SONY a6000 rychlá jako blesk?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Gamut 23. 6. 2015 10:03

Nevím proč by neměl 5DIII se svým nastavením vyhovovat. A to si zase klidně myslím že ano.
Otázkou je někdy asi právě to nastavení.
http://cpn.canon-europe.com/content/edu ... ark_iii.do
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 6. 2015 10:13

Jo jo, to je on....

Ono je to ale vážne o skle. Keď na Nikon D3300 nasadím 70-200/2,8 II, tak je to jasné. Keď tam mám 18-55 starú verziu, je to ešte jasnejšie...

Bohužiaľ ale špičkové sklenárstvo konkrétne na tú sonku je biednejšie dostupné, často cez redukcie (sic!) a dosť vecí proste chýba alebo je za ranec od Zeissa.
Proste DSLR je zatiaľ lacnejšie a jednoduchšie riešenie to sa nedá vyhádať. Ale to je normálne u dotiahnutého systému za desaťročia vývoja, už sa teším, čo dokážu beznosorožci za 5-6 rokov. Vývoj ide rýchlo ako blesk.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 10:19

Jop.. 16-50 je vskutku vyhlášené :) ale zase o to víc pak vždy čumím když z toho vidím nějakou hustou fotku. Na 16mm a přicloněný to prý není vůbec špatné.

Celkově ty objektivy jsou problém jak u DSLR tak i u mirrorless.. Někdo vidí fotku z mé bývalé "blbé D7000" a děsně se mu líbí.. no a pak přijde za měsíc a diví se, že to prostě fotí jinak a tohle a tamto a to si koupil d7100 nebo 7200.. a z batohu vyndá tělo s 18-105 nebo 18-55 protože tu měl doma z jeho nikonu D3xxxxxxx .... Můžeme se tu roky hádat čím fotit a nefotit, ale sklo bude naštěstí vždy základ. To ostatní je už jen prostředek co nám to může ulehčit.

No a k té 5D iii ... osobní zkušenost nemám, což klidně přiznám, ale dle diskuzních fór a testů není AF zrovna vrchol spolehlivosti a rychlosti. Ale je pravda, že nastavení dělá hodně. Zrovna jako u A6k kde je možností nastavení a kombinací AF tolik :D
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 6. 2015 10:24

ice.man2 píše:Jinak teda zrovna Canon 5D iii bych zrovna jako příklad toho jak má fungovat AF určitě nedával :D


Momentálně asi druhý nejlepší AF modul v zrcadlovkách Canon že bys nedával za příklad? Máš s ním osobní špatné zkušenosti?

EDIT: Aha, takže JFP (jedno fórum povídalo). Jdu napsat kamarádům, co s ním fotí sport, že to vlastně moc nejde.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 10:30

kozakm možná to nebylo štastně napsané... rozhodně je dost horších AF..bez debat, ale Canon to umí lépe a prostě dle mého 5D iii není primárně sportovní kamera, rozdíl mezi tímto a top af modulem je znatelný. Že s tím sport fotit nejde jsem tuším nikde nepsal a ani to netvrdím. A rozhodně nedělám závěry dle JFP... techniku sleduji poměrně hodně a tento závěr jsem udělal z více user review + fórum např. na DPR kde se toho dá rovněž najít více. Především v kombinaci s pár objektivy to prý je celkem citelně pomalejší.. (bůh mě chraň dotkl jsem se canonu :D.. teď ještě napsat něco na Olympus a jedem O:-) :D )
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Gamut 23. 6. 2015 10:38

O čem se vlastně bavíme? O možné nepřesnosti díky tomu, že 5DIII nemá stejný snímač a díky tomu nemůže hlídat barvu a sledování obličeje? Je to opravdu jen o 100000 pixlech RGB? Není ten problém spíš v (pře)nastavení AF? Jistěže jakoukoliv informaci lze utopit v šumu, ale to jsou spíš extrémní případy.
Gamut
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 6. 2015 10:40

Rozdíl mezi 5D III a top modulem v top modelu 1D X je v tom, že 1D X umí navíc iTR, ale popravdě jsem si v praxi nevšiml, že by to mělo nějaký vliv. Takže si stojím na základě osobních zkušeností za tím, že 5D III má druhý nejlepší AF modul z Canon zrcadlovek (no, možná dělené druhé a třetí místo spolu se 7DII, ale to už je detail).
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 10:46

No já bych tu debatu asi hlavně úplně opustil. Původně jsem jen bránil A6k proti tomu, že se téměř nedá použít na focení krom dovolené. Beru, že jsem to proti AF 5D napsal docela tvrdě s tím, že uznávám jde o zkušenosti uživatelů které jsem četl. 7Dii a 1Dx je jiné kafe, kde smekám před tím co to zvládá. Jak píše Gamut bez správného nastavení AF pro danou situaci a dle mého bez pořádného skla je ale vše marné...

-- 23. 6. 2015 11:49 --

kozakm zkusím někde najít to videosrovnání kde týpek porovnával AF 7Dii 1Dx a právě 5D iii a ačkoliv říkal, že výkon má být téměř srovnatelný, tak se mu to nezdá. Bylo to celkem dlouhé vč. dost srovnávacích sekvencí atp... Nic osobního proti canonu a osobní zkušenost je vždy lepší než video na YT, ale zase si říkám, že ty ohlasy co jsem četl nejsou jen snaha konkurence pošpinit Canon ;)
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 6. 2015 10:50

Trochu mi začínáš připomínat Gance ;)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 10:54

Změnil jsem nick :) ... No co jsem četl ten slavný topic tak myslím, že ani náhodou. On je fanatik téměř :D (trochu mu fandím.. nebyla by to jinak taková sranda celkově :D) Nebudu se hádat do krve a pokud mi někdo ukáže opak, tak klidně uznám že má pravdu. Nechci protěžovat nějakou značku a říkat že je jediná dobrá..
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 6. 2015 10:59

Je to jednoduchý, pokud o něčem nemám ani páru, tak stačí mlčet.
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 11:21

Asi vnímám rozdíl mezi nemít ani páru a nemít osobní zkušenost, ale zajímat se o danou věc. Pokud by nemít o něčem páru znamenalo vše co si člověk sám nevyzkouší, asi by bylo všude kolem dost ticho (napadá mě třeba poslanecká sněmovna :D )... To máš jedno, tvůj názor na 5D iii beru... zkusím si ho někde na vyzkoušení opatřit a udělám si rovněž svůj abych se neopíral pouze na JFP ;)
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 23. 6. 2015 11:42

Takto vyzerajú neuvedomelí užívatelia... :-)
superstars_022.jpg
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 23. 6. 2015 11:52

Asi nečetl diskuse a Gancovky :)
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 23. 6. 2015 11:54

Je to veľmi pravdepodobné :-)
Calven
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků