Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2019 10:18

Ja som skusal 40-150 f2.8 a uz ten ma prevazoval. Je to pre mne ovela pohodlnejsie ked si mozem tie prsty roztiahnut po celej vyske :-) Ale je to asi vec preferencii :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2019 10:42

Ja som preto u všetkých značiek preferoval grip nie na pevno, ale montovací. Ak som išiel fotiť "FOTIŤ", tak s gripom, ak len tak na výlet alebo podobne, tak bez gripu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2019 10:52

Ja davam grip dole len ked menim baterku a pri G9 ani vtedy, lebo sa da nabijat v tele. Kazdy to am inak. Grip napevno je pre mna jeden z najvacsich plusov E-M1X a v podstate jedina vlastnost vktorej vidim pridanu hodnotu oproti G9. No a ta stabilizacia ... booooze, ako by som ju chcel :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2019 11:06

ono neni grip jako grip, na olympuse E-620 mi originál grip držal jak pribitý, proste kvalitka, na canone 5D som mal nejaký neoriginál a to vŕzgalo jak staré dvere od chlieva, stále som mal pocit že sa to rozpadne...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 2. 2019 11:57

Já se fakt snažím, zatím ovšem bezvýsledně.

Musí mi zlevnit EM1x, jinak to nevidím. Tam nebudu mít na výběr.

Mimochodem, P.Bambousek si s EM1x opravdu zařádil na těch pelikánech, ty fotky mu upřímně závidím. Má tam i nějaké letovky.

Jo a změnil si profilový obrázek - pixel peepingem jsem zjistil, že na něm drží tu EM1x ... :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 2. 2019 12:06

Jj, pelikáni bomboví.
Akorát si říkám, jak je mohl udělat s tím krámem s šitózním hledáčkem, kravským LCD, imbecilním hi-resvýmyslem a úletózním režimem "vlak".

PS: Sakra, zapomněl jsem na pidiminimikrolupočip!!!!! :-(

PS2: Teď mi to fšecko teprf docvaklo!!! Jedinej důvod, proč se Oly vykotil s E-M1x, je, aby Bambousek mohl fotit s FF a přitom na tom mít neoprén s potiskem velikostně aspoň trochu bližší Olymašiny. Jiný vysvětlení nemám.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 2. 2019 12:20

Davidof píše:Já se fakt snažím, zatím ovšem bezvýsledně.

Musí mi zlevnit EM1x, jinak to nevidím. Tam nebudu mít na výběr.

Mimochodem, P.Bambousek si s EM1x opravdu zařádil na těch pelikánech, ty fotky mu upřímně závidím. Má tam i nějaké letovky.

Jo a změnil si profilový obrázek - pixel peepingem jsem zjistil, že na něm drží tu EM1x ... :-)



Ja verim, ze Bambousek by zvladol slusnu fotku aj G9 s :-D

Bol som teraz kupovat novy batoh. Chcel som nieco vacsie, ale nie obrovske. Nakoniec som kupil https://www.lowepro.com/us-en/flipside- ... 37016-pww/

40-150 f2.8 tam vojde "na stojaka" !!! :-D Inak sa tam v pohode vojde G9 s nastoknutou "tristovkou", 12-40 a verim, ze v buducnosti aj 7-14 f2.8. Tie tam narvem komplet celeho Mavic Aira ajs brasnou a s trochou hrania sa aj Mavic 2 (bez brasne). A samozrejme to odnesie stativ :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 2. 2019 12:26

Ferin

Dobrá konspirační teorie :-)


Fidko

Znáš naturalexposures.com ? Ten fotí G9, má tam i nějaký rady ohledně nastavení.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 2. 2019 12:35

Jak vysvětloval sám autor, neudělal by je všechny (bez E-M1x) (tzn. některý by mu "utekly").

A propos batožiny, zrovna to řeším, tak nasměruju dotaz sem (a hlavně asi na Davidofa s jeho kopcem výbavy).
Jak / v čem nosíte vícero objektivů k m43?
Jsem zvyklý na ledvinu, kterou bych rád i nadále. S 4/3 nebyl problém, vše jsem tam, byť na těsno, naskládal (s výjimkou 35-100/2, samozřejmě).
Teď na m43 mám skel (díky svelným pevným sklíčkům) víc, nicméně většina je menších (až maličkých), takže celkový objem větší není. Na ty malý skla ale ta ledvina moc není - naházet jich víc do jednoho fochu na sebe se mi moc nechce. A dávat je vedle sebe, to by musela být mega ledvina (spíš by to už zavánělo ledvino-játrem).
Aspoň trochu v duchu ledviny mě napadá snad jen nějakej opaskovej systém s individuálními pouzdry, ale na ty titěrný palačinky se myslím taky žádný pouzdra nedělají. A je to zas trochu opruz s odkládáním a nasazováním.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 15. 2. 2019 13:02

No neviem, myslíš že by niektorú z fotiek nedal s M-1 II?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 2. 2019 13:08

Jde o to, co přesně myslíš tím termínem nosit.

Když jdu fotit sport, tak v podstatě zatím nakonec skončím se sestavou G9 + 40-150/2,8 a GX8 + 12-35/2,8 a někdy beru 45/1,2 na nějaké portréty. Většinou musím podél trati nějak pohybovat a nemám zázemí, tak beru batoh (na značku a typ se Ti kouknu doma). Pak mám na zádech batoh, na něm na klipu tu GX8 a přes rameno G9. Pak pošlu fotku jak to vypadá.

Když jdu třeba do města na street, tak mám Think Tank Retrospektive asi 5, musím se kouknout. Někdy beru brašku od Peak Designu, je větší a dobře promyšlená.

Ledvinku mám jednu, i nějaký takový opasky s taštičkama, ale nakonec jsem zjistil, že mi to vadí - buď to dáš přes triko, a vypadáš jako Robin Hood, nebo pod triko, a máš to na holé kůži a blbě se k tomu může.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 2. 2019 13:24

Mně právě něco na způsob ledviny maximálně vyhovuje - mám volný ruce, nemám zpocený záda, můžu si to přetáčet (nebo jen tak hodit přes rameno) a v klidu při otevřené ledvnině (na břichu) manipulovat s výbavou, aniž bych se musel bát že mi něco upadne nebo vypadne. Ale je pravda, že ten dojem Robina Hooda (jak to nazýváš ty) tam je.
Nosit myslím hlavně na cesty (města, kratší treky, delší chození nebo kombinace kratšího s přesuny autem).
Dostat tam potřebuju E-M1 II + 9mm/8 + 35-100/2.8 + 8-18 + Zuiko 50/2 s redukcí + FL-36 + něco z tohoto: 12/40/2.8, 25/1.8 a 15/1.7. A samo drobnej matroš - GPS záznamník, filtry (kulatý, na zasouvací mám Cokin pouzdro, který můžu k ledvině připnout), baterka, čistící "pero", ...
A potřebuju s tím být co nejsubtilnější (rychlý pohyb, průchod davem, "civilní"/civilizovanej zjev).

-- 15. 2. 2019 13:25 --

bob222 píše:No neviem, myslíš že by niektorú z fotiek nedal s M-1 II?


Jednotlivě (asi) jo.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zbynek.hromek 15. 2. 2019 13:56

rodri píše:landov, já mám 200-500 v merku už nějakou dobu, jak pro cenu, tak pro kvalitu. Někde jsem dokonce četl, že je opticky lepší než N 200-400/4 a ten je drahej jak prase. Navíc v současný době jsou jak D7200, tak 200-500 za suprový ceny, tahle sestava na příležitostný WL v poměru výkon/cena asi nemá konkurenci. U Olyho dám za EM1-2 + Pan 100-400 o dvacku víc a výkonově na tom líp nebudu, naopak. U m4/3 prostě podobný tele chybí.


Radku, výběr to není špatný, ale na procházení po lese bez stativu to asi nebude. To už bych raději volil Nikon 300/4 PF. Osobně bych se dnes už nepustil do zrcadlovky. Vývoj už dospěl tak daleko, že výhody EVF převažují nad optickým hledáčkem (můj osobní názor). Panasonic PL 100-400 teď průběžně nabízejí prodejci s 20% slevou (nyní Fotolab) a koupíš za necelých 35 tisíc (PL 200/2.8 s TC14 za 50 tisíc tamtéž).
zbynek.hromek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 2. 2019 14:06

Ferin

A tohle všechno teď dáš do ledvinky ? Nebo ji teprve hledáš ?

Mám jednu ledvinku, kterou prý schválil nějaký fotograf / horolezec, ale do ní se vejde max foťák s 12-40 a jeden objektiv.

Výhody ledvinky taky vidím, ale držím se zásady, že když už fotím blbě, tak aspoň musím dobře vypadat a na to je Robin Hood look špatnej ;-)

Já to večer rozkramařím a vyfotím a pošlu, ale obávám se, že na Tvé požadavky to stačit nebude :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 2. 2019 14:41

Do stávajíc ledvinky (Lowepro Sideline shooter) to nějak nacpru, ale zaprvé se budou objektivy válet na sobě a zadruhé manipulace nebude moc uživatelsky přívětivá.
Ta nová maličká 15/1.7 mi v tom, dost zavařila.
Ferin
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků