Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 7. 2014 19:22

Ale zas na druhou stranu - spousta profíků má jako základ na svatby 24-70/2.8 a taky jim lidi ty fotky nevracejí... ;-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 7. 2014 20:02

...a na cem to maj nasazeny? :)
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 7. 2014 20:15

PL: a fotíš jenom obřad, nebo i nějakej ten mumraj odpoledne či večer.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 7. 2014 20:22

Obe varianty.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 11. 7. 2014 20:24

Petr Luňák píše:...a na cem to maj nasazeny? :)


Nějaký FF - nám třeba fotil obřad člověk s A99, což je trochu exotika. Ale jinak klasika C a N...

-- 11. 7. 2014 20:26 --

Lotrandor píše:PL: a fotíš jenom obřad, nebo i nějakej ten mumraj odpoledne či večer.


Já třeba nemam problém s pevnýma sklama na mumraj a aranžovaný fotky. Ale teda ty obřady co sem fotil si s jedním tělem a pevnými skly moc představit neumim. Každopádně svatby opravdu nejsou můj šálek kávy a doufám, že letos skončím u té jedné, co mam nafocenou na jaře :-D Loni to bylo horší...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 7. 2014 20:37

Tak nekdo hleda skryte detaily na fotkach, ja si pro zmenu radeji pohraju s tou "pitomou" kompozici, uhlem zaberu, potazmo zajimavym momentem. Ostatne to plati pro vsechny ostatni zanry, nejen pro reportaz.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 7. 2014 20:53

Petr Luňák píše:... ja si .. radeji pohraju s tou "pitomou" kompozici, uhlem zaberu, potazmo zajimavym momentem. Ostatne to plati pro vsechny ostatni zanry, nejen pro reportaz.


Neznám fotografa, který by o sobě řekl, že ho tohle nezajímá. Patrně by to dělal i cvičený šimpanz. Tedy kdyby u jeho výcviku také asistoval nějaký fotograf jako poradce.
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 7. 2014 21:24

Zvlastni, vedle v diskusi mu odpovidas, ze ho chapes. Haj hou.
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 7. 2014 22:02

Ach tak, ten vedle ovšem o sobě nepíše, že ho kompozice nezajímá, jen má i radost z detailu, možná i větší, když se zadaří. V tom je jistý stupeň sebekritiky a i (snad) povzdech nad ne zrovna přemírou talentu.... škoda, že je ve své upřímnosti tak osamělý.......
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 11. 7. 2014 22:32

baví mne to objevování skrytých detailů, víc než nějaké hraní si s perspektivou nebo kompozicí


Ano ano, jen si to Puntiku prekrut k obrazu svemu, jak typicke pro tebe :)

Puntík píše:jen má i radost z detailu
Petr Luňák
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Puntík 11. 7. 2014 23:39

:oboze :oboze , co mu na to napsat, že od té doby, co impresionisti nově vynalezli, že na detailu také vůbec nemusí záležet, a to platí dodnes..... i u mne....... :hm

Přece jenom je to sportovec co se kopou do hlavy.....

Zdravím
Puntík
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DUDISKO 12. 7. 2014 07:17

peny - zlá ergonómia na dlhšie fotenie, (teleobjektív hrôza)
OM10 - doporučoval som ju sesternici.. - spolu s pankejkom super - kov veľkosť neskutočná rýchlosť ostrenia, relatívne dobrý výstup ..
ale sú tam cvoky na uchytenie popruhu čo mňa odierali a nevedel som sa mu (na pravej strane) vyhnúť - des.. teda mne nevhodné len kvôli tomu..
ten objektív (samozrejme sa dá vymeniť) strašne dlho zoomoval - je to elektronické a poháňané motorom - nie mechanicky otočením.. to musí odradiť každého..

toť len taký malý postreh.. neviem či to niekto spomenul - teda nie len papierové kvality a super recenzie.. ale najlepšie je si to ošahať a človek zistí, že cez niečo sa proste nedá preniesť..
DUDISKO
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 12. 7. 2014 09:22

Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pa.vel 12. 7. 2014 17:54

Dudisko, Dudisko, z tebe snad mluví zášť, či nezkušenost s m4/3.
Po analogu jsem měl dva DF DSLR, Pan GF1, Oly PL2, PL3. P3, M5, nyní mám P5ku. Objektivy od Oly mám snad všechny, mimo 12-40/2,8, mám 12-35/2,8, 35-100/2,8 a 100-300 od Pan a pro moje focení jsem spokojený. Po zvážení důvodů pro a proti jsem se rozhodl pro m4/3 a přijmul jsem jeho klady a zápory. Potom si už musí člověk jenom zvykat a nebrblat, ale přizpůsobovat se. Proč bych zomoval motorkem, když mechanicky to mám za zlomek vteřiny a když potřebuji, teprve doostřím motorkem. Pro moje focení jsem dosud nenašel důvody jakkoliv moje rozhodnutí měnit.
Zdraví Pavel
pa.vel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 12. 7. 2014 17:56

Hm, hm, tak tady není moc zkušeností a tipů k Olympusům...ale výjevy frustrantů. Zřejmě pány nikde v reálu neposlouchají, tak pidimoudra hrnou sem (čestné výjimky oceňuji).
Pavel Breit
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků