Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Grimjaur 13. 6. 2014 10:56

Zvyšuje, ale grip jsem i u zrcadel používal jen na koncerty, jinak šel vždy dolů. Nejinak je tomu i u EM1
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaKlíč 20. 6. 2014 13:47

Zdarec, sháním se po nějakém odpalovači pro Olympus OM-D který by uměl High speed sync. a TTL. Nemáte někdo radu? Pro nikony a canony se dá sehnat lecos ale pro olympus nic. Jen obyč. odpalovače.
Předem díky za případnou radu.
PaKlíč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 6. 2014 15:37

Jediný odpalovače s tímhle jsou AK-TTL a princip na kterém fungují, se dost liší od běžných odpalovačů. Navíc jsem žádný neviděl osobně v akci, takže bych se zdráhal je doporučit takhle od boku.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 6. 2014 17:20

Ten princip je svým způsobem geniální, neboť je kompatibilní s jakýmkoli bleskem, systémem, podporuje všechny funkce, co výrobce nabízí a pokud v budoucnu výrobce něco do komunikace blesků přidá, automaticky to začne fungovat i s odpalovačem. Jediný problém je v tom, že vyžaduje přítomnost blesku na těle, ať už integrovaného nebo externího. AK-TTL sice taky osobně neznám, ale Radiopopper PX na stejném principu funguje roky a nečetl jsem na něj jedinou stížnost. Takže já bych se toho nebál.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 20. 6. 2014 17:57

Dotaz na zkusenejsi.
Koupil jsem olympus pen e-pm2 a neni mi uplne jasne jestli jde pri nataceni videa ridit clonu.
Funguje to tak ze mam treba zvolen na foceni rezim A a z tohoto nastaveni si video vezme hodnotu clony?

Pripadne existuje pro pen akternativni fw jako je napr. Magic lantern pro Canon?
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod T-Lama 20. 6. 2014 18:43

kozakm píše:Ten princip je svým způsobem geniální, neboť je kompatibilní s jakýmkoli bleskem, systémem, podporuje všechny funkce, co výrobce nabízí a pokud v budoucnu výrobce něco do komunikace blesků přidá, automaticky to začne fungovat i s odpalovačem. Jediný problém je v tom, že vyžaduje přítomnost blesku na těle, ať už integrovaného nebo externího. AK-TTL sice taky osobně neznám, ale Radiopopper PX na stejném principu funguje roky a nečetl jsem na něj jedinou stížnost. Takže já bych se toho nebál.

Právě přítomnost blesku na těle byl jeden důvod, proč jsem do něj nešel(znamenalo by to velmi nákladnou investici do dalšího blesku), druhým byla cena (na "domácí žvýkání" postačí třeba YN-603 za méně než polovinu).
V případě OMDčka by to stím bleskem na těle mohlo být trochu komplikovanější, protože vestavěný má jen E-M10 a zbylé dva používají ten do sáněk, čímž pádem by bylo třeba uchytit ten odpalovač nějak jinak.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 6. 2014 19:19

rhinos: u mojej E-P5 sa dá clona nastaviť len pred natáčaním (pokiaľ viem tak počas natáčania sa nedá). Pri samotnom natáčaní sa mi dajú meniť len farebné profily (a art filtre), pri pohybe je možné navoliť 2 druhy fade efektu (čo ma až tak moc nezaujalo) a dá sa mi zväčšiť zvolená oblasť (to sa možno hodí).
Inak aj u video sa dajú používať PASM režimy (čas samozrejme len do 1/30 sekundy).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PaKlíč 23. 6. 2014 07:24

Bohužel jak píše T-Lama systémy AK-TTL a Radiopopper PX jsou pro mou E-M5 nepoužitelné. Ač by se mi jinak líbily. Víkend jsem strávil prohledáváním webu a v podstatě mám dvě možnosti buď se smířit odpalování blesku bez TTL a bez HSS nebo odejít k jinému systému :(
Což by mi bylo líto, O-MD sytém mi jinak nesmírně vyhovuje.
PaKlíč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PaKlíč 9. 7. 2014 10:42

Tak mi to nedalo a koupil jsem Aokatec AK-TTL a mám dobrou zprávu - ono to funuguje :) jedinou věc kterou jsem musel poupravit je dodaným suchým zipem připevnit vysílač na original malý olympus blesk. Takže za mne doporučuji, jako levné řešení radiového odpalování s TTL i HSS funkcemi.
PaKlíč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chel 9. 7. 2014 10:46

Kdo chce poradne fotit, tak ma canon nebo nikon.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 9. 7. 2014 11:11

Definuj poriadne fotit... ;-)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Puntík 9. 7. 2014 11:26

chel píše:Kdo chce poradne fotit, tak ma canon nebo nikon.


Blbost, Mamiyu. :-)

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 9. 7. 2014 14:11

Kdo chce poradne fotit, tak ma canon nebo nikon......
Omyl přímo genetický... 8-)

http://www.fotofocus.cz/soubory/obrazky ... ws-com.jpg
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Vierzbowski 9. 7. 2014 14:57

Oly není na video moc vysazený a tomu odpovídá i ovládání. Tedy jediná možnost jen nastavit clonu a čas je přepnout do M režimu, tak to nasvítit a následně přejít do videorežimu.
Vierzbowski
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chel 9. 7. 2014 15:53

Jeste jsem nevidel svatebniho fotografa s nicim jinym nez s Canon Nikon ... nikdy. Olympus? Pentax? Sony? nene nikdo z nich to nema a oni vi proc to nemaji. Ale znam dva co meli jeden pentax a druhy olympus .. hadejte co maji .. no nebudu vas napinat .. oba FF canony.

Pouceni: kupte si oly sony pentax a casem se svym pokrokem, budete menit kompletne vsechno co jste si predtim nakoupili. :-|
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků