Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 1. 2018 16:55

S A7R3 funguje aj zaostrovanie na oci (MC-11 + 70-200/4L bez stabilizacie), na A7R2 idu len zakladne funkcie AF, no je fajn, ze aspon tie. Zaostrovanie bolo na oboch fotoaparatoch bezproblemove po celej ploche fazovych ostriacich bodov.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 1. 2018 07:26

I v souvislosti s postem Martina Kozáka a jestli tomu rozumím dobře. Pokud bych pořídil A7R2 a nechal si Canon skla tak přes Metabones V na tom těle nefunguje zaostřování na oči. Je tak? Funguje až na A7R3.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavelmeli 31. 1. 2018 08:31

Po dlouhém váhání a porovnávání A 7R III vs. 5D IV, jsem zůstal u Canonu.
V přímém porovnání rozhodl OVF, pohodlí úchopu těla (Sony mi prostě nesedne ani s gripem), ovládání, orientace v menu a v nemalé míře i ušetření dalších nákladů, že nemusím koupit Metabones, nový blesk, odpalovače a další prkotinky k Sony. Takže na pár let mám vystaráno a pak se uvidí.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 1. 2018 09:45

Zajímavé. No mě na případném přechodu na CSC nejvíc láká zpřesnění ostření při malejch clonách a eliminování FF/BF. Jinak bych si vystačil s ledasčím.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 31. 1. 2018 10:41

Osobne to vidim rovnako. Na CSC ma stve stale dost veci, ale ta presnost ostrenia, resp to pohodlie, ze nemusim FF/BF riesit vyhrava.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 31. 1. 2018 10:53

smikoto>>> měl jsem (a ještě mám) několik těl Canon, od kinofilmu EOS 30 (výběr jednoho z pěti ostřících bodů pohledem oka - skvělá a fungující věc), 10D, 40D, 7D, 5D, 6D a teď 5D mk IV a zatím jsem neměl problémy u AF s objektivy Canon (FF/BF ani žádné jiné). U starších těl vůbec a u 7D a 6D stačila mírná korekce a nastavení s jednotlivými objektivy k tělu.
Na druhou stranu, měl jsem pár kousků Sigmy (ne-ART) a Tamrona 18-50/2.8 a u těch byl problém s přesným a rychlým zaostřením, stejně jako u několika půjčených skel třetích výrobců. Takže preferuji názor k Canonu patří Canon a i když jinou značku vyzkouším, už není důvod kupovat jiné sklo než originál. Teď na mě čeká investice do EF 85/1,4 IS, ale asi počkám do léta, ať doma není takové dusno.

P.
Naposledy upravil pavelmeli dne 31. 1. 2018 11:06, celkově upraveno 1
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 31. 1. 2018 10:59

Pavle, na toto je geniálna rada XXD! Meníš telá pekne generáciu po generácii a pre antitechnickú manželku je to stále to isté hnusné čierne... :D
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavelmeli 31. 1. 2018 11:14

Včera když jsem to přivezl, na námitku mé lepší polovičky "tolik peněz a přitom je to samé, co už doma máš", jsem jen poznamenal, že je to jako u lidí... důležité je to, co je pod povrchem důležitá je duše. :) Nemůžu si pomoct, z mého pohledu ten Soňák, foťáky s duší nedělá. A možná i proto jsem zůstal u Canonu.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 1. 2018 14:51

Pavle seš klikař. Já možná taky nemám problém s FF/BF, možná jen neumím vyhodnotit co je rukama a co technikou. :-) Eliminace techniky by se hodila. Já hodně fotím na otevřené ďury tak to někdy je lotinka, ale na můj vkus je toho odpadu dost :-)
Jinak na ty moje mazanice rozhodně nepotřebuju nejvyšší DR ani nejrychlejší AFna světě ani nejmenší šum na ISO milion. V podstatě obrazová kvalita z toho mého 5DMkIII mi stačí. Pemar by se asi zabil, ale co už.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 31. 1. 2018 15:12

Ja som maval vzdy pomerne vela odpadu len co sa tyka samotneho zaostrenia (s pevnymi f1.2 a f1.4 sklami aj 50%, s f2.8 sklami to bolo v podstate bez problemu). Velky bol aj odpad, co som sam sposoboval - ci uz kvoli zlemu casu, expozicii, oku alebo pomalsej reakcii.
Teraz mam aspon ten "technicky" odpad v podstate uplne eliminovany, ostalo len vyriesit toho, co ma fotoaparat v rukach.... a o tom to vlastne je.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 31. 1. 2018 15:16

Na mém D750 problém s FF/BF nula. Mám tedy ale převážně pevný skla, f/1,8 Nikkory, micro f/2,8 a historickou Sigmu 180/3,5 macro. 85/1,8 potřeboval korekci +10 (10 minut práce) a teď jede naprosto spolehlivě.

Kolega si před časem pořídil první OMD E-M5. Asi před třemi týdny koupil Zuiko 40-150/2,8 Pro a hle, backfocus, naprosto konzistentně, vada těla, komunikace? Včera donesl z bazaru E-M1, ostří přesně. Realita je košatá.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 31. 1. 2018 15:19

Přesně tak Ondřeji (1,2 a 1,4) Když zacloním tak není o čem. No už jsme to spolu kdysi řešili. Já se focením neživím tak se mi nechce dát 100k za nové tělo, ale taková A7RII se dá z druhé ruky sehnat za slušnější peníz. Tak mě to hlodá ještě víc. S odpadem způsobeným rukama se žije daleko líp :-)
Taky se mi líbí lepší pokrytí AF body. Co se týká obrazové kvality tak ta už snad dnes nám amatérským fotografům nemůže připadat nedostatečná.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 31. 1. 2018 16:19

Ma tady nekdo zkusenosti s FE 100-400 a pripadne by mohl poreferovat?
Resim jeslti Sigma 100-400 + MC-11 nebo primo Sony objektiv. Ta tretinova cena pro Sigmu je ale dost lakava :)

U Sigmy mi zvlaste ani nevadilo pomalejsi AF v kombinaci s adapterem, protoze by mi predostrit pri 1/3 cene tak nejak asi nevadilo.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 31. 1. 2018 17:18

To, že DSLR někomu ostří naprosto přesně, jsou spíš pohádky :) Já věřím jenom sobě a problémy jsem měl vždycky. To máte krajní body, jiná korekce na různé vzdálenosti, focus shift atd., v AF je mirrorless přesnější, to je zkrátka fakt. A eye AF je úplně jiná liga, to prostě musím uznat.

smikoto: Akorát budeš mít asi trochu práci s barvama, teda pokud je budeš chtít canoňácký :)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 31. 1. 2018 17:35

hoax, záleží, jaký máš kombinace. V minulosti jsem také občas něco řešil - slabší krajní body v horším světle, nekompatibilitu s některým objektivem atd. U současný sestavy kolem D750 mám problémů nula. Nikon právě na tomhle evidentně dělá. Tím netvrdím, že je všechno dokonalé. Jen že posuzovat podle minulých generací DSLR výkon té poslední není správné. Ani u Sony netvrdíme, že A7r je totéž co A7rII nebo III.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků