Rada kolegovi-krajina, města, A3+ a větší tisk, bezzrcátko

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Fuck8r 12. 5. 2014 18:49

FotoABC píše:Tak dík všem, dotyčný navštívil dva obchody a oba prodavači mu prý nezávisle doporučili Sony NEX (6 nebo 7) a prý by si k tomu vybral objektivy 16/2.8, 35/1.8 a 55-210.


co jsem masívně googlil objektivy pro nexáky, tak 16/2.8 je dost nepovedenej co se ostrosti týče, zato taky origo sony 20/2.8 (se stejným rozměrem) jako hodně povedený a stejně ostrý až do krajů, ale už úplně jiné ohnisko no :-l nebo sigma 19/2.8 - taky o hodně ostřejší než ta 16, ale ta už je zase 2x delší (no pancáckle)

http://sonyalphalab.com/product-review/ ... -sel20f28/


// u mě nakonec vyhrála nad S20/2.8 právě ta Sigma, díky skoro poloviční ceně (4,4 vs 8,2k) za cenu většího rozměru.. :-))
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FotoABC 12. 5. 2014 21:54

Taky jsem teď koukal, že 16/2.8 docela hrůza. Ale je to malinký objektiv a prodavač zřejmě ani neví, jaký má obrazový výkon, prostě poradil něco, co je skladné, když to zákazník chce. pokud to Pavel ještě nekoupil, tak ho budu varovat. Ta 35-ka už je celkem slušná, ale objemnější a ta 55-210 taky nic moc, ale zato na malinký NEX objemná, tu zřejmě chce pro situace, kdy už jde fotit s brašnou. No, asi bych si to nevybral, i když těžké pořízení když chce člověk kapesní drobnost.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Radek71 12. 5. 2014 22:11

Tady ty rady prodavacu nebo kamaradu, lhostejno kdo radi a jestli dobre, nemaji zadnou korelaci s naslednou spokojenosti uzivatele. Kamarad ma projekcni TV kupovano za 4 mesicni platy pred 10 lety a je moc spokojenej. V TV neni nic videt kdyz se nezatahnou zavesy a nezhasne a i pak je to sedy a nekontrastni jak z prde*le buvola.
Ten objektiv muze byt nejlepsi, protoze se vejde do kapsicky na brejle.
Radek71
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 13. 5. 2014 09:05

V tomhle souhlas s Radkem71 - když mu nebudete říkat, že 16/2.8 stojí za ho_no, tak je značná šance, že to sám vůbec řešit nebude a bude nadšeně fotit s "miniaturní" sestavou. Já taky občas fotim s Distagonem 28/2.8 a sem s nim spokojený, i když objektivně to na dnešní dobu taky neni žádný zázrak.. Ale mam ho rád už od doby, co jsem na něj našetřil při škole a fotil s nim ještě na film.
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod rodri 13. 5. 2014 09:34

No, jestli mu vadila kvalita u současný sestavy, tak s 16/2.8 si moc nepomůže, spíš naopak. Já jsem ke kvalitě obrazu dost tolerantní, ale tohle už se mi zdá za hranou. Stačí se podívat třeba na slrgear.com nebo photozone.de. To budou krásný velký tisky :) .
rodri
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků