Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 3. 6. 2018 08:46

Jinak test v pátek jsem fotil baseball.
Čekal jsem to horší, ale A7III si poradila s MC-11 a Sigma 150-600 i přes pletivo v klidu. A to bylo pod mrakem a večer mezi 7-9 bohužel to bylo až po ISO 25600 :-O. Chtělo by to 400/2.8 :-D

Po 2 hodinách, foťák jsem nevypinal, jen uspání po 1 minutě, zbylo z baterky 64 procent. Přes 800 fotek a to jsem i prohlížel častěji. Baterka opravdu velka spokojenost.

Přiložen ze srandy snímek.pri 25600.
Přílohy
2018-06-03_09-38-32.jpg
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 3. 6. 2018 09:22

Devil, řekl bych že vyhoví :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 6. 2018 11:04

Ja som vcera vypinal (ako vzdy), no s jednym telom fotil rychlejsie serie (a mal kratsi cas samotneho fotenia) a po 1500 fotkach mi vychadzala papierova vydrz cca 6200. Druhe telo bolo skor na bezne fotenie, kde som fotak casto zapinal, vypinal, kontroloval (zvacsoval fotky) a ten mal po 2298 fotkach 21% zostatku baterie.

To ISO 25600 je dobre pouzitelne na A7III. Na A7R3 trocha viac vyskakuje farebny sum na vysoke ISO (vidiet to asi od 6400) v porovnani s modernejsim A7III.
A7R3 ma o nieco menej jasoveho sumu, no ten nepovazujem za problem uz niekedy od cias EOS 40D...
Sony 400/2.8 by bol paradny na podobne fotenia.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2018 13:13

To ISO 25600 je neuvěřitelný, klobouk dolů teda !
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 3. 6. 2018 18:11

Tak je tam odsum v LR samozřejmě, jinak by to tak "čisté" nebylo :-D
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2018 18:53

I tak, detaily, barvy, všechno tam je.

Mám takový měřítko - pokud to dobře vypadá na IPad Pro 12,9 - tak už to je použitelný. A tohle se zdá, že by to šlo :-)

Ta fotka je spíš ilustrativní, ale je dobrý vědět, že když to tam bude, tak stojí za to jít klidně na takovýhle ISO, a foťák ti fotku nezkazí.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 3. 6. 2018 19:15

Diky za info. Tak ja jsem osobne rad, ze.
Navic ten objektiv neni nejake profi sklo, verim, ze z ostrejsiho objektivu by se dalo vytriskat vetsi pouzitelnost jeste.

Me slo spise u toho otestovat AF v horsich svetelnych podminkach. Ber, ze je to porad ne moc svetelny objektiv a navic pres adapter s Canon bajonet sklem a fotilo se pres drateny plot k tomu jeste.

Byl tam jeste jeden s 5D, nevim ktera verze, a prisel se vyptavat a okukoval. Asi nejvic byl prekvapeny ze silent shutter :-).
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 3. 6. 2018 19:36

Veeeľmi slušné to vysoké iso.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2018 19:45

No jo, vypadá to dobře. S takovouhle budou Soňáci za chvíli fotit sovy :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod hoax 3. 6. 2018 21:03

Ono A7III je snad momentálně nejlepší low light foťák.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 6. 2018 21:24

Devil - když jsi psal o tom silent shutter, jak je na tom A73 s rychlostí čtení senzoru v tomhle režimu ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 3. 6. 2018 21:49

Moc jsem to netestoval zatim uprimne, ale skusil jsem par cvaku u baseballu a jediny problem byl micek, ktery nebyl kulaty uplne kdyz letel plnou rychlosti (spise vypadal jako balon na americky fotbal, ale ty micky litaji kolem 120-140 km/h cca). To je jedina chyba, ktere jsem si vsimnul zatim.

DSC02896.jpg


Zkusim jeden vikend u nejakeho sportu a poreferuji. Samozrejme to nevycita, tak rychle jako A9, takze u neceho velmi rychle se pohybujiciho problem bude.

Pri foceni na svatbe v kostele a pohybujiciho se zenicha/nevestu/druzicky zadny problem nebyl.

Jeste jedna ISO 25600
DSC03193-2.jpg
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 06:10

Je zajímavý, že to výrobci neuvádějí ve specifikacích. Teda pokud to je hezký číslo, 1/15 sec by se tam tak nevyjímalo.
Ale vypadá to, že budeš mít min. 1/60 - tak to mám na svým foťáku, a to už ve většině případů neruší. I třeba vrtule letadel jsou normálně mázlý, jak to človêk očekává.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Devil007cz 4. 6. 2018 09:03

Tak pro mě ta tichá závěrka dává smysl tak na svatbě, vernisáži apode události a tam myslím nebude žádný problém. U sportů, které primárně rád fotím či ibcasnyt problémů, také nevidím moc důležitost tiché závěrky, takže to pomalejší vyčítání oproti A9 až jako takový problém nevidím a samozřejmě není to top tělo od Sony, tak jsou na tom těle věci které člověk čeká.

Když třeba porovnám hledáček A6300 a A7III, které mají mít stejné rozlišení jen ten druhý má větší zvětšení, tak u A7III se mi mnohem lépe ostří s manuálním sklem jako 135/2. Prostě tam vidím detailněji to zaostření. Nevím čím to je, když by měli být stejné, ale je to tak.

Hlavně jsem asi nejvíce rád za AF s kombinaci adapted skla. Mít možnost fotit sport s kombinací Canon skla a Sony tělo je super. Díval jsem se znovu na těch 800 fotek u pátku a totálně mimo bylo cca 6-8 fotek, jinak vše zaostřeno kam jsem potřeboval. Což mi absolutně vzhledem k podmínkám světelným, sklu a jeho světelnosti a tím, že to není nativní sklo nepřijde vůbec špatné.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 4. 6. 2018 09:43

Taká další teta. Ten LD roh musím opravit, ty řízlá záda nic moc. Sony 55 1,8
Hele borci mám celkem problém s pleťovkou. Když je trochu slunečno, tak mi přijde, že některé tóny sou víc jako magenta a ve stínech je to spíš do žluta. Nevšiml si někdo? Třeba na svatbách?

Obrázek

Tady je to trochu vidět na krku. Foto bez úprav jen trochu ořez a kontrast (myslím)

Obrázek
smikoto
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků