Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 3. 2018 14:25

Mne tiez takyto vystup pripada viac nez v poriadku :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 3. 2018 14:57

Fidko

Dnes jedu na Mallorku, takže jen krátká zpráva z testu.

Shrnul bych to takto - je to vo rukách, je to vo rukách, je to vo rukách.

A když se k tomu přidá tmavá sokolovna a neuvěřitelný mumraj, tak ani není moc co porovnávat ...

Moc by mě zajímalo, co nafotil ten kluk s Nikonem 750. Vypadal schopně a podmínky měl stejný (naprd :-) ).
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 19. 3. 2018 15:10

A co hovoris na spust ? :D

Inak ja som uz toto prestal riesit. Trochu viac ma to taha k Olympusu, ale s ostrenim by som uz nemal problem ani u G9. Tak ci tak by som mal teleobjektiv od Panasonicu, takze by to malo byt jedno :) Ale za vsetky postrehy budem rozhodne vdacny :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 3. 2018 16:48

Spoušť naprosto v pohodě, po chvilce hraní jsem si zvykl. Na GH5 mi pak zase připadala tuhá :-)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rodri 13. 4. 2018 22:17

Probírala se tu kvalita Pan 100-400. Tady je pár fotek EM-1 II + 100-400 na ukázku. I když nejsou v plným rozlišení, A3 by z toho byly parádní.
https://www.dpreview.com/forums/thread/4273715
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 4. 2018 04:10

I když je v přímém porovnání ten Olympus 300/4 o něco lepší, čím dál víc se ujišťuju, že s tou 100-400 se dá vyfotit velmi dobrá fotka. Jen ta cesta k tomu je trochu trnitá.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 4. 2018 07:02

Porovnavat s 300 f4 by ma to uprimne ani nenapadlo, podobny vystup od toho skla snad nikto necaka. Skor by ma zaujimalo ako je v rozsahu 100-300 v porovnani s Canon 100-400 II, Fuji 100-400 a podobne.

Idem mrknut na tie fotky :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 14. 4. 2018 09:18

Já se k fotkám téměř nevyjadřuji... vím že tady šlo především o objektiv, ale když to beru jako celek, ten výstup je pro mě neakceptovatelný kvůli bokehu a až na první fotku, hrůza. Lednáček je fajn, třeba mám jiné nároky, ale fotku nedělá jen hlavní, hezky prokreslený objekt. Taky nechápu, proč ten fotograf používal tak vysoké clonové číslo, když mohl jet na F4. Njn malý čip pro můj způsob focení není.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 4. 2018 09:49

To je dan za tu kompaktnost. Nebyt toho ze viem celu sucasnu a aj teoreticku vybavu narvat do batohu, tak sa na maly snimac tiez vykaslem :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 14. 4. 2018 10:16

Třeba v novém FW Olympusu již bude možnost zvolit rozostření pozadí, jak to dělají dnešní chytré founy. Softvér by to měl zvládnout a na určitý druh focení by to byla možná cesta...
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 4. 2018 10:21

Neviem, ci by som chcel vo fotaku nieco na ten sposob ...

Ono sa aj s m4/3 da spravit fotka s peknym bolehom, ale clovek na to potrebuje podmienky. Alebo naozaj vyraznejsi postproces. Proste to malinko limituje, ale ako som pisal, rozmery vedia byt prednostou :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 14. 4. 2018 10:32

Tak to bych si ho kor nekoupil. To je humus, aspon v soucasnem stavu. Horsi bude az to vychytaji a uz to skoro nebude poznat. Ja bych mel teda porad blbej pocit, ze je to fake.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 14. 4. 2018 11:30

Dnes som narazil na jedneho typka a robi celkom fajn foto aj s Olympusom.
http://arendspaans.nl/portfolio/32459-2/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 14. 4. 2018 13:55

pavelmeli

Možná bys mluvil jinak, kdybys někdy ledňáčka fotil ;-)) Člověk může být rád, že ho vůbec objeví.

Clonu 4 mohl dát těžko, když max. je 6,3 (na 400 = 800EQ) :-)

Ty fotíš divadlo, a na některých Tvých fotkách je pozadí taky nanic. Ale ty fotky jsou pěkný. Prostě je to svým způsobem reportáž a hlavní je ten děj, který zachycuješ. Zdařile - opakuji ještě jednou.

Ne, že by se nedal ledňáček vyfotit s lepším pozadím. I s tou PanaLeicou. Ale asi by to nebylo na procházce po práci ...

-- 14. 4. 2018 15:36 --

Fidko

Tenhle to možná pojal trochu zručněji

https://www.dpreview.com/forums/post/58207026

Jinak přimé porovnání dělal Cox, ale jednak je to ambasador Panasonicu a za druhé to udělal trochu nešikovně a pak se v diskusi naštval :-) a přestal reagovat. Nicméně fotky mu z té PanaLeicy vycházejí moc hezký. Něco lze vidět na stránkách Eda Caspersena, který přešel od Canonu na Panasonic. Ten porovnával 100-400 od Canonu a Panasonicu, ale není to pojato jako veřejný test.
Naposledy upravil Davidof dne 14. 4. 2018 19:57, celkově upraveno 1
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Moli75 14. 4. 2018 16:19

pavelmeli píše:Já se k fotkám téměř nevyjadřuji... vím že tady šlo především o objektiv, ale když to beru jako celek, ten výstup je pro mě neakceptovatelný kvůli bokehu a až na první fotku, hrůza. Lednáček je fajn, třeba mám jiné nároky, ale fotku nedělá jen hlavní, hezky prokreslený objekt. Taky nechápu, proč ten fotograf používal tak vysoké clonové číslo, když mohl jet na F4. Njn malý čip pro můj způsob focení není.
P.
Můžeš mě poradit, ty Velkej čipe, jakej zoom si mám pořídit na ff, abych měl znatelně menší dof na ekv.800mm?
Moli75
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků