Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 7. 2018 22:23

pig_cz píše:... má cenu to řešit je tam nějaký zásadní rozdíl? jakože ostření a7iii a la-ea4? Předpokládám že a7iii bude využívat těch svých cca 690 ostřících bodu?
díky

Nebude, vždyť jsem to psal. To by jsi musel mít LA-EA3.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jtra 19. 7. 2018 23:22

Devil007cz píše:1 je locked on, takže je menší šance, že to přeskočí na něco vpopredi či pozadí.


Tohle na můj problém nepomáhá. Nemám problém s tím, že by mi se mi něco pohybovalo v popředí. Třeba dcera jde po cestě, okolo jsou keře. Flex spot M s Lock-on sleze z dcery na keř.

Jinak recenzi mám už i v angličtině a trochu jsem jí poopravoval. Přidal jsem na konci taky nějaké fotky.

http://jtra.cz/stuff/review/from-nikon- ... ii/cz.html

-- 20. 7. 2018 00:28 --

Beny. píše:Ahoj používáte pro úpravu a vyvolání z RAWu A7 III Lightroom 6? A7RIII by měla jít bez převodu do DNG, ale A7III asi jen po převodu do DNG. Lightroom CC na chatě bez internetu nerozjedu. Díky za reakce.


Používam A7III s LR 5.7, s převodem do DNG to funguje. Akorát nemá profily objektivů, což mi ani moc nevadí. Výhoda DNG je že proti uncompressed RAWu je DNG přijatelně velký při bezztrátové kompresi. DNG z RAWu A7III umí načíst Capture One i Darktable, takže po čase ty ARW mažu a nechávám si jen DNG.
jtra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 7. 2018 06:55

Devil tym 1 je locked on asi myslel prave to nastavenie rychlosti preskocenia (1-5), ktore mas na trojke.
Rychlost preostrenia AF mam nastavenu na 4 - viac sa mi podoba zrkadlovkam, nez defaultne nastavenie 3, ktore je trocha lenivejsie.

Lock-on AF vobec nevyuzivam (tj ta automatika sledovania pohybu, ktora je dobra asi len pre YouTuberov a predavacov elektroniky), ani rozoznavanie tvare nemam zapnute (ak treba, tak podrzim Eye AF).
Na 90% fotiek mam Flexible spot M/S/L a stredom si prepinam velkost ostriaceho bodu.

Vzdy mam nastavene AF-C, vacsinu casu seriove snimanie medium (tusim 5 fps, len obcas ho prepinam na 8 alebo 10), vzdy je zapnuta aj stabilizacia a vypnuty dotykovy displej (tlacidla mam radsej).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beny. 20. 7. 2018 07:37

jtra dík za radu.

A7 III mám asi tři týdny, ale času zatím moc nebylo na důkladné seznámení. Včera jsem začal procházet a nastavovat AF. Nastavil jsem detekci tváře, na tl. AEL jsem nastavil zaostřování na oko, na tl. AF-ON mám spouštění zaostřování nastaveno v režimu AF-C. zjistil jsem, že když mám nastavenou oblast ostření : široká, tak i když mám nastaveno na AF-ON AF-C tak při stlačení joistiku se aktivuje pouze středový bod v režimu AF-S. Což je pro mě úžasné zjištění  Samozřejmě, že tady na fóru to jistě víte, ale pro mé potřeby je to naprosto dostačující asi na všechno. Ještě to musím pořádně otestovat v terénu. Mít aktivní současně režim AF-C, AF-S, detekci tváře a ještě i zaostřování na oči to je sen 
No a teď jestli mi někdo dokáže poradit. Jak jsem procházel celé menu a také to zaostřování, tak jsem někde zapnul nějakou funkci při které mi v hledáčku i na LCD neustále bliká symbol zaostřování jeden větší čtverec ve kterém je druhý menší čtverec.  Jde to nastavit v režimu oblasti ostření a jmenuje se to: rozšířený pohybový bod (expand flexible spot). Do včerejška to trvale svítilo a teď to prostě pořád bliká v intervalu cca 1 sec. ve všech oblastech ostření. Nevíte někdo co jsem zapnul a jak to deaktivovat? nemůžu na to přijít. AF funguje bez problému. Díky
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zibin 20. 7. 2018 07:41

Dobrý den, pánové, mám dotaz. Pořídil jsem si z druhé ruky poměrně novou A7II. Nemám prozatím žádný objektiv s bajonetem Sony, pořídil jsem si adaptéry pro objektivy Pentax a M42, Foťák funguje, až na jednu věc. Vyfotím, obrázek se mi ukáže na displeji. Když si ale potom chci obrázek znova prohlédnout, stisknu tlačítko na prohlížení a ukáže se mi nápis "Nelze zobrazit". Čas od času se některý obrázek sice ukáže, ale je to výjimka, protože později zase ne.Jinak fotky na kartě jsou.Bývalý majitel tvrdí, že mu to nedělalo. Nevím, co je špatně, Pokud můžete, poraďte prosím, neumím si poradit. Díky.
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 20. 7. 2018 07:54

Skús inú kartu.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zibin 20. 7. 2018 09:53

Tak to mně nenapadlo, foťák jsem pořídil i s kartou, Strčil jsem tam jinou, objevilo se hlášení "Chyba databáze obrazu" s dotazem, zda chci obnovit, OK, a fotky na té kartě šlo prohlížet. Dal jsem tam původní kartu a prozatím to funguje. Ten nápis "Nelze zobrazit" se objevuje pouze v momentě, kdy dojdu při prohlížení za poslední obrázek. (Nevím, jestli to dělají i další ásedmičky).

Nicméně, Bobe, děkuji,
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 20. 7. 2018 11:27

Zkus naformátovat kartu ve foťáku pokud jsi to ještě neudělal.
Jinak to dělá pokud soubory na kartě smazes v PC a pak nedáš obnovit databázi ve foťáku a fotíš dál.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 20. 7. 2018 14:10

To je asi aj odpoveď na moju otázku z 22. 6. 2018 :idea:

Ako sa obnovuje databáza?
(predpokladám, že na to je menu .. ale som vo vlaku, tak teraz moc nepozriem)
Nedá sa to nastaviť aby sa obnovovala automaticky?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 7. 2018 15:22

Obnovuje sa automaticky ked fotak zisti, ze nieco nie je OK s kartou. Da sa to aj cez menu.
Mne sa to stalo asi 5-6x behom prvych par mesiacov s A7R2, po update firmwaru mozno este 2-3x (za 2r).
Pri A7R3 mi to fotaky este ani raz neurobili. S kartami ale pracujem dost jednoducho, tak mozno aj vdaka tomu (nafotim akciu, nahram fotky cez citacku, pred dalsou akciou zmazem kartu vo fotaku... a znova repete).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kezic 20. 7. 2018 16:31

Beny
s tím blikajícím čtverečkem se mi to stalo také. Nepovedlo se mi to jinak zrušit než resetovat foťák do továrního nastavení. Zkoušel jsem všechna možná nastavení AF , ale prostě to nešlo jinak zrušit. Pokud někdo jiný ví jak na to , tak budu také rád.
kezic
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beny. 20. 7. 2018 19:07

kezic
díky za rychlou reakci. Dnes jsem to fotil dceru v pohybu (běhání, trampolína, odrážedlo švenk a syna novorozenec manželka chtěla detail chodidel s rozostřenou tvářičkou. Nastavení dokonalé, stačí si uvědomit co chci fotit AF-C, AF-S hezky pohromadě a žádná nutnost přepínání a zdržování. Celkové nastavení mám snad taky zmáknukté, tak bych nerad tuto věc s "blikáním ostřícího bodu" řešil resetem nastavení. Zaostřování funguje bezchybně. jen je nastavena nějaká funkce.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zibin 20. 7. 2018 21:32

Pánové díky.
To obnovování nastavení jsem v menu ještě nehledal. Podívám se o víkendu. Je možné, že mi to dělalo proto, že bývalý majitel mohl své fotky smazat právě v PC a tím mi to dělalo něco, jak píše Devill, s čím se ten majitel za ten rok a něco nesetkal. Automaticky mi to ale neobnovilo, jak jsem už psal, ta hláška se objevila až po vložení jiné karty.
No hlavně, že prozatím to funguje.
O víkendu si chci toto vlákno projít, mám tušení, že někdy dříve bylo pojednáváno o nastavení foťáku, tak musím naštudovat.
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 7. 2018 07:21

Ten blikajuci AF bod moze byt registrovany bod (tusim registered AF area). Skus to nastavenie vypnut, prip. pozriet dalsie moznosti okolo zaregistrovanych bodov.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beny. 21. 7. 2018 13:06

Díky Ondřejí !!! 
Něco jsem nastavil v: Fce reg. obl. AF (AF area registred) i když jsem pak přepínal z ON na OF, tak to nepomohlo. Pak jsem zkusil: Vym. reg. obl. AF ( Del. reg. AF area) a to pomohlo. Ondro, kdyby jsi byl hezká hola dal bych TI pusu :-)
Beny.
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků