Rada kolegovi-krajina, města, A3+ a větší tisk, bezzrcátko

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 5. 2014 20:02

Jestli si chce koupit A3+ tiskarnu a zaroven mu bylo poradeno ze ano a dokonce model, tak by se dal dorazit uz vlastne jedno cim, pojdme vymyslet jeste vesmirnejsi radu, ale pochybuji...
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 5. 5. 2014 20:38

Zeptam se možná blbe, ale není A3+ o tom, že můžu použít roli o maximální šíři 297mm? Tedy že se na tom nedá vytisknout ani poctiva 30x45? Já mám zkušenosti s epsonem stylus pro 7900 jakožto zákazník a nemohl jsem si stěžovat. Mozna mám kvalitativní parametry jinde,ale než tiskárnu, tak raději zkusit tisknout někde kde to umí.

Až někdo vymyslí opravdu kvalitní objektiv malých rozměrů asi je nebude stíhat vyrábět, přeci jen bych se ale zkusil podívat v nabídce olympusu. Na 30x40 bude pixelu dosti, pevná skla má dostatečně kvalitní ale samozřejmě pokud chci fotit ze široka a pak i detail, tak u památek to bude na vice než jedno sklo. No a když se sunda sklo, určitě se vleze do nějaké příruční aktovky.

-- 5. 5. 2014 20:42 --

A větší Ho v tomto případě nebude ke škodě, stejně jako asi nevyužije větší množství dat z většího snimace. Fotit na velkou vzdálenost a snažit se získat maximum v nekontrastnim obzoru také nebude. A na street a momentky jsou tyhle fotky jako dělané.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 5. 2014 23:17

Radek71: A3+ tiskárnu si vybral z jednoduchého důvodu - viděl pár A3+ tisků u mě a ukázal jsem mu i kalkulaci ceny za spotřebák s orig. inkousty (Ilford Galerie A3+ + orig. inkoust celkem 130 Kč) a zjistil, že profi tisky z plotteru vychází proti tomu docela draho a je to méně pohodlné (investici do tiskárny rozpočítával s jeho představou že bude tisknout kde komu z příbuzných a známých) a kvalita dle jeho vyjádření zase nic moc. I když jak se na tom podílí zdroj, jak plotter, ... že ano... Já mám Epson R1900, ta se už nevyrábí, tak jsem mu poradil R3000.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 5. 5. 2014 23:35

No to je mi jasny jak se to stalo.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 5. 5. 2014 23:54

Callgaro:
A3+ je 32,9 x 48,3.
Já osobně jsem šel do vlastní A3+ tiskárny proto, že po kalibraci mám odstíny barev takové, jaké chci. Kromě toho mám poskládané fotky ze dvou výtisků 66 x 48 cm a když je ten spoj překrytý směrem od okna, tak to není vůbec vidět pod sklem. A to už je docela slušná velikost.
Než jsem se rozhodl pro koupi před cca 3 lety, tak jsem si nechal vytisknout 3 moje A4-ky na 8 různých plotterech a digilabech. Všichni se holedbali skvělou kalibrací. Ještě mám doma schované výsledky. 8 zcela, ale zcela odlišných trojic A4-ek. Ukazoval jsem to právě kolegovi, speciálně jsem to kvůli němu přinesl a řekl, jsem mu, že třeba po 3 letech je to lepší. On to dal dohromady se svými předchozími zkušenostmi z plotterů a řekl, že si raději koupí taky tiskárnu domů a nechá si ji zkalibrovat. Fakt jsem ho nepřemlouval.
Povídal něco o tom, že moc dobře ví, že co si člověk neudělá sám....

Člověče, m4/3? U krajiny a památek, tam každý kousek snímače je dobrý pro velké tisky. S pevným sklem je na krajinu ten problém, že nohama to neuzoomuješ, takže s pevným sklem budeš řezat a řezat do m4/3 snímače, co zbude? 12-50 na velké tisky nic moc a 12-40/2.8 zase moc do kapsy není. Proto jsem tak nějak myslel na tu Fuji. No a m4/3 je moc malý snímač na širokoúhlé záběry, takže tam už na nějaký ekvivalent pod 20mm budou kraje na velké tisky taky na houby. No, vychází z Canona 450D + 17-85 a výsledky se mu nelíbí. Zase nevím, co je fotografem, co je technikou.
Jo, vím, že si to vzájemně odporuje, moje zadání to není.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 5. 2014 00:01

Ja to mam teorii, ze jestli jsi treba poslal do labu tu horskou krajinu pri zapadu, kde byly ty mista s totalne brcalovou zelenou (asi jako zvyraznovac) coz je presne jak chces a mas rad, tak pri vetsich tiscich to nekdo manualne kontroluje a logicky to nepusti do produkce a snazi se to opravit (i kdyz mel zavolat) a pak je z toho nekolik ruznych vysledku. Posli tam neco barevne normalniho a melo by to vyjit bez problemu, hodne lidi normalne tiskne v DTP studiich.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 6. 5. 2014 01:36

Radek71: ale houby, samozřejmě tam bylo "bez úprav!!!!" a byla to směs krajin, pleťovek i tonálních přechodů, schválně namíchané tak, aby z toho bylo možné zjistit, jak dopadnou nejrůznější fotky.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 6. 5. 2014 06:15

Najväčšie rozlíšenie získa určite zo Sony A7r + FE 28-70.
No veľkostne by pomohol len trošku a na hmotnosti by ušetril len okolo štvrť kila.
http://camerasize.com/compact/#488.396,331.24,ha,t

No ak by chcel čo najmenšie rozmery, tak s pancake seťákom by nemal využitý celý senzor (čo by zrejme neakceptoval, to už by zrejme bol vhodnejší A6000)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Callgaro 6. 5. 2014 07:37

Tak moment... Bavime se o A3 tisku kdy 40cm delší strany odpovídá při olympusackych 4608px 292dpi... To je málo pro kvalitní tisk? A nějak jsem nepostřehl ten ultrasirokac, vychazel jsem z té 17tky. Tedy pokud si vezme jako základ 12mm tak získá ještě širší záběr než dosud. To chce zjistit jaké ohnisko používá nejčastěji. Mě by i na tu krajinu z 80% stačilo něco mezi 25-28 (fyzických na dx) případně doplnit dalšími skly, nebo aspoň jedním delším. Jestli už je to rozměrově moc nebo málo neporadim, to chce vzít kabelu v plný polní a zjistit kolik mám místa na tělo a objektivy. A pokud hodlá dál používat zoner, vychází mi stále Olympus nejlíp, nicméně fuji reálně neznám.

Pokud chcete ultrasiroke záběry bez rozmatlanych rohů, mohu doporučit pouze stredoformat, nebo stativ a lepit víceřadá panoramata
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavel Breit 6. 5. 2014 07:42

Celý ten požadavek na malý a zároveň "velký" možnosti je zmatený. ........" má být tak malý, aby ho měl u sebe a vypadal třeba u stolu jako že žádné objemnější zavazadlo nemá".....
Já jsem podobný věci řešil kompaktem, nyní penem k tomu mám pár "placatech" skel + placatej zum 14-42. Vyberu podle situace chuti a nálady jedno sklo a minibrašnička se připne na opasek, (vešla by se i pod sako :) ). Takže bych třeba poradil mini pana GM1 + 12-32 + 20mm. Při protichůdných požadavcích je to vždy o kompromisu. To si musí zadavatel uvědomit a rozhodnout se jaká je vlastně jeho skutečná priorita. A že by z toho m4/3 nešla A3 bych se nebál.
Pavel Breit
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 6. 5. 2014 07:48

FotoABC a který "kapesní" objektiv na to Fuji nasadí? Podle toho co lze dnes koupit tak tam nevidím vyloženě kapesní zoom žádný a pevné sklo snad jen 23 mm tuším...
při jeho požadavku na co nejmenší rozměry a hmotnost celé sestavy nabídne dnes asi nejlepsi kompromis při zachovaní velmi slušné kvality výstupu (raw, iso do 3200) a dostatku kvalitních skel (i kapesnich) podle mého názoru m4/3 systém... Sony, zvlášť A7s by určitě šla doporučit taky, ale tam je zatím bída o skla, zvlášť ta palačinková, byť tělo by se do kapsy vešlo úplně v pohodě...
Trochu mám z tvého příspěvku i pocit, bez urážky, že bys mu rád "doporučil" něco, co si přeješ sám, nebo bys chtěl alespoň sám nějaký čas zkoušet, bez ohledu (či spíše již s menším důrazem na jeho potřeby a přání)...
Má-li požadavky na co nejmenší velikost a hmotnost a zvažuje i kompakt, pak se mu dá dnes již doporučit cokoli co má alespon 1" a vetší snímač... kvalita na dokumentární street photo a případně i o něco málo vetší hloubka ostrostosti, zvlášť při krajinářské "dokumentární" fotografii tady nebude určitě zas až tak na škodu jak tvrdíš... a tisk do a3+ dnes hravě zvládne jak m4/3 tak třeba i Nikon 1....
Olympua OM-D EM10 (PEN), GX7 (GM) a případně i Sony a6000 bych rozhodně hned nezavrhoval...
jinak bych se rád zeptal na tiskárnu, existuje již nějaká do a3+, která má velkoobjemové náplně (něco podobného např. Epsonu L800)?
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 5. 2014 07:49

No ja nevim, oni maji casto nejakou profesionalni cest, ja jsem zadal panorama 110/40 a volali mi, ze je problem s datama, tak jsem myslel ze to FTP nepobralo a je to fyzicky poskozeny, nahral jsem to na flesku a jel jsem tam a "tiskar" mne zavedl k monitoru a ukazoval mi mou poustni dunu, ktera mela problem ze v ni byly nejake drobne bile kaminky a na tom slunku to udelal vypal, takze tam byla "miliarda" malejch vypalu, coz ovvsem bylo videt az 1:1... tak jsem rekl ze mi to nevadi a on se uplne orosil, nakonec to se zavrenyma ocima vytiskl, ale mel s tim teda problem.
Jinak hlavni message dne je, ze ve studiich tisknou "vsichni", respektive nikdo koho si vazim a od koho bych se chtel ucit s tim nikdy nemel problem, (za na diskuzi na zive.cz musi mit tiskarnu kazdy) a kdyz znam nekoho, kdo tiskne doma tak jenom s externima boxama aby snizil cenu tisku, protoze tiskne 5-50 tisku za den, ale to je vlastne maly studio. Tedy nejaky vystup nekde nekoho, kdo otestoval ze Octavii se neda jezdit kazdy den z Pardubic do Hradce do prace je irelevantni. Nicmene muze to byt docela zabava a ma to jakoby bonus, ze to vyleze "hned". Coz je mi uplne jedno, me kdyz zavolaji ze to je hotovy tak si to vyzvedavam treba az za tyden.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Callgaro 6. 5. 2014 07:52

A ta 12-40 není sice o moc kratší, ale má menší průměr. A jak jsem psal prve, počítal bych s odděleným transportem.

Jinak díky za osvětlení u A3+ vycházel jsem z epsonu co jsme měli v práci a ten právě neumožnil nic víc než A3 v roli, tedy 297mm na šířku.
Callgaro
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek71 6. 5. 2014 07:53

Az si stahne z flickeru fullress fotky z uvazovanyho fotaku a vytiskne si to, nebo nedejboze nekde RAW, aby mel pocit ze to je 1:1 s realitou.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pepl 6. 5. 2014 08:08

No jestli chce tazatel investovat peníze a čas i do tisku, speciálně u fotky krajiny a města bych se zaměřil na co nejlepší DR, co nejlepší chování objektivu v protisvětle, přítomnost hledáčku a teprve až v dalším sledu bych řešil kresbu.
pepl
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků