Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 23. 6. 2018 12:06

To by mozno vyriesili medzikruhy :D

Jo no,ta svetelnost ...
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 23. 6. 2018 16:54

leda nějakej Speedbooster :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 24. 6. 2018 19:01

Není to z mé ruky, fotila to drahá polovina

46D9025C-754D-481F-BAEE-EB33445559B4.jpeg


EM1 II + 300/4
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod landov 25. 6. 2018 05:50

Dobry postreh. Su to rychle mrchy.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Mawe47 28. 6. 2018 08:30

nema pls nekdo napad, proc zacalo zlobit auto prepinani evf/displej? zacalo to zlobit o vikenfu, evf se prepina automaticky pokud fotak neni smerem k zemi jakoze v uhlu vyfotit si vlastni boty, asi si v poho zvyknu prepinat si to rucne, je to akorat nezvyk a nevim proc se to pokazilo. vse sem otrela, nemela by byt zadna zaschla kapka nebo tak...
Mawe47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 9. 7. 2018 21:17

Pěkná srovnávací recenze Pana Leica 8-18 F2.8-4.0 (srovnání s Oly 7-14, Oly 9-18 a Pana 7-14):
https://www.cameralabs.com/leica-dg-8-1 ... -4-review/
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 9. 7. 2018 22:38

A ještě pár pěkných fotek hmyzu a ptáků z E-M1 II:
https://uniphoto.jimdo.com/bildergalerie-2018
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 10. 7. 2018 06:26

Oba odkazy hezký.

Ten němec zase potvrzuje, že limity jsou daleko. I v roce 2010 dělal slušný fotky. Mimo jiný proto, že nemyslel na to, že jeho foťák je, měřeno optikou dneška, úplný bláto ...
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 18. 7. 2018 08:13

Ahoj všem, nedávno jsem si koupil OM-D 10 ii celkem jsem spokojený, ovládá se perfektně, je skladný atd.

Ale mám jednu velkou výhradu a to je podání barev - každou fotku musím upravit a to nesnáším práci ve fotoeditorech.

Máte ověřené nějaké nastavení, jak fotky trochu oživit, aby se alespoň trochu podobali podáním barev od Fuji? Ušetřilo by mi to spoustu práce :)

Díky
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 18. 7. 2018 08:55

Ak chceš mať živé farby priamo z foťáku a máš farby natural, skús dať vivid, inak farby idú customizovať podľa seba, treba to poskúšať a pohrať sa s nastaveniami.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 18. 7. 2018 09:21

k.o.v.b.o.j píše:Máte ověřené nějaké nastavení, jak fotky trochu oživit, aby se alespoň trochu podobali podáním barev od Fuji?
Nemám Fuji .. takže neviem čo presne máš na mysli :oops:
(hlavne keď na dpreview a podobných porovnávačoch sú tie farby dosť podobné)

Farby ovplyvňuje množstvo vecí:
- indoor farby (žiarovkové) ovplyvňuje nastavenie "Keep warm colors" - toto mám nastavené na "off"
- "oživenie" sa zvyčajne dosahuje zvýšením kontrastu
(poznámka: nastavenie "kontrast" sa ignoruje pri nastavení "Gradácia Auto", ktorá zvyšuje DR a tým znižuje kontrast)
- existujú farebné profily ako píše bob222
- ..

Najlepšie by bolo, keby si tu priložil zábery z oboch foťákov .. stačia malé zmenšeniny (alebo výrezy) .. ale také aby v nich bol zachovaný EXIF (aby sa z neho dalo vyčítať čo máš nastavené)
=> aby som presne videl čo požaduješ a vedel ti poradiť konkrétnejšie
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 7. 2018 12:24

Pozn.: asi myšleny barevné profily (u Fuji) jako např. sytá Velvia či o něco více kontrastnější PRO Neg Hi. Barevný profil Provia mě třeba nebaví a vyhýbám se mu.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bob222 18. 7. 2018 13:19

Inak NIK soft umožňuje použiť filtre kde sú myslím aj filmové profily. Asi nie práve fuji, ale dá sa nájsť a naladiť si ten svoj.
Je pravdou že fuji to má priamo vo foťáku.
Svojho času mal aj panasonic vo foťáku profil "elegant" a ten dával naozaj pekné výstupy za dobrých podmienok. Treba sa v tom menu olyho porýpať, nastavení je tam fakt habadej. Ja to radšej bastlím v PC z rawu, tak má to moc netankuje.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 18. 7. 2018 13:38

Přesně tak jak Wikxzen chtěl bych aby se fotky co nejvíce podobaly režimu VELVIA od fuji. Myslel jsem, že si stím už někdo hrál ;)

Ganec: Fuji nemám, ale fotky od Fuji jsou na první pohled hezčí a to bez jakýchkoli úprav.
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod airmt 18. 7. 2018 22:01

Zkus dát režim Vivid, to už samo o sobě dost zvýší sytost barev a případně ještě zkusit zvýšit na +1 příp. +2 saturace barev, což je pro mě subjektivně už trochu moc, ale tobě se to může líbit.

Jinak mám dobrou zkušenost s SCN módem západ slunce - vycházejí z toho pěkné cvaky oblohy při západu slunce.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků