Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 11. 2017 01:28

PavlinaH píše:
Petr Luňák píše: Ja jsem napsal, ze mereni dxomark koresponduje s tim, ze ma D3200 pri stejne velkem vystupu nizsi miru sumu. "


Luňáku, psal jsi jasně o snížení, ne o zmenšení velikosti šumu. Napsat snůšku nesmyslů, pak to trapně obhajovat, na to navršit další nesmysl, pak dělat jakože nic a ještě přitom stihnou urážet. Tak tomu se říká charakter. Už toho nechej, nemá to smysl. Mně už bohatě tvoje příspěvky stačily. Další si nech už raději pro sebe.


Ono kdyz se neco snizi, tak se to zaroven zmensi. Ty nemas dokoncenou zakladni skolu, ze to nevis?
Opet tu afektovane kdakas jak slepicka na dvore Pavlinko, hlasajic cosi o nesmyslech, pricemz si zadne z mych tvrzeni dosud nevyvratila, ja jsem naopak na zaklade dukazu tva tvrzeni o sumu vyvratil.
To co tu o me pises je presne to, ceho se sama dopoustis, presne styl Ganec. Je to ona posmrtna krec - kdyz chybi schopnost argumentace, nastoupi hazeni vlastnich chyb na oponenta v naivnim domneni, ze uz na ne tim padem nemuze oponent poukazat u tebe. O jak seredne se pletes :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 22. 11. 2017 07:11

Akce od Olyho: http://links.ibmcloud.acomware.cz/servl ... &mt=1&rt=0 Ale dát za Fko 33 litrů? To už radši jít do Fujifilmu. :-(
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod antoninn 22. 11. 2017 09:49

zmenší jeho velikost spolu s detaily


PavlinaH: Prosím, jak je definovaná velikost šumu?
antoninn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 22. 11. 2017 10:51

Prva Ganec, teď ještě PavlinaH - Olympus láká samé zajímavé typy :D
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 11. 2017 11:03

Nevím, Romane, v tomhle mám velmi smíšené pocity.

Pavlína se snaží nějak diskutovat a argumentovat, a i kdyby se mýlila, tak podle mě chlap, kterej má trochu úroveň, tak bude diskutovat alespoň s elementární úrovní slušnosti.

Zejména pokud si je jistý, že má pravdu a umí to prezentovat slušně. Ve finále je to i přesvědčivější.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 11. 2017 11:22

Preto v to v politike tak aj vyzera. Staci slusne a presvedcivo diskutovat, je uplne jedno, ze rozprava hovadiny :) .. alebo inak povedane, ludia letia na obal, nie na obsah.

edit: Zloději ve fraku každý věří.
Naposledy upravil ltokar dne 22. 11. 2017 14:24, celkově upraveno 1
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 11. 2017 12:20

Davidof píše:Nevím, Romane, v tomhle mám velmi smíšené pocity.

Pavlína se snaží nějak diskutovat a argumentovat, a i kdyby se mýlila, tak podle mě chlap, kterej má trochu úroveň, tak bude diskutovat alespoň s elementární úrovní slušnosti.

Zejména pokud si je jistý, že má pravdu a umí to prezentovat slušně. Ve finále je to i přesvědčivější.


Paradox, ze se ji "zastani" dostava od nekoho, kdo argumentace, respektive obhajoby svych tvrzeni, neni schopny, viz palacinkovy efekt, prirovnany k dominu, popirajici hned dva fyzikalni zakony :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 22. 11. 2017 13:21

Pavel Breit, díky za odkaz
Ceny Czech Press jsou už dávno těžce politická záležitost, Ta fotka se mi ekluje, koukat na možného budoucího sebebucha, kterak je opěvován za svůj uvědomělý pohled do nejasné budoucnosti v černobílem formátu. Je to něco vyloženě trapného. Milá porota by mohla v archívech SS a Wehrmachtu najít podobně inspirující záběry. Například 13 Waffen SS divize Handžár složená s muslimáků se před velkým Jeruzalémským Muftím (Mohamed Amín al-Husajní byl strejdou Jasira Arafata, hodnost Gruppenführerem a také titul čestný árijec) připravuje k ideologické nalejvárně s krákoránem v rukách. Třeba by to bylo stejně úspěšné.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 22. 11. 2017 13:30

Taky si myslím, že (nejen) zdejší společnost je se slušností občas v mírném deficitu. ;-)
Mimochodem, když se sníží kolmá strana čtverce a prodlouží horizontální, může vzniklý obdélník mít s původním čtvercem totožný obsah (plochy). Tedy - co do slovíčkaření. :-)
Ale jinak souhlasím, že se 4/3 dá srovnávat s APS-C jen když je rozumně zpracovaný a půlený formát vzatý hákem. Nicméně v řadě případů naprosto vyhovuje pragmatickým nárokům a tak se mi podobné diskuse zdají zbytečné. :-))

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 22. 11. 2017 15:41

Petr Luňák píše:V kazdem pripade si vyrazne pohorsis v obrazovem vystupu. Mam G80 a mel jsem D3200. Panas v rawu znacne sumi jiz na zakladni citlivost, coz je nepeknych iso 200. Na video je Lumix fajn, na fotky je to archaicky vystup. Beda jak bys chtel zesvetlovat stiny.


Luňáku, mně jsi přesvědčil akorát o tom, že ti jde dobře urážení druhých. Vůbec nic si nedokázal. Když to shrnu a pominu ty nesmysly kolem, tak nejdříve jsi tvrdil, že si tazatel přechodem na G80 výrazně pohorší.

Potom jsi vzal v potaz uznávané testy Dpreview, avšak už si záměrně podstrčil rozdílný výstup v neprospěch G80, přičemž jsi sám uznal, že dokonce při stejně nastaveném ISO mají jak G80, tak D3200 zhruba stejně šumu, což ale víme, že není správné porovnání a že pro správné porovnání je třeba jít s Nikonem o jednu clonu výše a tím pádem zvedout ISO o jeden krok. Takže ve výsledku má D3200 o dost více šumu.

Vidíš sám, že si v příspěvcích protiřečíš, a přesto ti není trapné ještě k tomu falešně obviňovat ze lži, a to jen proto, abys zakryl pravdu, a sice že se mýlíš. Takové diskutování nemá žádnou úroveň.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 22. 11. 2017 18:37

PavlinaH píše:Luňáku, mně jsi přesvědčil akorát o tom, že ti jde dobře urážení druhých. Vůbec nic si nedokázal. Když to shrnu a pominu ty nesmysly kolem, tak nejdříve jsi tvrdil, že si tazatel přechodem na G80 výrazně pohorší.

Potom jsi vzal v potaz uznávané testy Dpreview, avšak už si záměrně podstrčil rozdílný výstup v neprospěch G80, přičemž jsi sám uznal, že dokonce při stejně nastaveném ISO mají jak G80, tak D3200 zhruba stejně šumu, což ale víme, že není správné porovnání a že pro správné porovnání je třeba jít s Nikonem o jednu clonu výše a tím pádem zvedout ISO o jeden krok. Takže ve výsledku má D3200 o dost více šumu.

Vidíš sám, že si v příspěvcích protiřečíš, a přesto ti není trapné ještě k tomu falešně obviňovat ze lži, a to jen proto, abys zakryl pravdu, a sice že se mýlíš. Takové diskutování nemá žádnou úroveň.


- Ano, pohorsi v obrazovem vystupu. Vytrhavanim veci z kontextu ze sebe skutecne delas tu drive avizovaou slepku. Ty sama, nikoliv ja.
- Zadny "rozdilny vystup" jsem nepredlozil, predlozil jsem porovnani identickeho 100% vyrezu, takze lzes.
- Porovnavat ISO3200 oproti ISO6400 je prave tim nesmyslem, ktery se snazis zoufale obhajit ty a nazyvas to spravnym porovnanim. Takovemu porovnani se kazdy fotograf vysmeje. Navic tu padlo porovnani Olyho s D500, kde to Oly beztak projel, i pres tebou nastavenou nesmyslnou jednoexpozicni vyhodu.
- Ne, neprotirecim si, to jen ty nevis, ze kdyz se neco snizi, tak se to zaroven zmensi, to ty nevis, jak dxomark vyhodnocuje sva mereni. Opet hazis vlastni chybu na me v tezce naivnim domneni, ze tim vlastni chybu zamaskujes.

Mimochodem, antoninn se te na neco ptal:

antoninn píše:
zmenší jeho velikost spolu s detaily


PavlinaH: Prosím, jak je definovaná velikost šumu?


:D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msp_x 23. 11. 2017 12:49

Par poznamek:

PavlinaH píše:Uvádíš také, že při zmenšení rozlišení bude šumu pochopitelně méně u D3200, což vůbec není pravda, protože šum zůstane stejný i při zmenšení rozlišení

Spatne, pri snizovani rozliseni se sum snizuje.
Pro vysvetleni:predstavme si obrazek sachovnice, kde se stridaji bile a cerne pixely. Pri snizovani rozliseni se budou pixely postupne "slevat" az z toho casem vznikne seda. T.j. uroven sumu (rozptyl urovni) se snizil.


Jinak k tomu porovnani senzoru. Kdyz se podivam na DXOmark (SNR18%, Print) na porovnani zde zminovany G80 a D3200, tak napr. na ISO 1000, oba fotoaparaty maji temer shodne namerene ISO (cca 1100). Rozdil v SNR je (30.1-27.6) = 2.5dB. Pokud vezmu v uvahu rozdil senzoru v dB (20log(2/1.5) dostanu 2.49dB. T.j. je videt, ze rozdil v technologii je minimalni a rozdil v sumu je dany jen velikosti snimace.

Da se tedy rici, ze pokud budu fotit "ekvivalentni zabery", t.j. stejny cas, stejna HO, nebude mezi nimi rozdil (na vyssi ISO). Pokud nebudu trvat na "ekvivalentnich zaberech", tak na tom budu lepe s DSLR, protoze vetsi cip a svetelnejsi objektivy mi umozni "obetovat" HO za mensi sum a to vice, nez je mozne u m4/3.
msp_x
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 23. 11. 2017 14:43

Luňáku jak testuje DXoMark samozřejmě vím.
Psal jsi, že šumu bude méně, měl jsi napsat, že šum bude zmenšený, protože tak jak jsi to uvedl, to znamená, že bude v menším množství. Vždyť neznáš ani takovou základní věc, jako je, jak nastavit u jednotlivých systémů hodnoty pro stejný výstup. Každý pokročilejší fotograf to zná, ale je jistě mnoho takových, kteří berou ISO hodnotu jako něco konstantního pro všechny systémy a proto dochází k zcela nepřesným srovnáváním.
Snažíš se z toho, co jsi napsal vykroutit a zahrát to do autu. Ty jsi cíleně klamal. Máš ale smůlu, protože kdo má o to zájem, může si velmi jednoduše zjistit jaká je pravda.
Jak s takovým člověkem diskutovat, když popírá, co napsal?
Kdo chce, tak si může všechny příspěvky Luňáka pročíst a z toho je velmi dobře vidět, že lže a že rozhodně nic nevytrhávám z kontextu.

mspx, nerozumíme si. Při snížení rozlišení ale mluvím o snížení množství šumu, ne o jeho velikosti. Tzn., že jsem tím myslela, že se nesníží počet zašuměných bodů ve snímku a to v žádném případě. Čili ani tehdy, když předem změníš ve fotoaparátu rozlišení. A to je velký rozdíl.
Testy DxOMark vůbec nesedí s testy Dpreview, který je má zcela přesné. O tom jsem se osobně nejednou přesvědčila. Proto testy DxOMark neberu vůbec vážně.
Pokud vezmeme ty nejsvětelnější skla pro oba systémy, tzn. pro MFT ve světelnosti f 1,2 a pro APS C ve světelnosti f 1,4, tak rozdíl půl clony pomůže APS C, aby zhruba dorovnal rozdíl ztráty při stejné HO.
Dále nemáš pravdu, že při stejném výstupu, stejné HO je na tom Panasonic skutečně lépe. Pořád tady kolem toho mluvíme. Ale není nic jednoduššího, než vzít ty fotoaparáty a osobně si to vyzkoušet.
Doporučuji všem, kteří chtějí znát pravdu, aby si stáhly Raw soubory ze stránek Dpreview. Zde je simulace pro stejný výstup (horní obr., a také níže pro výstup se stejným ISO – druhý řádek srovnávám jen kvůli Luňákovi, ale není simulací stejného výstupu. Po vyvolání Rawů u D3200 změnili rozlišení na 4592 x 3449. A následně si snímky vytiskli. Ať každý vidí, že Luňák tady zcela záměrně klame.

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 7579419826

Kdo nevěří testům, ať si modely vypůjčí a udělá si totožné porovnání při stejném výstupu a srovná si to s testy Dpreview. Doporučuji i výtisk stejného výstupu se stejným rozlišením. Tvrdím, že MFT je co do množství šumu na tom lépe při stejném výstupu. A to je naprosto pravda. Uznávám, že Oly MarkII je na tom sice hůře, než Nikon D500, ale pokud vezmeme OMD EM5 MarkII, který je zcela na špici co do množství šumu a potažmo obrazové kvalitě, tak vidíme, že je na tom lépe, než D500. Opět, kdo nevěří, a má o to vážný zájem, ať si ty těla, které chce srovnat, vypůjčí, otestuje a srovná s testy Dpreview, tak jak jsem popsala výše.

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 7579419826

Je pravdou, že mnoho fotografů sice ví, že se mezi systémy pro stejnou hloubku ostrosti přepočítává clona, ale mnozí neví, že je potřeba přepočítat také ISO. O tom, co píše Luňák při jednostranném prodloužení expozice a nekorektnosti takového srovnání jistě netřeba hovořit.
Opět pro ty, kdo tomu nevěří, vyzkoušejte si to osobně mezi jednotlivými systémy.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 23. 11. 2017 14:50

S Gancom je aspon sranda, toto je skor k placu.
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod msp_x 23. 11. 2017 15:56

PavlinaH píše:mspx, nerozumíme si. Při snížení rozlišení ale mluvím o snížení množství šumu, ne o jeho velikosti. Tzn., že jsem tím myslela, že se nesníží počet zašuměných bodů ve snímku a to v žádném případě. Čili ani tehdy, když předem změníš ve fotoaparátu rozlišení. A to je velký rozdíl.

Nesouhlasim. Nedrive je treba podoknout, ze on je vlastne zasumely kazdy bod snimku, jen vzhledem k jeho rozdeleni to v nekterem bode je videt vice a v nekterem mene.
Snizime -li rozliseni, snizi se pocet bodu a tim padem i pocet zasumelych bodu :)

Jinak asi bude nejlepsi, pokud definujes, co si predstavujes pod pojmem mnozstvi sumu, respektive jak se podle tebe lisi mnozstvi sumu a velikost sumu. Pokud se totiz bavime o sumu na vysokem ISO (vystrelovy sum, nebo nekdy fotonovy sum), tak tam at to nazyvas mnozstvi, velikost, uroven je jedno, protoze je to stale to same.
Naposledy upravil msp_x dne 23. 11. 2017 19:22, celkově upraveno 1
msp_x
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků