Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 20. 2. 2018 17:05

To mám už dva roky, jen je málo času.
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 2. 2018 18:47

Bravo, moc pěkné.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 28. 2. 2018 10:18

Je tu nový firmware pre najvyššie OMD-čka a PEN-F:
https://www.dpreview.com/news/970215720 ... -and-pen-f
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 28. 2. 2018 13:51

Pro e-m1 ii přidali "Fisheye compensation" - vypadá to takto:

Obrázek
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rnechvatal 1. 3. 2018 12:48

Seznam změn :
OLYMPUS OM-D E-M1 Mark II
FW - 2.0. Byl přidán nový umělecký filtr [Bez bělení]; S objektivem „M.Zuiko Digital ED 12–100mm F4.0 IS PRO“ lze pořizovat snímky v režimu skládaného makra; Do režimu zaměření AF byla přidána malá zóna. Nyní je možné nastavit při snímání v režimu Pro Capture maximální počet snímků před závěrkou na 35; Displej byl vylepšen, aby zobrazoval, že snímání Pro Capture provádí nahrávání; Byla přidána funkce „Flicker Scan (Kontrola blikání)“, takže je možné v živém náhledu za použití elektronické závěrky jemnou úpravou rychlosti závěrky omezit blikání. Při použití objektivu M.Zuiko Digital ED 8mm F1.8 Fisheye PRO byla přidána možnost kompenzace rybího oka. Efekt si můžete prohlédnout při pořizování snímků v živém náhledu; Během přehrávání lze nastavit míru přiblížení. Bylo také přidáno ekvivalentní zobrazení pixelů k míře přiblížení; Snímání Pro Capture bylo zpřístupněno pro další objektivy; Bylo vylepšeno zobrazení zbývající energie v baterii; Byla vylepšena reakce při přiřazování AF na tlačítko AEL/AFL; Byla vylepšena stabilita fungování fotoaparátu při použití Olympus Capture; Bylo vylepšeno fungování stabilizace obrazu při nahrávání videa; Byl vylepšen výkon funkce C-AF při pořizování statických snímků; Byla vylepšena barevná reprodukce pořízených snímků; Byla vylepšena stabilita provozu při pořizování statických snímků; Byla opravena chyba funkce automatického zaostření (AF) při používání vyměnitelného objektivu „LEICA DG ELMARIT 200mm F2.8 / POWER O.I.S. (H-ES200)“ vyráběného společností Panasonic.

OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II Limitovaná edice
OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II

FW - 4.0. Byl přidán nový umělecký filtr [Bez bělení]; Bylo přidáno skládané makro. („M.Zuiko Digital ED 12–100mm F4.0 IS PRO“ je také kompatibilní.); Byla opravena chyba funkce automatického zaostření (AF) při používání vyměnitelného objektivu „LEICA DG ELMARIT 200mm F2.8 / POWER O.I.S. (H-ES200)“ vyráběného společností Panasonic.
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 1. 3. 2018 13:21

zbynek.hromek píše:Pro e-m1 ii přidali "Fisheye compensation" - vypadá to takto:

Obrázek


:O
Zaujímavé, pre majiteľov rybieho očka užitočná feature!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 3. 2018 13:22

Hlavně mě zajímá, jak a zda se zlepšil algoritmus pro CAF popř. pro tracking, detekci oka apod.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ganec 1. 3. 2018 13:30

rnechvatal píše:Byla vylepšena barevná reprodukce pořízených snímků;

Zlepšili sa farby? :tleskani
Má niekto porovnanie?

Ja som si včera na rýchlo spravil pár podobných cvakov na ISO 3200 .. a tiaž sa mi zdalo, že čosi sa vylepšilo...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rodri 1. 3. 2018 14:53

rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 1. 3. 2018 15:31

Z toho testu mam tak nejak dojem, ze odmietat G9 kvoli C-AF s Olympus sklami mozno nie je najstastnejsie (to som robil doteraz). Nakoniec ten fotak mozno kupim.

Ake su obmedzenia pri pouzivani Oly skiel na Panasonic telach ? Je tam obmedzenie napriklad na focus stacking ? (To ma tusim Olympus pri Pana sklach.)

Inak recenzia vyborna, dost podrobna a clovek sa z nej fakt nieco dozvie. Cita sa to ovela lepsie nez "AF fungoval velmi dobre".
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 3. 2018 16:03

Gh5 s Oly skly dělá Focus Bracketing zcela bez problémů, aspoň s těmi, co mám.
Dtto Pro Capture.

Předpokládám, že G9 na tom bude minimálně stejně :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 3. 2018 05:51

O to mi slo, ci to Panasonic obmedzuje tak ako to robi Olympus, alebo nie.

Inak k tej spusti. Takze ano, je udajne este o dost citlivejsia nez u E-M1 II. To asi fw nevyriesi :D
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 2. 3. 2018 07:25

To určitě je.

Podle všeho je to ale jen věc zvyku. Všichni, kdo G9 používali déle, přestali toto vidět jako problém.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 2. 3. 2018 07:39

Tak ono by to urcite nebol dovod si ten fotak nekupit. Uz v predajni som bol po chvilke schopny kontrolovat kedy chcem aby fotil a kedy naopak nie :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 2. 3. 2018 18:58

Fidko, já nějaké zásadní omezení necítí. Rybina 8/1,8 jede na G80 skvěle. 40-150/2,8 jede úplně stejně jako na OMD 1 MKII, 75-300 MKII jede opět bez problému, rychlost ostření mi přijde subjektivně stejná. Měřit to nebudu, nejsem technoidní šťoura, mě zajímá praktické použití. O G9 vůbec nepochybuju a rozhodně si jej pořídím.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků