Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 12. 2017 13:34

Za mlčící většinu říkám, že rozhodně s Gancem ani Pavlínem nesouhlasím.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 9. 12. 2017 13:56

Taky se ve většině případech do slovních půtek nemíchám a můj názor je, že PavlínaH, Ganec a ještě pár dalších občasně přispívajících k "džihádu" proti zrcadlovkám (i na digiareně), jsou mimo realitu, bez fotozkušeností a hájí pouze to, co vyčetli někde na netu a to co se jim zrovna hodí... Navíc PavlínaH žádným způsobem nedoložila, že má s bezrcátkami Olympus jakékoli osobní zkušenosti a její tipy jsou jen v hladině odkazů na nějaké testy a kolem toho jen nesmyslné kecy.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2017 15:01

Mikeczcz: nikto od teba ani nežiada, aby si s niekým súhlasil .. táto diskusia je o tipoch a skúsenostiach.
Ale keď už si sa ozval: aké máš skúsenosti s Olympusmi?
Daj nejaký tip, ktorý by sa hodil tým, ktorý s Olympusmi fotievajú

pavelmeli: na všetky tvoje otázky (a nebolo ich málo) som odpovedal. Dal som aj praktické ukážky.
Na základe čoho si myslíš, že som mimo realitu? Alebo bez skúseností? Že hájim len to, čo som vyčítal?

Keď už kritzuješ to, čo píše PavlínaH .. ani Fidko tu nedal nijaký dôkaz toho, že E-M1 naozaj vlastní.
Prečo jeho nekritizuješ?

A takisto sa ťa pýtam: aký tip (čo by sa nám hodil), alebo skúsenosť s Olympusmi, máš ty?

-- 9. 12. 2017 15:03 --

Prečo niekedy nekritizujete aj Luňáka, alebo ltokar-a?
(Fidka tu už krtizovali...)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 12. 2017 15:04

No ja som sem postol fotky fotene E-M1 a 40-150 f2.8 snad aj s exifom. Blocek som sem nedaval, to je pravda, ale nikto to zatial nevyzadoval. V pripade potreby viem dolozit :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 9. 12. 2017 15:51

Můj tip je nevěřit v to, že kterýkoliv výrobce dokáže ochcat fyziku.

Přestože Luňákova rétorika mi není nijak sympatická, tak by tu měl být někdo kdo na ty hlouposti poukáže. A na rozdíl od jiných má výsledky. Jako amatér velmi dobré.
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2017 16:05

Mikeczcz: fyzika je jedna vec .. vývoj je vec druhá .. biznis je vec tretia.

V DxO marku v roku 2014 viedol "Red epic dragon", ktorý má super-35 snímač (teda nie FF, ale čosi ako APS-C)
Ešte dnes poráža FF snímače na DSLR a CSC. Teda nie je to len o veľkosti snímača.

Proste výrobcovia nám to postupne dávkujú .. no a Olympus podáva zvyčajne podobné výsledky ako Canon na APS-C, napriek rozdielnej veľkosti snímača. Verím tomu, že každý výrobca má pripravené rádovo citlivejšie snímače, ale kým sa predávajú aj ti staršie (menej výkonné), tak si myslia, že ich ešte netreba dávať do obehu...

-- 9. 12. 2017 16:07 --

Mikeczcz píše:Luňákova rétorika mi není nijak sympatická
Tak mu to daj nejako najavo aj priamo: na nejakú jeho citáciu.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 9. 12. 2017 17:17

Ganec >>> 9. 12. 2017 15:01 mimo jiné napsal:
"pavelmeli: na všetky tvoje otázky (a nebolo ich málo) som odpovedal. Dal som aj praktické ukážky. Na základe čoho si myslíš, že som mimo realitu? Alebo bez skúseností? Že hájim len to, čo som vyčítal?"
Na základě odpovědí mně, ale i dalším diskutujícím, na základě praktických ukázek, na základě názorů, které zde v diskuzi prezentujete a hájíte. Váš blog jsem nečetl (ani o tom neuvažuji), ale za tu dobu, co se v diskuzi vyskytujete, stačilo k vytvoření mého názoru a moje reakce je na vaše prohlášení, že ten kdo mlčí, tak s vašimi názory souhlasí... není tomu tak.

"Keď už kritzuješ to, čo píše PavlínaH .. ani Fidko tu nedal nijaký dôkaz toho, že E-M1 naozaj vlastní. Prečo jeho nekritizuješ?"
Odpovím to PavlínaH pokud se zeptá, ale dobře si přečtěte co jsem psal. O vlastnictví Olympusu tam není zmínka. Vlastnit jich kdololi může několik (jako třeba vy - uvádíte to pod čarou), ale praktické zkušenosti pouhým vlastnicvím nikdo nezíská. Až budu chtít reagovat na Fidka, tak se to dočtete, pokud nebudu u vás na nějakém blacklistu.

"A takisto sa ťa pýtam: aký tip (čo by sa nám hodil), alebo skúsenosť s Olympusmi, máš ty?"
S Olympusmi mám dlouhodobé a pouze pozitivní zkušenosti (E10, E3, E5, E30), akorát nevím, jestli se vám hodí, tak přidám nějakou fotku...
P6226233small.jpg

PC160414small.jpg


Co se týče bezzrcátek, uvažuji, že v příštím roce to zkusím se Sony A7R Mk III. Záleží na OVF vs. televize.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2017 18:41

pavelmeli píše:Na základě odpovědí mně, ale i dalším diskutujícím, na základě praktických ukázek, na základě názorů, které zde v diskuzi prezentujete a hájíte. Váš blog jsem nečetl (ani o tom neuvažuji), ale za tu dobu, co se v diskuzi vyskytujete, stačilo k vytvoření mého názoru a moje reakce je na vaše prohlášení, že ten kdo mlčí, tak s vašimi názory souhlasí... není tomu tak.
To vyjadrenie - na základe ktorého ma odsudzujete - nie je moje vyjadrenie :pozor

Napísal to o mne Luňák, konkrétne 8. 12. 2017 21:47:
Petr Luňák píše:Jak je to dlouho, co si tu Gance hlasal, ze kdo na tebe nereaguje, tak s tebou zakonite souhlasi?
(on mimochodom často prekrúcava moje tvrdenia, až majú úplne iný význam, ako to, čo som kedy napísal)

Suma sumárum: pamätáte si o mne len to čo o mne napísali iný, nemáte ani šajnu o mojej tvorbe, môj blog zo zásady nikdy čítať nebudete .. no a vy mne niečo vytýkate? :shock:

-- 9. 12. 2017 18:41 --

pavelmeli píše:"A takisto sa ťa pýtam: aký tip (čo by sa nám hodil), alebo skúsenosť s Olympusmi, máš ty?"
S Olympusmi mám dlouhodobé a pouze pozitivní zkušenosti (E10, E3, E5, E30), akorát nevím, jestli se vám hodí, tak přidám nějakou fotku...
Upresním otázku: "aký tip (čo by sa nám hodil), alebo skúsenosť s bezzrakdlovkou Olympus, máte vy?"
(táto diskusia je totižto o bezzrkadlovkách, nie o zrkadlovkách ktoré sa už ani nevyrábajú, ani nepredávajú)

Je také ťažké pochopiť, že prikladanie záberov z DSLR do tejto diskusie je offtopic? :oboze
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 9. 12. 2017 18:51

A tieto tvoje nezmysly nie su ? Nemozes uz ist do ***** ? Nevidis, ze ani Olympusaci Ta tu nechcu ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 9. 12. 2017 18:54

Pavelmeli: je to zbytočné, zbytočné, zbytočné... Totálne nepochopenie tvojho odkazu ;-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 9. 12. 2017 19:07

Pavelmeli, koukám jsi do toho naběhl ještě v době, kdy takoví Gancové o focení neměli ani páru a teď by Tě jeden takový chtěl školit. Víš proč? Máš zoufale zastaralého nosorožce, a špatné nosorožčí návyky, a fotáky sis pořizoval v době, kdy to stálo celkem ranec (takže i podvědomá závist cypa, co se teď chce vytahovat) Takovým jako jsi Ty, já a další není pomoci, i kdyby jsi fotil a točil po celém světě. Prostě jsme zastaralé struktury. Ganec na to určitě spáchá nějaký článoček.
Chtěl bych vidět Gance u starého fotáku se svitkem, nebo kinofilmem jak se pinoží po kloudném záběru. Zase by ty pogrcané záběry svedl na svého bráchu, protože krát dvě to mělo bejt, ale vy jste na mě furt mluvili. Viš Géčko, ty chuděrko, že na tomhle se ukáže kdo to má v rukách a kdo jen tupě kváká kachny na netu?
Ostuda pro firmu Olympus, že ji tenhle týpek tak šíleným způsobem poškozuje.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 9. 12. 2017 19:33

pavelmeli: zeptej se tedy Gance, jak to napsal, kdyz tvrdi, ze menim vyznam jeho vyroku. U tebe se nemuze vymluvit na to, ze na tve otazky odpovidat nemusi :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2017 19:51

Grimjaur píše:Takovým jako jsi Ty, já a další není pomoci, i kdyby jsi fotil a točil po celém světě.
v tomto máš pravdu .. na to, aby ste vedeli, ako sa má normálny diskutér správať na internete, fotenie naozaj nestačí

Myslíš si, že keď niekto "zabije pol života fotením na film", že mu to dnes v niečom pomôže?
No schválne .. v čom?

-- 9. 12. 2017 19:52 --

Daj nejaký tip, ktorý je možný použiť u bezrakdloviek Olympus!
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 9. 12. 2017 19:58

Myslíš, že když někdo zabije půl života rýsováním v ruce, že mu to k něčemu bude v době CADů? Nebo půl života psaním na stroji v době Wordu?
Tak schválně...
(A prosím žáky sedmé třídy, aby nenapovídali!)
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 9. 12. 2017 20:09

Myslíš si, že keď sa ma spýtaš podobnú otázku, ktorú som sa spýtal ja (len so zmenenými slovami), tak na tú moju otázku už nikto nemusí odpovedať? :--
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků