Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kirtap 30. 3. 2018 19:45

Už jsem to tu jednou psal ale nikdo se neozval :( Dnes jsem byl venku zkoušet nový systemový blesk od godoxu a odpalovač od stejné firmy a objevil se podobný problém s několika sec. prodlevou mezi stisknutím spouště a expozicí při použití objektivů canon (70-200/2,8) přes redukci MC11 na A7RIII. Netuší někdo čím to je? S objektivy od sigmy to fungovalo bez problému.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 30. 3. 2018 23:43

vraj moze mat vplyv:
-ak nebola zvolena (alebo pouzita?) clona zo zakladneho radu 2.8 4 5.6 ..
-ako su nadstavene expozicne kroky (switchable between 1/3 and 1/2 EV steps), netusim na kolkych miestach sa to tam nadstavuje, ale urcite by som to skusil AJ pre FLASH COMPENSATION..
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 30. 3. 2018 23:55

Dík za radu, expoziční kroky mám nastavené 1/3 tak to zkusím změnit, protože před časem to s tímto objektivem nedělalo. Musím se podívat na nastavené hodnoty.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 3. 4. 2018 23:02

Vyzkoušeno, opravdu to dělalo nastavení clony mimo základní řadu. Ještě jednou díky.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 4. 4. 2018 06:05

Info o vplyve clony na predlzenie reakcie som nasiel na nemeckom sonyuserforum , takze kolko reci vies, tolkokrat si odbornik :-)
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 4. 4. 2018 11:38

no jo no :( snad by to mohli v nějakém upgr. firmware vyřešit.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 8. 4. 2018 19:35

Tak další zkušenost :( při fotografování akce s A7RIII, MC11 a sigma 35/1,4 a nasazeným bleskem od godoxu, se během 5 hodin foťák asi 6× zasekl a téměř minutu s ním nešlo nic dělat, displej zčernal a ani vypnout/zapnout nepomohlo, ani sundání blesku, pak sám naskočil, naštěstí jsem měl na závěsu druhé tělo s 70/200 takže výpadku si nikdo nevšimnul. Jinak nafocena plná karta, nějakých 720 fotek a baterie cca 45%.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 9. 4. 2018 08:41

Blbe. A byl MC-11 updatovany na posledni verzi?
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 9. 4. 2018 09:47

Díky za upozornění, ten poslední březnový jsem nedělal, už je tam, tak jsem zvědav. Raději jsem se přihlásil k odběru novinek, tak snad mně to upozorní na příští.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 11. 4. 2018 11:09

Sakra sakra :-). Tak to vypadá, že Canon půjde tento týden z domu a nebude cesty zpět :-). Jsou nějaké prognózy kdy se objeví A7III na pultech. Rád bych osahal před koupí :-) asi se moc v obchodech neohřeje :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 11. 4. 2018 12:26

Ja bych nepocital drive nez za mesic. Napriklad teprve se stale vyrizuji predobjednavky v Megapixelu ze zacatku Brezna!! Rikali mi co se objevi hned daji na to co bylo predobjednano. A verim, ze behem brezna dal objednalo plno dalsich lidi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 12. 4. 2018 13:26

Tak hoši ode dneška jsem oficiálně bez foťáku a uvidíme jak moc velkou chybu jsem udělal :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 12. 4. 2018 13:36

smikoto:
za mě respekt :tleskani

Ne každej na tohle najde odvahu.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 12. 4. 2018 13:37

smik:
Fot mobilem :D
Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 12. 4. 2018 14:01

chel: no nic jiného nezbude :-)
smikoto
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků