Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 19. 11. 2017 21:48

Grimjaur píše:Hi res na tekouci vodu? Dalsi idiotska rada od nefotografa.

Hi res od Bambouska :) https://500px.com/photo/236023007/night ... -bambousek
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 19. 11. 2017 22:18

Psycho Vlk Wolk, tak fajn :-) . V Praze se dá za rozumnou cenu půjčit v Megapixelu a taky u Škody. Budu ráda, když dáš pak vědět, jaké máš zkušenosti ve svém osobním srovnání.

Almik, za prvé píšeš urážlivě a s takovými se odmítám pouštět do delších diskuzí. Za druhé to, co píšeš o srovnání systémů a další v tom textu jsou nesmysly. Zejména o těch mobilech. Také tady netvrdím, že M/43 má odpovídající světelné sklo k FF sklu f 1,4. Osobně mi to ale nechybí, protože pokud fotím rodinu a přátelé, tak stejně přicloňuji na alespoň f 2. Fotky, kde mám sotva dva lidi z šesti ostré mně neberou.

MFT má světelná skla už od f 0,95 a DSLR APS – C skla jsou od f 1,4, takže není problém pracovat se stejnou HO. A jak jsem zde ukázala, MFT je na tom s šumem lépe při stejné hloubce ostrosti. A pak taky, pokud budeme srovnávat objektivy, tak M/43 má rozhodně ostřejší skla a to je také jedním z dalších mnoha důvodů, proč v dnešní době většina nových uživatelů volí CSC před DSLR, jak ukazují jasně se stoupajícím trendem všechny statistiky.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 11. 2017 22:22

Pavel Breit: nadherna fotka. Je vidno, ze kdo umi, ten umi, a kto neumi ten .. pise blogy o fotakoch :D
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 11. 2017 22:22

G80 je v ruce pocitove lepsi fotak nez D3200, ma pohotovejsi ovladani a velky, respektive VELKY hledacek. K tomu bonus vyklopny otocny display. Vlastne kdyz clovek nema obrazoveho srovnani, tak by si rekl, ze jen blazen by sahl po D3200 :)
Jenze ja to obrazove srovnani bohuzel ci bohudik mam a MFT snimac JE vyrazne pozadu, kdyz se bavime o editaci RAW, tedy o tom, co lze ze snimace vyzdimat. Co snimaci u G80 vylozene nesedi, jsou tmave sceny s vyraznymi barevnymi prechody. Neni uplne bezne (alespon pro nekoho, kdo je zvykly na praci se snimaci od Sony), aby v dnesni dobe clovek musel resit redukci sumu jiz u zakladni citlivosti.

Co se tyce difrakce, tak s G80 fotim produkty i na f/14. Pri webovem rozliseni a nenarocnem pozadavku na rezavou drobnokresbu je to akceptovatelny vysledek. Pro ucely napr. krajinarske fotografie na vetsi format je to samozrejme nevyhovujici a osobne bych nesel nad f/8.

Cheche, takze Pavlina argumentuje f/0.95 skly, ktere ani nemaji AF a stoji majlant, aby zahy napsala, ze foti na f/2. Tomu rikam strelit se do nohy. Asi inspirace Gancem :D
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ltokar 19. 11. 2017 22:23

PavlinaH: uz tie drogy neber :) .. pises kraviny
A30, S45, Ixus, FZ18, K-x, E-PL1, Stylus 1, K-5iis, E-M10
ltokar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 19. 11. 2017 22:53

Difrakce se nedá zobecňovat, protože je u každého objektivu jiná, takže toto je zavádějící. Stejně tak je zavádějící zobecňování MFT snímače.

Já mám také osobní porovnání mezi G80 a novější D3300, která je na tom o něco lépe než D3200. A mohu jen potvrdit, že to, co má Dpreview ve svých testech je naprosto odpovídající, a že G80 méně šumí.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 19. 11. 2017 23:25

PavlinaH ... Píšu to po druhé. Poprvé Viz 19. 11. 2017 00:59

KarelV. píše:
PavlinaH píše:Však také říkám každému, kdo nevěří žádným testům, ať jde a osobně si to otestuje. To je ta nejlepší cesta, než nekonečné hádky, které nikam nevedou


Tak to bych chtěl. Nějakou tu testovací fotku. Klidně i osobně, cesta není problém. Napiš. Uděláme to v RAW.


Chtělo by to opravdu nějakou tu testovací porovnávací fotku.
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 19. 11. 2017 23:51

PavlinaH píše:Já mám také osobní porovnání mezi G80 a novější D3300, která je na tom o něco lépe než D3200. A mohu jen potvrdit, že to, co má Dpreview ve svých testech je naprosto odpovídající, a že G80 méně šumí.


To, co ukazuje dpreview, je v rozporu s tvym tvrzenim. Sum je prakticky identicky pri 100% nahledu, pricemz D3200 ma logicky vic detailu. Pri zmenseni na rozliseni G80 pak bude sumu pochopitelne mene, coz plne koresponduje s merenim dxomark, ktery bere v potaz shodny vystupni format, jak evidentne Pavlinko nevis.
Přílohy
IMG_20171119_234556.jpg
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 20. 11. 2017 07:33

Peťo, zapomněl jsi u m43 nastavit dle logiky Pavlínky poloviční ISO, abys mohl ty dva porovnávat ;-) :-D ...jde přece o totožnou hloubku ostrosti :-) takhle ti to smete ze stolu.

Pavlínko, poslední příspěvek jsem myslel naprosto upřímně a uznávám že jsem se mýlil, podcenil jsem možnosti dnešních m4/3 fotoaparátů, dělám si z toho trochu legraci možná, ale neřekl bych že píšu urážlivě. Takže jsem opravdu rád, že se se mnou nechceš pouštět do delších diskuzí, celkem se mi ulevilo, ani jednomu z nás by to očividně nic nedalo.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 11. 2017 08:06

No, tu to zas žije!
Toto by už nevedel oglosovať ani jednoročný dobrovoľník Marek. Uvidíme čo na to Radek71
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 11. 2017 08:24

Pavlinka tezko smete ze stolu fakt, ze vyssi clonu u DSLR, kdyz uz si budem hrat na tuto zcestnou logiku porovnavani, lze kompenzovat delsim casem, nikoliv pouze zvysenim citlivosti.
Takze spis to bude tak, ze dolozena fakta, jdouci proti jejimu tvrzeni, odignoruje. Jako to dela Ganec.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 11. 2017 09:01

Ono tri premenné sú brutálny problém aj pre školákov... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 20. 11. 2017 09:13

Peťo neboj, ona si cestu najde :-D
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PavlinaH 20. 11. 2017 11:07

Co je to za jednostranné úvahy o kompenzaci pomocí prodloužení času? A u MFT nemůžeme prodloužit čas, pokud to situace dovolí? Takhle nesmyslně nelze správně porovnávat a testovat rozdílné systémy, to dá rozum. Pokud se bavíme o stejném výstupu, tedy stejném času, stejné hloubce ostrosti a s tím u každého systému odpovídajícího ISO, je jediné správné porovnání to, co jsem uváděla, a jak ukazuji i v příkladu mezi systémy. Tzn.př.: MFT 1/100, f 1,4, ISO 400, APS 1/100, f 2 ISO 800 a FF 1/100, f 2,8 1600.

A další věc je, že to, co píše Luňák o korespondování s DxOMark taky není vůbec pravda. Vždyť oni tam uvádějí ISO 656 u G80 a u D3200 ISO 1132. A to se vůbec s Dpreview neshoduje.

Když se pozorně podíváme na testy Dpreview, tak i při stejném ISO, jak i Luňák říká a jak se to tu nesmyslně a už opravdu trapně snaží podsouvat, je to s šumem přibližně na stejno. Každý pokročilý fotograf ví, že pro shodný výstup, nemůžeme nastavovat u rozdílných systémů shodné ISO.

Správné srovnání je toto (G85 má shodný snímač, jak G80):

https://www.dpreview.com/reviews/image- ... 4052700687
A tam jasně vidíme, že je na tom G80 o 1 EV lépe.

Luňáku, nech si svou pravdu, stejně mně bys s dalšími takovými rozvahami pouze pobavil a akorát se budeš okrádat o čas. Já nic nikomu na rozdíl od tebe nepodsouvám. Karel IV., kdybych jsem dala x svých porovnání, kde by bylo jasně vidět, že to co píšu je pravda, tak stejně by se našly rýpalové, kteří by vše, tak jako odborné a celou fotografickou veřejností uznávané testy Dpreview zpochybňovali.

Co komu brání, aby si ty foťáky půjčil a osobně otestoval?

Další diskuze na toto téma dle mně postrádá smysl. Mým smyslem, proč jsem to zde uváděla, bylo pomoci tazateli, aby se mohl rozhodnout. A on sám si bude vybraný model zkoušet. A jistě není nad osobní zkušenost.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 20. 11. 2017 12:03

PavlinaH píše:A další věc je, že to, co píše Luňák o korespondování s DxOMark taky není vůbec pravda. Vždyť oni tam uvádějí ISO 656 u G80 a u D3200 ISO 1132. A to se vůbec s Dpreview neshoduje.


Nikde netvrdim, ze dxomark mereni se shoduji s dpreview. Ja jsem napsal, ze mereni dxomark koresponduje s tim, ze ma D3200 pri stejne velkem vystupu nizsi miru sumu. Ty zjevne stale ale nechapes, co to znamena a jak dxomark svych vysledku dosahuji. Faktem nadale zustava, ze pri 100% nahledu sumi oba fotaky stejne, tudiz tve tvrzeni, ze G80 sumi min, neni pravdive. Tento fakt, ze nepises pravdu, tve ego zjevne nedokaze unest, proto ten navztekany ton.

Jinak ta tva logika, ze kompenzace casem neni "korektni", zatimco kompenzace citlivosti korektni je, je neskutecna. To vazne myslis vazne? Proc bych mel vubec vetsi snimac clonit? Kde beres tu drzost tvrdit, nebo prinejmensim naznacovat, ze kazdy chce mit "velkou" hloubku ostrosti? Inu proto, protoze to je tva unikova cesta od dalsiho faktu a sice ze kdyz budu chtit HO malou, jako ostatne tisice profi fotografu, tak me bude zajimat, jaky ekvivalent mi MFT nabidne k FF 1.4 objektivu. A ejhle, on zadny ekv. neni!

Napsat, ze spravne srovnani je iso3200 proti iso6400, muze pouze fotograficky laik a to se jeste hodne vyrazove krotim.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků