SONY a6000 rychlá jako blesk?

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nexnex 23. 6. 2015 12:13

Dovolte ještě poznámku k soňáckému záklaďáku 16 - 50, který používám na NEX 6. Všeobecně se na něj dost nadává, ale já mám jinou zkušenost, podmíněnou zřejmě štěstím na kus - můj objektiv je na všech ohniscích ostrý až do krajů od clony 6,3 výše. Celková ostrost je přitom srovnatelná např. s Nikkorem 50/1,8. Také dost oceňuji stabilizaci, daří se mi vcelku běžně udržet časy 1/ 15. Průser je ovšem focení do RAWu, kdy vykorigovat tu hrůzu dá dost úsilí.

Jinak NEXy a A6k jsou úžasné svojí nenápadností, už se mi několikrát přihodilo, že jsem si v klidu fotil v místech, odkud by mne se zrcadlovkou vyhnali...
nexnex
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 12:13

:D
gancovky ještě opravdu ne... jsou tam nějaké perly? :) Jinak proti DSLR fakt nic nemám. Sestava jako je nahoře rozhodně má své opodstatnění v některých případech (nebudu do toho počítat případ kdy jde o nahánění ega kdy znám několik lidí, co nosí top výbavu a co největší sklo jen aby to vypadalo dost profi). Stejně je to nakonec všechno jedno.. ve výsledku jde pouze o fotky - jen to občas bez obdobné (obrázek nahoře) techniky prostě zatím nejde.. V případě Martina jednoznačně beru, že tam ty výsledky jsou..aj s mihálnicema :D, takže pokud ze zkušenosti af 5d3 chválí, rozhodně to stojí za pokoumání. Pokud mi něco bude tvrdit například Ganec tak to asi tolik řešit nebudu dle jeho napostovaných fotek.
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 23. 6. 2015 12:13

A ešte sa ťahá s predpotopným canonom s veľkou rúrou. Ganec by ho dal dole s penom a 75-300 jak malinu! A ešte by mal aj mihalnice!!!!!!!!!!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 6. 2015 12:17

Autofokusu v 5D Mark 3 se musím zastat, připadá mi naprosto skvělej.
Právě díky němu a FF snímači má podle mě 5D Mark 3 nejlepší poměr cena/výkon ze všech foťáků od Canonu.
Společně s D750 od Nikounů se mi jeví jako dva vůbec nejuniverzálnější foťáky na trhu.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 23. 6. 2015 12:24

nexnex píše:... Průser je ovšem focení do RAWu, kdy vykorigovat tu hrůzu dá dost úsilí...

To bude asi ono.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 12:39

Pokud jsme u té korekce.. používám Lightroom 5 a nyní si v rámci trial verze pohrávám s Capture 1 (for sony)... soft je to fakt výborný a výstup mi přijde zajímavější než u LR.. problém co jsem včera narazil je právě ona korekce, resp. absence profilů sony skel. Člověk by čekal, že když už mají spešl verzi jen pro sony, tak ty profily budou. Ono 18-105 na dlouhém konci (kde jí naštěstí nepoužívám) je taky celkem pošušňání :) ... no srovnávat Gancovo oly a 75-300 s tím co je na fotce nahoře je více než úsměvné, ale ve srovnání např. a6k + 70-200/4 s jinou současnou DSLR s APS-C a obdobnám sklem? Uvidíte ve výsledné fotce rozdíl aby šlo s jistotou říct která je čím focená? Ještě mě napadá nasadit výše vyobrazené sklo na A6k pomocí metabones adaptéru :D o kolik pak bude horší výsledná fotka než např. ze 7D ii (abych obešel diskuzi na téma FF/APS-C) :) ale vypadalo by to asi extrémně vtipně :D ono už a6k za tou 70-200 která je docela malinká se ztrácí :)
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 23. 6. 2015 12:56

Sony 70-200 je f/4? Já jen že to už je to docela drahá legrace. Je aspoň FF?
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 13:22

Jop.. /4 a je to FE (FF) sklo... opticky, kvalitou konstrukce (ta je u sony celkově super) i rychlostí je to perfekt.. kdyžtak pak hodím nějaké foto a výřez... Tak já si a6k nekupoval, protože je levná s tím že "seťák" stačí. Když chci kvalitní výstup, musím to kvalitně nakrmit a do budoucna to dám i na sony FF tělo. Chtěl jsem mobilní APS-C s dobrým AF a 8+fps... První a nejlacinejší možnost pro mě byla D7200, ale nikon dle mého ch***e zákazníkům na hlavy a ani se nesnaží vydávat to za déšť.. AF sice fajn, ale rychlost je prostě bída. Celkově vylepšení u 7100 vs 7200 jsou spíše odsraněním prohřešků z minulé verze.. na DX se dle mého kašle. Do canonu se mi nechtělo v ačkoliv to je risk, prostě jsem si týden zkoušel sony a do budoucna tomu systému věřím no... třeba se za tři roky budu drbat na hlavě a nadávat si. Kdo ví..
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 6. 2015 13:45

iceman
dej pak nějaký fotky z toho Sony 70-200/4, třeba na leteckaposta.cz, pokud možno v rawu, porovnal bych to se svým Canonem 70-200/4 L.
Díky.
Myslím že systému Sony se bát nemusíš.
Pro futuro třeba taková A7R II vypadá parametrově skvěle.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 13:57

Chceš nefotit něco konkrétního tematicky?
ice.man2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 6. 2015 14:02

Nemusí být.
Spíš krátké a dlouhé ohnisko, plná díra a mírné zaclonění.
Díkes
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 23. 6. 2015 14:09

ice.man, doporučuju ti přečíst si poslední článek od Thoma Bythoma, proč lidi kupují mirrorless a ne DSLR. D7100 i 7200 jsou daleko lepší foťáky než A6k, ale tys chtěl malej foťáček s 8fps a výklopným displejem, kterej Nikon ndedělá, přiznej si to;-) ...Jinak já jsem byl taky u vytržení, když jsem si přinesl domů X-E1, ale časem mě to nadšení přešlo a začal jsem si všímat jeho omezení a uvědomil si, že můj D7000 je v mnoha ohledech o několik tříd lepší foťák, na který je mnohem větší spoleh. I z toho, co se tvrdí na diskusích a v recenzích, že CSC nemají BF/FF jsem vyléčený, protože stačí mizerné světlo, fotit něco nekontrastního a proti světlu a je to včudu hunt sem tam, zatímco D7000 s Nikkorem 17-55/2,8 je v mžiku na milimetr, kde má být. Jasně X-E1 nevyniká výkonem AF proti novějším strojům, ale Nex7 nebo OMD5 první verze, X-T1, které jsem zkoušel mě starosti o AF nezbaví, jen se to posune kousek dál ale rozhodně ne dál než dědeček D7000 s rozumným objektivem.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 23. 6. 2015 14:16

ice.man2

Kupil si si novu hracku, si z nej vo vytrzeni, chapem...ale neboj, to casom prejde. A naozaj zrovnavat ostrenie A6K s D7100/7200 mi pride usmevne.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod feanoor 23. 6. 2015 14:22

Mně to až tak úsměvné nepřijde.
Nějaké opravdu důkladné srovnání AF Nikonu D7100 a Sony A6000 by mě dost zajímalo.
D7200 ale bude určitě výš.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.man2 23. 6. 2015 16:49

landov měl jsem doma zapljčenou jak a6k tak D7200... AF u D7200 je z D4ky tudíž top co nikon dělá.. dokonce to má díky DX i výhody oproti FX, ale řekni mi v čem mě sony proti té 7200 omezuje. Fotím už hodně dlouho a nových těl jsem měl fakt dost.. asi TOP co jsem miloval byla KM dynax 7D.. jestli to někdo měl, jistě mi dá zapravdu. Nešlo o "malej foťáček" ale o parametry. Rychlejší sériové snímání a APS-C formát. 4/3 mě neoslovuje, u Fuji jsem si nevybral z dlouhých skel a Samsung NX 1 když bych chtěl ty jeho top dva zoomy, tak je za dle mého zbytečný baťoh. Když jsem porovnal systémy, líbilo se mi koncepčně sony vč. výhledu FF těl které k aps-c plánuji (+miluju minoltí skla) a pak už z toho a6000 vychází celkem jasně ;) fakt nejde o hype. Jinak ano výklopný displej resp. jeho absence u D7200 mě pekelně nakrkla. Ostření ve slabém světle bylo když sem foťák vybalil opravdu slabé. Pár dní dozadu jsem dával novy 2.0fw a teď ok. Já teda zase docela trpěl právě s D7000 kdy jsem se na AF vůbec nespoléhal a vše jsem už hystericky kontroloval abych pak doma nezjistil, že to bylo zase kdovíkde... s tím ostřením za nízkého světla zkusím až bude čas udělat nějaké video kde by to bylo vidět..

Celkově tyhle debaty jestli to nebo ono nemají moc smysl. Každý má jiné potřeby atd.. důležité je, aby si člověk focení užíval a k tomu zaručeně pomáhá i ten feeling co z toho má. No a pak je tu výstup. Viděl jsem web týpka (teď nevím jméno) ale sportovní foto snowboardistů a tak co tahal z Fuji tuším E2 což není žádný drak.. padala mi brada na stůl.. a o to jde ;) nebudu si tu obhajovat proč a co jsem vybral.. dávejme fotky a bavme se tím ;-)

Jinak pro feanoora tady přidávám 3 rawy a6k + 70-200/4 ... je to jen z venčení v parku, ale na mrknutí lepší něž nic. To porovnání s Canoním 70200 mě zajímá ;) https://webshare.cz/file/3MNn677744/web-rar
ice.man2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků