Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 10. 2017 18:29

Mna teraz Olympus trochu hneva. Ked cvakam,obcas sa sa stane, ze len cvakne (takym divnym zvukom) a stmavne obrazovka,nasledne sa zase vsetko objavi, no resetne si nastavenia a fotku neurobi. Myslim, ze to bude problem gripu,no akurat ten som kupoval jazdeny a bez zaruky. Ked zlozim grip, zda sa, ze vsetko funguje :/
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 10. 2017 18:41

Pavel Breit

:-) taky řešení
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 15. 10. 2017 18:48

No to nie je riesenie, bez griputen fotak odmietam pouzivat. Asi to poslem na reklamaciu nech viem na eton, ze je problem v gripe a potom uvidim. Skoda, ze baterka nejde nabijat priamo v tele.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 15. 10. 2017 18:50

Sorry, to byla reakce na Pavla
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Almik 16. 10. 2017 06:53

Dobré ráno všem, mám úplně nový sklo Panasonic Lumix 20mm f/1,7 II a prodávám ho, nemáte někdo třeba zájem? Koupil jsem ho v setu s GX7 a rozprodávám to zvlášť. GX7 už je pryč. Objektiv jsem si vyzkoušel a nakonec půjde do světa taky, potřebuju koupit něco jiného. 100% stav, záruka (koupeno na Mall.cz), obě krytky, faktura...

https://www.sbazar.cz/Almik/detail/2584 ... 0mm-f17-ii
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 16. 10. 2017 13:01

Kúpil si set a obratom ho rozpredal, môžem sa spýtať kde bola chyba u toho skla? Lebo čo sa týka ostrosti, považujem 20/1,7 za jedno z naozaj dobrých prime skiel na panalympusa.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Almik 16. 10. 2017 13:42

Na můj vkus už docela pomalu ostří. Věděl jsem že to není rychlík, ale řekl jsem si uvidíme. No opticky super, malej lehkej... ale spíš na focení klidnějších žánrů.
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 10. 2017 14:54

20/1,7 je super sklo, optický výkon je perfektní, ale stejně jsem ho prodal. Rychlost AF mi na focení stačila, ale protože to je placka, tak pro natáčení chyběl prosto pro dobré nasazení ostřícího kroužku pro boční ostření. Takže místo něj mám teď obyč 25/1,7 která ostří svižně a navíc není problém s použití bočního ostření.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rammstein 18. 10. 2017 14:25

Davidof píše:Není to mimo mísu, to tu snad ani nejde :-)
Spíš je to výjimečně k věci.
Tak pak napiš Tvé poznatky

Díky. Včera jsem měl konečně možnost porovnat GH5 a OM-D E-M1 II a musím říct, že zobrazení hledáčku je u Panasonicu opravdu o něco jemnější. Ale pokud bych je neporovnával přímo proti sobě, ale s nějakým odstupem, myslím, že bych třeba rozdíl ani nepoznal. Oko si časem zvykne na leccos. Myslím, že nejnovější generace EVF by mi už nevadila a naopak bych si mohl užívat jejich výhod.
Podstatnější rozdíl pro mě už byl ve tvaru gripu - Olympus mi do ruky vůbec nesedí, Panasonic má grip podobný zrcadlovkám od Canonu, které mi do mé ruky s větší dlaní a průměrně dlouhými prsty sedí úplně přesně. Jeho tělo je taky víc zakulacené, což sice nepůsobí designově tak pěkně, ale z hlediska používání to hodnotím jako lepší.
Panasonic je teď taky o 5 tisíc levnější, než Olympus (50 vs. 55 tisíc).
rammstein
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2017 14:58

Podla mna ani raster na GH5 nebude idealny. On sice nie je vidiet vzdy a stale (E-M1), ale v mnohych pripadoch je to vyrazne. Ak clovek kupil CSC v roku 2012, asi je nadseny, ale clovek ktory mal este vcera DSLR nadseny fakt nebude.

Znova chcem podotknut, ze aj ked su farby mimo a rozlisenie nizke, z praktickeho hladiska to v podstate nicomu nevadi (mne), ale od idealneho stavu to ma podla mna daleko a urcite by si to zasluzilo zlepsenie.

Inak grip sa na E-M1 II oproti jednotke celkom posunul, ale Canon to nie je. Mozem ale povedat, ze s nasadenym gripom sa mi drzi lepsie nez vacsina zrkadloviek Nikonu (jedina vynimka o ktorej viem je D3).
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mirus1 18. 10. 2017 17:54

Fidko:: Můžeš mě proboha vysvětlit, co furt máš s tím rastrem a barvami. Já u své M1 žádný rastr nevidím,hledáček mě v ničem neomezuje a barvy si mohu v hledáčku nastavit co hrdlo ráčí všelijak, samo i na default tak, jak focené věci vidím origo.To samé je u M1 MarkII. Fotí s tím republikoví fotografové a ti si blbý foťák určitě nekoupí. Nebo běž k očnímu, protože vidíš pořád to,co jiní nevidí.

Jinak díky rammsteinovi za postřehy s tím GH5, myslel jsem si, že to bude tak nějak, jak to popisuješ.
Olympus OMD-M1X,Olympus M.Zuiko Digital ED 12-100 mm 1:4.0 IS PRO + Olympus M.ZUIKO ED 60mm f/2,8 macro+Olympus M.ZUIKO 75-300mm ED II f/4,8-6,7+Pentacon 29/2,8+Tair-11A 2,8/135,stativ Rollei C5i II+další potřebnosti.
Mirus1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2017 18:07

rammstein

Taky dík za postřeh, mám stejný pocit - z hledáčku, i z gripu.

Ad Olympus

Musím říci, že tak kombinace EM1m2 a 12-100/4 je v reálu doslova ohromující.

Jasně, člověk si zvykne na všechno, a na to dobrý hodně snadno, ale když jsem viděl, co moje žena vyfotila z ruky, tak mi spadla čelist. Ta stabilizace je neuvěřitelná.

Šli jsme z Megapixelu večer Prahou, a zkoušeli jsme tuto kombinaci. A celkem bez cviku a námahy z toho padaly fotky s časem 1/2 sec bez neostrosti způsobené pohybem foťáku (ISO bylo 1600, elektronická závěrka).

Ta elektronická závěrka mimochodem způsobila, že časy nebyly delší, ale na to jsme zapomněli.

Já fotil s GH5 + 35-100/2,8 ale šlo to tak na 1/30 cca, dál ani ránu. Tak jsem přešel na 7-14-2,8 , čas 1/30 + ISO 3200, a je to použitelná hranice, ale víc už asi není přijatelné.

V tomto je tedy Olympus jednička.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2017 19:21

Mirus1 píše:Fidko:: Můžeš mě proboha vysvětlit, co furt máš s tím rastrem a barvami. Já u své M1 žádný rastr nevidím,hledáček mě v ničem neomezuje a barvy si mohu v hledáčku nastavit co hrdlo ráčí všelijak, samo i na default tak, jak focené věci vidím origo.To samé je u M1 MarkII. Fotí s tím republikoví fotografové a ti si blbý foťák určitě nekoupí. Nebo běž k očnímu, protože vidíš pořád to,co jiní nevidí.
Jinak díky rammsteinovi za postřehy s tím GH5, myslel jsem si, že to bude tak nějak, jak to popisuješ.


A nie si ty nejaky divny ? Chces odo mna vysvetlenie aky raster tam vidim, ked ty nie a zaroven dakujes rammsteinovi ktory tvrdi, ze tam je a ze si si to tak nejak myslel ? :-D

Specialne pre Teba som zvyraznil a doplnil, ze ten hladacik (az na rychlost, ale to som nepisal), ma farbami ani rasterm neobmedzuje, len ze mi vadia. Rovnako ako mnohym dalsim ktori sa divaju cez OVF. A nechcem na nikoho utocit, ale ak si sa na svet dival aj inak ako cez EVF a napriek tomu tvrdis, ze tie farby su rovnake, pravdepodobne to nebudem kto by mal ist k ocnemu.

Davidoff: jop, udajne s tym idu na 12mm ohnisku udrzat 5 sekundove casy. To cloveku otvara uplne nove moznosti. Akurat ze nie som ochotny dat za ten objektiv take peniaze, ale inak skvele sklo :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 18. 10. 2017 19:59

No, cena je součástí technického řešení - zaplatíš, ztuhneš hrůzou, co si to udělal ... a s duální stabilizací můžeš fotit astro ... :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 18. 10. 2017 20:01

Na astro by som si zobral stativ, to nie je problem :)

Toto mi pride skor ako uplne skvele riesenie na taku tu prechadzku mestom kedy so sebou nic viac nez fotak tahat nechces a toto Ti umozni robit veci ake by si so ziadnym inym systemom za podobnych okolnosti nezvladol :)

Skratka ako univerzal je ta 12-100 skutocne obdivuhodne sklo, ale musim si vystacit s 12-40 :/
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků