Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 10. 2017 10:47

Po prestudovani specifikacie som rozhodnuty predat obe A7rII a kupit toto :roll:
Vylepsili 90% veci, ktore mi trocha vadili a par pridali navyse (najma rychlejsi AF, lepsia elektronicka uzavierka a joystick)
Este si pozriem ake su realne zlepsenia, ale asi je jedno, ci to spravim teraz, alebo o 2r ked klesne cena A7rIII (ale aj hodnota A7rII + navyse bude este viac "konkurencie" od Sony). Keby predam oba fotaky po cca 2000-2200€, tak sa to este bude dat utiahnut...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronybert 25. 10. 2017 15:33

Je to poměrně dost velké vylepšení četl jsem celou specifikaci , 3 200 dolarů a u nás to bude za kolik ?
Chtěl jsem jít do r2 možná si to rozmyslím a půjdu do r3
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 25. 10. 2017 21:21

No hurá :) ta a7r3 prisla za pet dvanact. Tak dlouho jsem na ni cekal, ze uz jsem zacal vazne posilhavat po konkurencni zrcadlovce. Cekal jsem 60mpx sensor, ale to je podradne. Dulezity je autofokus, ktery bude v testech snad odpovidat slibum. Touchscreen taky vylepsi ergonomii. Pockam na testy a rad bych Ji koupil.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 26. 10. 2017 05:51

porovnání A7R II vs. A7R III
Přílohy
a7r_comparison.jpg
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 10. 2017 06:54

Stabilizace 5,5 EV, to by mohl být mazec.
Spíš by mě zajímalo srovnání s A9 (vím, že to není úplně přímá konkurence, ale s A9 jsem fotil, A7R II neznám), jak moc využívá jeho technologie, nebo je opět vylepšená.

http://www.dpreview.com/news/9771364233 ... ys-a7r-iii

-- 26. 10. 2017 08:34 --

"All dials have been updated to provide more haptic feedback, with the biggest change being the rear thumb dial on the back plate. It's heftier, easier to control, and is less prone to accidental turning though - just like the one on the a9"

No vida. Akorát se divím, že místo toho Sony nenalepil na všechna tlačítka gumové čepičky, jak mi doporučoval jeden diskutér na Dpreview :-)

The a7R III doesn't just stop at borrowing a9 features: it improves on them. New to the a7-series is the helpful Touchpad AF feature, which lets you use the LCD to move the focus point while your eye is to the viewfinder. Movement can be absolute (you're picking a point on the frame) or relative (to the current focus point). You can also restrict the active area to certain parts of the screen. Our first impression is that Touchpad AF seems rather over-sensitive, jumping almost uncontrollably around the screen. We hope this is fixable in firmware.

Že mě to nepřekvapuje...

Sony has found room for the larger NP-FZ100 battery used in the a9.
Ondru to nepotěší, ale jinak dobrá zpráva.

The camera has two USB ports. The first is USB 3.1 with Type C connector
Hmmm!

Responding to user feedback, Sony has added the ability to enter the menus while the camera is writing to a memory card. YES!

Takovou blbost přece podle Gance nikdo nepotřebuje, protože místo do menu může do quick menu :D
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 26. 10. 2017 08:18

Já myslel, že mají vydat A7 III? Se divím, že R verzi rumors nezachytili. Možná jo, nesleduju to:)
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 26. 10. 2017 09:35

Sony alpha rumors je posledni rok ve vsech spekulacich 100% mimo. Ani datum predstaveni a7r3 nezachytili. Porad mluvili o a7s3.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 10. 2017 15:34

Asi trafili aj specifikacie "nizsich" modelov, no tie predstavenia im riadne utekaju.
Sony to urobilo logicky - najskor dali na trh drahsie tela s tym, ze vela fotografov si kupi tie (namiesto cakania - aj ked ich vlastne nepotrebuju) a az neskor daju tie lacnejsie...
Dnes som dal inzerat na jeden A7rII, uvidim ci ho niekto bude chciet - asi sa s inzeratmi roztrhne vrece. Ak by nebol on zaujem, tak este s tym v pohode vydrzim. Je to lenive, ale aspon spolahlive a najma maximalne presne :)

Co sa tyka baterii, tak vidim problem iba v pripade, ze by som naraz pouzival A7r2 a r3, no inak mam kupenu len 1 originalnu bateriu navyse a nejake 2 cinske za 10€. Tie nakupy navyse boli trocha zbytocne, lebo baterky vydrzia viac, nez hovori CIPA.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 26. 10. 2017 15:37

kozakm píše:http://www.dpreview.com/news/9771364233/what-you-need-to-know-about-sonys-a7r-iii
Mňa tam zaujalo toto:
"The a7R III uses the same full-frame 42.MP BSI CMOS sensor as its predecessor, though improved readout circuitry lowers the already low read noise, improving dynamic range."

Asi v Sony popracovali na "vyťažení maxima zo snímača", podobne ako to voľakedy dokázal Nikon :-]
(to jsem zvjedaf na DxO mark)

kozakm píše:Responding to user feedback, Sony has added the ability to enter the menus while the camera is writing to a memory card. YES!

Takovou blbost přece podle Gance nikdo nepotřebuje, protože místo do menu může do quick menu :D
Píšu tam, že za to môže "user feedback"
=> teda môžeš si pogratulovať: (možno práve) vďaka tvojej recenzii to tam naimplementovali ^^
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 10. 2017 15:45

Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 10. 2017 16:59

Slečna je asi taky Sony made in Japan. Místo duhovky má plátýnko. Zbytek vypadá realisticky, asi ji koupím a pojmenuju Soňa ;-)
https://1.img-dpreview.com/files/p/TS53 ... 848837.jpg
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 10. 2017 20:06

Slecna asi pouziva moderny sposob odblokovania telefonu a taketo rozlisenie by ho oklamalo :shock:
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Almik 27. 10. 2017 09:24

hele, tak mě napadlo - semka to možná úplně nepatří, ale měl někdo možnost srovnání A7R II a Sony A99II (A-mount) ? Nebo A99II v porovnání s nějakou sportovní D-SLR? Docela mi přijde, že se o A99II málo píše, přitom mi to připadá jako zajímavej univerzál.
FX: Nikon D750, Sigma 35/1,4 Art, Nikkor AF-S 85/1,8 G, blesky SB-800, SB-600
m4/3: Olympus E-M10, Panasonic 12-32/3.5-5.6, Samyang fish-eye 7,5/3.5, blesk FL-36R
Almik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 28. 10. 2017 21:25

Tady je papírové srovnání s CaNikonem...
http://cameratimes.org/sony-a7r-iii-vs- ... omparison/

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 11. 2017 11:17

Dal som inzeraty na oba fotaky, ak sa predaju, tak idem "do trojky" :D
Prve ukazky funkcnosti sa mi velmi pacia - zmeny su ako z nejakeho zoznamu zelani pouzivatelov starsieho modelu.
S takto dobrym upgradom som ratal az v generacii IV (zvyk z Canonu).

Ak niekoho stve prilis citlivy senzor oka na celej rade Sony A7, tak staci prelepit pravu 1/3 senzora ciernou paskou - prepinanie EVF/LCD bude fungovat omnoho lepsie.
http://www.fredmiranda.com/forum/topic/1394282/0
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků