Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mirus1 8. 10. 2017 20:51

V těchto situacích co popisuješ je samo vhodné mít sklo s vyšší světelností 1,4, 1,8 a.p, ale není to nutnou podmínkou. Pokud si ověříš jakou kvalitu fotky se svým foťákem jsi ochoten akceptovat u toho zoomu při vyšším iso + k tomu odpovídající časy tak, aby prcek nebyl mázlý. To si ale musíš natrénovat sám.
Jinak, pokud pevné a levné, asi bych bral ten Panák, třeba tady ho máš za necelé 4 tisíce..
https://www.paladix.cz/bazar/index.php? ... &wq=&uid=0
Test toho skla třeba zde....
https://www.optyczne.pl/386.12-Test_obi ... adowe.html
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 10. 2017 20:52

:-)

V louži bude potomek a ty to budeš z přesné vzdálenosti odborně sledovat, přece ...
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pcnatko 8. 10. 2017 20:58

přesně tento si již zítra vyzvedávám. Právě jsem si ho zamluvil :-)

Cituji "jakou kvalitu fotky se svým foťákem jsi ochoten akceptovat"
Já bych je akceptoval. Ale možná u kompaktu. Když už jsem investoval do relativně kvalitního aparátu, nechci fotky kvalitou srovnatelné s kompaktem s 1" nebo ještě menším čipem. A z těch setových objektivu to lezlo skoro jako z kompaktu.

Tu vyšší světelnost chci taky kvůli hrátkám s hloubkou ostrostí, což u setových moc nešlo.
pcnatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 8. 10. 2017 21:17

Z pevného skla pochopitelně polezou hezčí obrázky než ze záklaďáku, ale pokud by měla být 50mm eq tvoje nejširší sklo, je potřeba si uvědomit, že některé fotky prostě neuděláš. Na takové "tato vyfoť nás s malým s hradem, vyfoť nás 5 na sedačce " můžeš zapomenout. Je otázka jestli jsi to kvůli lepší IQ ochotný podstoupit a co na to tvoje rodina, která zjevně moc neocení onen nárůst kvality.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 8. 10. 2017 21:29

Uvidíš, zda ti to bude stačit.

Každopádně 50ka ekv. ohnisko se ti vždy bude hodit, i když koupíš ještě něco širšího ( zoom nebo pevné sklo).

A jasně že s pevným ohniskem něco nevyfotíš, ale něco zase vyfotíš jen s ním, takže bych řekl, že to je přinejhorším remíza.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod pcnatko 8. 10. 2017 21:33

Tak teď jsi mě nahlodal :-( a znovu začínám přemýšlet nad tím Zuiko 12-40 f2,8 :-( Občasné přehazování objektívu mi samozřejmě nevadí, ale abych měnil pokaždé, když se změní situace ...u hradu si ještě couvnu, ale v malém obýváku asi ne.
Teď otázka, jestli na ty rychle cvaky koupit něco univerzálního, hold s horší kvalitou, třeba M.Zuiko Digital 14-150 mm a budu zase tam, kde jsem byl se seťákem a ten pevný si nechám na foto, kde je čas přemýšlet, nebo vzít ještě nějakou světelnou 17-ku nebo 9-ku a přehazovat a přehazovat. Na procháky a výlety chodíme s batůžkem, tam se to "unese", ale abych přehazoval 30x denně

Na takové vycházky, kde nevíte co budete fotit, fakt nosíte objektivy s pevným ohniskem? Ono, když pevný a univerzálnější, tak asi s menší ohniskovou vzdáleností.
Zase mít 5 objektívu se mi taky nechce :-(

EDIT: obyvák mám dost velký asi :-) Teď jsem zkusil ještě s jedním ZOOM seťákem, nastavit 25 (EQ50) a velká sedačka pro 5 lidi se mi tam vejde :-)
pcnatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mirus1 9. 10. 2017 06:58

Každopádně by to ještě chtělo něco okolo 15mm. To přehazování je sice otravné,ale bohužel u takovýchto skel to jinak nejde.Odměnou jsou pro tebe kvalitnější fotky + snadnější focení ve špatných světelných podmínkách. Zase musíš více chodit a přemýšlet "jak to vyfotit".
U zoomu nic světelnějšího než 2,8 nenajdeš. A pokud bys chtěl navíc 2,8 v celém rozsahu, tak asi nejvhodnější je právě 12-40/2,8, já s ním fotil 3 roky a dá se na Paladixu sehnat okolo 15 tisíc.
A pokud bys ještě pořídil M.ZUIKO ED 40-150mm f/2,8, tak máš na dlouhou dobu vystaráno i bez pevných skel...
Jenže, kde na to furt brát prachy a nekrást,že... :hm :-D
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 10. 2017 08:23

Klasická šikmá plocha :-)

Mirus má velký kus pravdy.

Ale tou 25 nebo 17 (popř. 14/1,7 od Panasonicu - super sklo) chybu neuděláš, ta se ti bude hodit vždycky.


Jo a na Olympus outletu máš EM1 s 12-40 za super cenu. A nebudeš muset měnit objektivy, ale foťáky, což je pohodlnější.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 9. 10. 2017 09:44

bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 10. 2017 11:07

pak zvaž ještě dokoupení druhého těla a je klid. Ale i to nemusí stačit. Používám i tři a kdybych byl jako bohyně Kálí, tak beru i víc. Ale zase nemusím přehazovat skla, jen těla.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 9. 10. 2017 11:18

Hezky se to rozjíždí :-)

Nicméně 500 E je bomba cena a jsou tu lidé (Fidko např.) kteří už z eglobal věci mají a asi bez problémů.

P.S.

Grimjaur - do bohyně Kali mi chybí jen ten druhý pár rukou ... to ostatní by sedělo - spojení se smrtí a zánikem a hlavně - vyplazený jazyk ... to mám :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 9. 10. 2017 12:54

Ja som tiež z eglobalu 2x nakupoval a žiadny problém. A nakoľko to posielali z EU na rozdiel od aliexpresu, tak som ani clo ani dph neplatil. Reklamačku som zatiaľ neriešil, ale kúpiť jazdené sklo alebo nové za tú istú cenu....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 10. 2017 13:43

z Eglobalcentral.eu mam: Samyang 85/1,4, Sony RX100III a aj Sigmu Art(co vraj nie je art) 30/1,4.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pcnatko 9. 10. 2017 14:00

Kombinace 12-40 f2,8 a 45-150 f2,8 by mi samozřejmě líbila, ale jak bylo psáno, kde na to brát :-) A možná i kdybych měl kde, přece jenom jde o rodinné foto, nikoli komerce, kde ty objektivy zaplatí zakázky (když to někdo umí), a investovat do toho asi nemá smysl tolik :-(. Rovněž nosit několik těl....
Dnes začnu s tím 25 f1,7, zjistím, co mi na něm chybí a potom kouknu ještě na ten eglobal, čím bych to mohl doplnit, popř.budu sledovat inzerci.

Každopádně děkuji
pcnatko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 10. 2017 15:45

Nechci nikoho strašit a koneckonců Olym ani bezzrcátkama nefotím, ale taky jsem unešený kvalitou pevných skel prodal základní zoomy a ikdyž to mělo pozitivní vliv na kvalitu a obecně jsem s tím byl hodně spokojený, tak zejména focení s rodinou hrozně utrpělo. Situace, kdy mám techniku za desetitisíce a nějakou fotku prostě neudělám, protože 50mm eq, to mi málem vylezly bulvy z hlavy.

Teď mám základní 2.8 zoom a pořád se musím přemlouvat, abych si ho s sebou vzal (kvalita je fakt návyková). Ale pak vždycky dojdu na to, že na domácí žvýkání je to o vesmír pohodlnější než pevné skla.
Mikeczcz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků