lepší, než kompakty s malým snímačem, proti kvalitní zrcadlovce tam samozřejmě pokles kvality trochu je.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 20. 6. 2014 13:15

tak kdyby to nekoho zajimalo tak jsem nakonec poridil Olympus e-pm2
Zatim jsem nemel moc cas si s nim hrat....
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 20. 6. 2014 13:54

dobrá volba, ovládání sice vražda, ale supr AF
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 20. 6. 2014 21:55

pro manzelku zapnu bud plnej automat nebo P rezim a bude urcite spokojena... ;-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků