Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 3. 3. 2018 07:40

Ono je tam viacej dovodov preco vaham. Jednak je to asi tym, ze ma to nejak podvedome stale taha viac k Olympusu, aj ked si to neviem nijak racionalne odovodnit. Okrem toho, ked som mal doma E-M1 II, C-AF ma velmi nenadchlo (skusal som na cyklistovi) a bojim sa, ze ak by na tom G9 v istych situaciach bola este horsie, bol by to problem. Z toho co ale viem a co som cital usudzujem, ze chyba bola asi u mna, pretoze ten fotak by mal s prehladom zvladat aj daleko narocnejsie situacie. Okrem toho, G9 je novy fotak a aj ked vychadza z GH5, nejake upravy AF v buducnosti by este prist mohli a mimo toho je to v podstate splneny sen, kedze ma joystick, ten hladacik je konecne na urovni, grip je uplne skvely a featur ma tiez nemalo. A tie moznosti prace s videom mu tiez neuberaju na univerzalnosti. Paci sa mi slow-motion, ale napriklad aj C-AF pri videu je podstatne lepsie nez pri GH5. Zrejme to bude moj dalsi fotak :)
Fidko
Pokročilý


Odeslat příspěvekod rodri 17. 3. 2018 16:09

a jéje, zase bude rušno :-D
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 17. 3. 2018 17:29

třeba ne


Obrázek
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 17. 3. 2018 19:47

Je to standa ako sa skusenosti lisia clovek od cloveka. Mne napriklad na E-M1 vadi dost veci, ale naopak clonu na 40-150 milujem :) Inak Patrikove recenzie mi pridu celkom objektovne a citam ich rad.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 18. 3. 2018 03:41

"Kdo má možnost si to vyzkoušet v praxi, tak doporučuji. Pak také zjistí, že Olympus při shodné hloubce ostrosti a shodném rozlišení šumí ne více, ale dokonce méně, než většina konkurečních značek."

X

"přizpůsobil jsem styl svého fotografování menšímu rozlišení a většímu šumu na vyšší hodnoty ISO."

To jsou vazne pacienti^^
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 3. 2018 05:43

Mna viac pobavilo toto, ale z inej recenzie: “I would have been uncomfortable pushing my ISO anywhere over 400, as extreme as that sounds (toto pise o E-M1 MK I). Whilst I’m not adversed to a bit of grain when it adds to an image, I found that with the MKI it only degraded image quality and detracted from the subject being photographed. I am now comfortable to cap my ISO at around 3200, which is on par with what I would have usually limited myself to with my full frame dSLR bodies.”

https://www.olympuspassion.com/2017/04/ ... rspective/

Patrik aspon co ho sledujem na FB sa k Olympusu vyjadruje relativne objektivne a o limitoch hovori (aspon v ramci toho co si ako ambasador moze dovolit ). Rovnako tak bambousek spominal, ze si s tym musel zvyknut fotit trochu inak, ale da sa to a ta vaha mu za to proste stoji. Navyse mu ta hromadaka featur ulahcuje veci ktore sli s DSLR tazsie.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 18. 3. 2018 08:17

Tady mi něco nesedí
https://www.patrikstanek.cz/5-mesicu-s- ... ajsko.html
Je tam citace od Radka Koppa, která zní jako od Pavlíny a vede na pořád ten samý výřez na dpreview, který sem Pavlína neustále dávala. Náhoda? :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 18. 3. 2018 10:01

"Úchop mi ze začátku vadil (bez battery gripu)" .. co na to Ganec ? :) .. ci by Patrik nemal postudovat jeho navrhy na drzanie :D

-- 18. 3. 2018 10:02 --

zbynek.hromek: pripada mi to nejake divne, tato fotka .. nie je to sposobene moc odsumenim/ doostrovanim ?
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 18. 3. 2018 11:55

hoax píše:Tady mi něco nesedí
https://www.patrikstanek.cz/5-mesicu-s- ... ajsko.html
Je tam citace od Radka Koppa, která zní jako od Pavlíny a vede na pořád ten samý výřez na dpreview, který sem Pavlína neustále dávala. Náhoda? :)


To jo to je Pavlín. Teda Radek - aspoň už človek vie, ako ho volať :-D
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 18. 3. 2018 12:23

Hm, ze zájmu jsem se na tvorbu pana Koppa podíval:

http://radek-kopp.cz/?page_id=211

Názor ať si udělá každý sám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 18. 3. 2018 14:58

ltokar píše:zbynek.hromek: pripada mi to nejake divne, tato fotka .. nie je to sposobene moc odsumenim/ doostrovanim ?


Odšum nepoužívám ani ve fotoapatátu ani v CO či PS. Doostření je na mém monotoru ok.

Obrázek
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 3. 2018 13:20

Komentovat tvorbu pana Koppa je zbytecne, ale zaujalo me o autorovi:

"Fotografii jsem si zamiloval..."
X
"Fotografii má rád také proto..."

Slusna schiza.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 19. 3. 2018 14:03

Já jsem zvědav, jestli nám sem Pavlína ještě něco pěknýho napíše :-))
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 3. 2018 14:23

zbynek.hromek píše:
ltokar píše:zbynek.hromek: pripada mi to nejake divne, tato fotka .. nie je to sposobene moc odsumenim/ doostrovanim ?


Odšum nepoužívám ani ve fotoapatátu ani v CO či PS. Doostření je na mém monotoru ok.

Obrázek


Myslím, že je to více než OK :-)
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků