Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 24. 7. 2016 19:57

Jak muze mit pdostatne lepsi ostreni, kdyz ho ma nejlepsi?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 24. 7. 2016 20:24

Ted bude dokonalejsi. Predtim bylo jen dokonale. A napriste bude nejdokonalejsi.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 24. 7. 2016 20:39

PavlinaH píše:nový Olympus OMD EM1 Mark II .. Hlavní změnou bude podstatně lepší ostření.
..
Super nadějně také vypadají nová PRO skla 12, 25 a 50 mm vše ve světelnosti f 1.
http://camyx.com/rumors/2015/08/olympus ... unch-date/
V tom odkaze som nič o lepšom ostrení nenašiel.

A je to dosť starý odkaz: odvtedy sa niektoré veci zmenili:
- kvôli zemetraseniu (a od toho odvodeného nedostatku snímačov) sa predaj E-M1 II oneskorí (hoci ho na Photokine oznámia):
http://www.43rumors.com/ft3-rumors-e-m1 ... arly-2017/
- ak si dobre spomínam, buď Olympus, alebo Panasonic v nejakej diskusii vysvetľovali, že F/1 sklá sú až 2x ťažšie ako F/1.2 a tak že sa rozhodlo, že f/1 nebude (pravdepodobne to bolo asi o Panasonic Nocticrone)
- realistickejšie je, že oznámia PRO svetelné sklo, zoom a (naopak) lacné macro:
http://www.43rumors.com/ft5-new-30mm-ma ... us-lenses/

Ešte k tomu AF:
- "Much improved autofocus performance" (a handheld hi-res) bol spomínaný v májovom rumorse:
http://www.43rumors.com/ft4-handheld-hi ... he-e-m1ii/
- a v aprílovom písali o vylepšení pre šport ("improving performance for sports photography"), no AF nespomínajú priamo
http://www.43rumors.com/new-e-m1-mark-ii-rumors/
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 25. 7. 2016 08:25

No, ako poznám olouša, tak za 1,0 sklá by bolo treba predať ľadvinu, plúca a pravú nohu....
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PavlinaH 25. 7. 2016 20:29

Ganec, mně na podpoře bylo sděleno, že představení EM1 Mark II bude buď na Photokině, nebo nejpozději na přelomu roku. Co se týče rumors, tak je potřeba to brát samosřejmě s jistou rezervou. O nových objektivech jsem se s nimi nebavila. Skla ve světelnosti F 1 by byla super, kdoví, třeba budou....
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 26. 7. 2016 13:57

http://www.43rumors.com/ft5-confirmed-t ... af-system/

skla f1 nebudou, dle vyjádření zástupců Olyho by byly veliký, takže pouze f 1.2.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mogen 30. 7. 2016 12:31

Zdravím,
chci se zeptat na Vaši zkušenost s výdrží akumulátorů na OMDčkách... Mám EM10 mk.II, mám k němu dva akumulátory. Co akumulátor, to max 100-120 fotek. Takových 90% fotek nafotím přes hledáček, k tomu samozřejmě nějaké prohlížení fotografií. Ale i tak mi to přijde strašně málo. Deptá mě, že akumulátor má dvě čárky a najednou bliká červený a během 10 fotek vybito. Jaké máte zkušenosti vy? Snažil jsem se akumulátory správně naformátovat..

Zajímalo by mě, jak se tedy fotí různé hvězdné oblohy, time lapsy atd. s Olympusy... To ti lidé mění baterii každých 25 minut? Pokud vím, tak bateriové gripy nejsou, nebo jo?

Edit: tak jsem zjistil, že gripy jsou. Pochybuju, že ale každý kdo točí timelapsy má grip. Tak mám buď jeté aku, nebo nevím.
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 30. 7. 2016 13:14

při timelapse mají imho všechno zbytečné vypnuté, takže výdrž může být i řádově vyšší.

Druhá věc je, zda se používají origo akumulátory. S Olympusem sice zkušenost nemám, ale neorigo baterka co jsem dostal k Nikonu stojí za prd. S originálními nemám nejmenší problém.

Třetí věc, zkusil bych si rekapitulovat postup nabíjení. Uživatelé mají obecně pocit, že baterka bude např. za 4 hodiny nabitá. Pokud to nabíječka přímo neukazuje, ujistil bych se v manuálu o potřebné době nabíjení. Například zkušenost s klasickými AA bateriemi (do hraček) je 10-12 hodin. Jinak kleknou po hodině.


P.S.
120 fotek mi přijde dost málo, proto to pátrání kolem :)
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mogen 30. 7. 2016 13:39

Mám origo baterku i baterku od Avacomu. Obě jsou na tom plus mínus stejně.. Jinak s tou dobou nabíjení jsem tak trochu důvěřoval nabíječce, cca po třech hodinách zhasne, takže jsem předpokládal, že je nabito na 100%.
Jinak nevím, co bych měl vypnout za funkci.. Wifi puštěnou nemám nikdy a jinak je vše, co se týče fotografie :)
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 30. 7. 2016 14:14

Ano 120 je málo, mělo by to dát alespoň 250 i víc. Navrhuji zkusit jinou nabíječku a případně i aku, pokud nepomůže je nějaká vedlejší spotřeba ve foťáku, nebo objektivu. Měl jsem kdysi objektiv Yashicu a žralo to baterky, po výměně elektroniky v objektivu OK.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 30. 7. 2016 15:24

Mogen píše:Co akumulátor, to max 100-120 fotek.
Podľa CIPA štandardu by mal vydržať ~ 320 záberov.
Asi nefotievaš najoptimálnejšie .. skús si nastaviť "Quick Sleep Mode" na ON
=> v tomto móde by mal vydržať 750 záberov (malo by to citeľne pomôcť pri neoptimálnom používaní)

Mogen píše:Deptá mě, že akumulátor má dvě čárky a najednou bliká červený a během 10 fotek vybito. Jaké máte zkušenosti vy?
Čosi podobné sa mi stalo, keď som foťák dlhšie nepoužíval, bol už čiastočne vybitý a začal ho používať v oblasti, kde bolo citeľne chladnejšie.

Inak s foťákom takéto problémy nemám, ale u e-book readera som si všimol, že od určitej doby baterka vydrží omnoho menej ako predtým. Pravdepodobne to mali na svedomí extrémne teploty (teraz už neviem, či mu uškodilo praženie slnka, alebo mrazy). V každom prípade teplotné výkyvy baterkám škodia.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mogen 30. 7. 2016 16:49

Přemýšlím pokusit se zboží reklamovat... Ovšem co reklamovat? Baterku? Nabíječku? Poslat úplně všechno? To se mi zase nechce. Quick mód zapnu a uvidím.
Někde jsem četl, že používání hledáčku celkem snižuje výdrž baterie. Podle mě zvláštní (kvůli poměru velikosti displeje), třeba na tom něco bude..
Mogen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 30. 7. 2016 20:36

Může to dělat 1) objektiv 2) tělo 3) nabíječka 4) akumulátor (hledáček bych do toho netahal), víc toho nebude. Zjistit se to dá postupným vyměňováním těch 4 dílů/možností :( . A nebo poslat do Přerova ajť to omrknou. Většinou zvládají servis do týdne (v pondělí pošlu v pátek mám zpět...).....Zbytek jsou kecy.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PavlinaH 30. 7. 2016 20:40

Mám už dost opotřebovanou originál baterku a ta vydrží v průměru 180 až 250 fotek. Baterku hodně žere natáčení videosekvencí a taky blesk.
PavlinaH
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mogen 31. 7. 2016 08:43

Baterce jako jediné věřím, jelikož mám dvě úplně nové a obě vydrží stejně. Zkusil jsem psát do Megapixelu, zda by to šlo nějak prověřit, tak uvidím.
Vyměňovat všechno se mi teda opravdu nechce :D Zkusit jinou nabíječku možná, ale zbytek..
Myslíš teda, že kdybych poslal kompletní set do servisu v Přerově, tak mi budou schopni říct třeba - teče proud přes objektiv nebo třeba je špatné řízení spotřeby ve foťáku?
Mogen
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků