Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod nAscA 20. 3. 2014 09:04

Myslim, ze potom co se ukazalo, jaky prunik svetla maji v zrcadlovkach jini vyrobci, tak Sony nema duvod to dal resit.
A pokud by resili a vyresili, tak by to v servisu dali doporadku, tak bych se nebal, ze by se z meho stal bezcenny.
Update -jeste jsem nemel cas fotit, ale uz jen kvuli rychlejsimu startu stal za to.
nAscA
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 3. 2014 10:21

Tuto aktualnu zabavku fotografov som si musel skusit aj ja... do 1D4 mi nepreslo svetlo pri 3 skusanych objektivoch (24-70 II, 35/1,4A, 85/1,8), na EOS 6D preslo z kazdeho, najhorsi bol 24-70 II, najlepsia Sigma 35/1,4 (tam som to rozoznal len velmi tazko, ale nieco preslo) :shock:
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 20. 3. 2014 10:44

Ondrej, čím jsi na to svítil?
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 20. 3. 2014 11:35

Zvláštní, zrovna u utěsněného 24-70 bych čekal průnik světla menší... stejně to ale zkoušet nebudu, ztráta času
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 3. 2014 23:41

Svietil som na to silnou ledkou...
MK: toto bol prvy aj posledny pripad, kedy som mal nastavenu taku expoziciu a svietil popri tom na bajonet... :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 21. 3. 2014 09:52

Já bejt u Sony, tak vyhlásim soutěž o a7 s tim, komu se podaří největší "ligh leaking" při běžnym focení čehokoliv... Jestli by se vůbec někomu podařilo najít takový téma focení...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Zafod Bíblbrox 7. 4. 2014 11:52

Co říkáte na A-7S??? Fullframe a přitom "jen" 12mpix... Sympatický počin ;-)
Zafod Bíblbrox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 4. 2014 12:55

Neslýchané ISO a dynamický rozsah?
http://www.optyczne.pl/6880-news-Sony_A7S.html
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 4. 2014 13:25

No mě osobně nijak nenadchlo - doufal sem, že bude 4K video a celkově větší zaměření tímhle směrem (protože pak by to koupila jedna z firem, co s nima spolupracuju na natáčení a měl bych to taky k dispozici i na focení :-D ). Jinak vysoký ISO je super, pokud to člověk využije, ale jinak nevim - kdyby tam byl aspoň nějakej "super" autofokus, ale takhle... Daleko víc bych uvítal, kdyby nějaký podobný senzor dali do zrcadlovky v kombinaci s top AF. Pak by to byla super sportovní mašina :-)
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 4. 2014 13:54

On tam je nějaký špatný AF ?
Píšou :
Zdokonalený rychlý ,inteligentni AF fungujíci od -4EV a výš...
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 4. 2014 14:29

Bylo myšleno tak, že těch 12Mpx a vysoký ISO by mohlo bejt super na focení sportu. Ovšem to zatim neni zrovna, díky AF, doména bezzrcadlovek...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod HONZIK63 7. 4. 2014 14:53

Tuto písničku mám mooooc rád navíc dneska mám nostalgickou náladu..... A stejné je to ve fotografii.
http://www.youtube.com/watch?v=g_7pvZEBz3Y&feature=kp

Tady je takové malinké srovnáváníčko hybridu AF.
http://www.youtube.com/watch?v=Jl3C-xvFluA
HONZIK63
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 7. 4. 2014 15:48

A co to je za písničku? V práci mi youtube strašně blbne a nechce se mi plácat download na mobilu...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Mikeczcz 7. 4. 2014 15:53

Golden Kids - časy se mění
Mikeczcz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 10. 4. 2014 10:35

Tak jsem včera zkoušel 2ks A7 s FE 55/1.8 - ISO25600, 30s a f11 pod lampou v obchodě (Megapixel) a bez light leakingu obě těla... Možná, že kdybych na bajonet svítil z centimetru stavební lampou nebo to na něj pral ze záblesků, tak tam něco bude...
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků