text-align:center; margin: 3px;font-size:13px">Cybertruck jsem zaplatil přes Apple Pay a převzal přes appku, říká Tom Krcha (Podcast Živě Speciál)
Cybertruck jsem zaplatil přes Apple Pay a převzal přes appku, říká Tom Krcha (Podcast Živě Speciál)
DJI už drony a kamerky nestačí. Firma začala prodávat 500Wh a 1024Wh powerbanky
DJI už drony a kamerky nestačí. Firma začala prodávat 500Wh a 1024Wh powerbanky
Bitcoin dnes v noci čeká halving, odměna pro těžaře se zmenší na polovinu. Co to udělá s trhem?
Bitcoin dnes v noci čeká halving, odměna pro těžaře se zmenší na polovinu. Co to udělá s trhem?
Programy mizí, geekovství umírá. Nedostatky Windows nemusí tolik suplovat třetí strany
Programy mizí, geekovství umírá. Nedostatky Windows nemusí tolik suplovat třetí strany
Gmail nevěří schránkám @outlook.cz. E-maily z této domény po cestě sestřelí
Gmail nevěří schránkám @outlook.cz. E-maily z této domény po cestě sestřelí
', 'reklama19_webu_cz3' => '
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Mladí mají chytrých věcí plné zuby. Přecházejí na obyčejné mobily, oblíbené jsou tyto
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Výlet, na který jen tak nezapomene. Američanovi při cestě do Evropy vyčíslili roaming za 143 tisíc dolarů
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Vodafone spustil 90 nových vysílačů. V jeho síti dodnes volají i pěkné mobilní vykopávky
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Sto tisíc iPhonů určených k sešrotování se nakonec prodalo v Číně. Proti vůli ekologicky smýšlejícího Applu
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
Co nového v aplikaci WhatsApp. Díky filtrování chatů najdete rychleji důležité zprávy
', 'reklama19_webu_cz8' => '
Novela zákoníku práce: Chystané změny přehledně. Co bude jinak?
Novela zákoníku práce: Chystané změny přehledně. Co bude jinak?
Mzdy v Polsku strmě rostou. Česko ve srovnání ztrácí
Mzdy v Polsku strmě rostou. Česko ve srovnání ztrácí
Práce na dva zkrácené úvazky: Jak na výpočet čisté mzdy, odvody a daně?
Práce na dva zkrácené úvazky: Jak na výpočet čisté mzdy, odvody a daně?
Jak virtuální sídla redefinují pojem „pracoviště“
Jak virtuální sídla redefinují pojem „pracoviště“
Důchodová reforma počítá s nižším zdaněním pracujících důchodců
Důchodová reforma počítá s nižším zdaněním pracujících důchodců
', 'reklama19_webu_cz6' => '
Nejlepší akce na PlayStation 5 Slim. Konzole včetně hry Horizon Forbidden West je teď za 11 977 Kč
Nejlepší akce na PlayStation 5 Slim. Konzole včetně hry Horizon Forbidden West je teď za 11 977 Kč
Vivat Slovakia, městská akce odehrávající se v Bratislavě, vychází v předběžném přístupu
Vivat Slovakia, městská akce odehrávající se v Bratislavě, vychází v předběžném přístupu
Vigor od Bohemia Interactive se chystá na PC. Předběžný přístup na Steamu odstartuje v květnu
Vigor od Bohemia Interactive se chystá na PC. Předběžný přístup na Steamu odstartuje v květnu
Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival stříleček a pestrobarevná adventura The Big Con zdarma
Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival stříleček a pestrobarevná adventura The Big Con zdarma
Kingdom Come: Deliverance II vyjde už letos. Jindřich se vrátí ve dvakrát větší hře a bude mluvit česky
Kingdom Come: Deliverance II vyjde už letos. Jindřich se vrátí ve dvakrát větší hře a bude mluvit česky
', 'reklama19_webu_cz4' => false, 'reklama19_webu_cz5' => false, 'reklama19_webu_cz7' => false, 'reklama19_webu_cz10' => false, ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1745100500, 'reklama19_webu_cz2' => 1713568106, 'reklama19_webu_cz3' => 1713568107, 'reklama19_webu_cz8' => 1713568109, 'reklama19_webu_cz6' => 1713568111, 'reklama19_webu_cz4' => 1713568194, 'reklama19_webu_cz5' => 1713568193, 'reklama19_webu_cz7' => 1713568196, 'reklama19_webu_cz10' => 1713568198, ) ?> Sony A7/A7r - zkusenosti - DIGIarena.cz

Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 1. 2018 16:09

Casto zalezi od velkosti AF bodu a toho, kde sa nachadza.
AF oblast vyznacuje polozka "Phase Detect Area" v menu.
Po vyse dvoch rokoch pouzivania Sony mam vpodstate neustale nastaveny AF-C a Flexible Spot.
Zadnym kolieskom menim velkost S/M/L - tie vacsie M/L su velmi rychle a spolahlive, mam ich nastavene vzdy pri beznom foteni. Malicke S davam len obcas, ak treba zaostrit na nieco velmi male.

Kedysi som kombinoval rozne nastavenia, no akurat to cloveka dopletie :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 19. 1. 2018 19:43

Dík, dnes už to fungovalo bezchybně, ještě jsem sice nestáhnul fotky do pc, ale už to ostřilo přesně tam kde jsem chtěl. To AF-C budu muset ještě odzkoušet, teď jsem to jel na AF-S a šlo to, tak jsem byl zvyklý i z canonu.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 19. 1. 2018 21:39

Asi zatím mně štve jen jedna věc, fotky stahuju kablem, většinou přes import v zoneru, u canonu jsem dal fotky "přesunout" a hotovo, karta byla čistá a připravena na další focení, jednou za čas jsem formátoval. U A7 to nejde, jde jen kopírovat, a pokud se fotí víc dní, tak pak cypatě mazat po jednotlivých dnech, nejde smazat vše najednou, teda jde formátováním, ale jaksi žiju v přesvědčení, že časté formátování není pro kartu zrovna to pravé. Nebo se pletu a jde to obejít to kopírování? Jinak dnes cca 4 hod. focení venku, střídavě hledáček i displej, 385 fotek a baterie má 53% (poprvé nabitá)
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 1. 2018 22:04

Formatovanie urcite nie je problem, aspon za 10r som si to nevsimol. Sony ma trocha komplikovanejsiu pracu s kartami, to vymazavanie je menej pohodlne. U mna je to fajn, lebo fotenia mam rozdelene na akcie a po kazdom uz klasicky fotky nahram, skontrolujem, zalohujem a potom mazem (alebo formatujem) kartu. Aj vyse 200x rocne

Co sa tyka vydrze, tak ta zalezi dost od sposobu a dlzky fotenia. U A7R2 je to medzi 250 - 1200 foto, u A7R3 medzi 500-5000 foto. Dlhe fotenie s prestavkami, kontrolou zaberov, zimou a pod. zozerie viac, ako napr. fotenie sportu ci rychlej akcie, kde sa daju nasekat sialene mnozstva fotiek.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 19. 1. 2018 22:14

Tady je srovnani pixelshiftu od Pentaxu a Sony:

https://www.youtube.com/watch?v=g3cXnnmfi4w

Nejak se mi nezda, ze by to Sony nechala tak nedodelane a ze to je opravdu tak, jako na videu. Je tu nejaky Sony uzivatel, ktery by to vyvratil?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 20. 1. 2018 09:27

Ahoj, tak jsem si tu kravinu uz taky poridil. :D Neda mi to, se nepochlubit :D
Zatim se hraju s nastavenim. Trochu me zarazi, ze kdyz si nastavim prostredni tlacitko kolecka na funkci zamknuty autofokus (sledovani objektu), tak se autofokus zamyska i pri ostreni pres displej. Pres displej bych chtel, ale nastavovat konkretni bod, jako je tomu ve vychozim nastaveni.
Přílohy
C263A29F-710D-4965-A35C-3515E80D6088.jpeg
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 1. 2018 12:53

Gratuluji k nové hračce, ať Ti dobře slouží a doufám, že se taky podělíš se zkušenostmi...
Já se pořád rozhoduji jestli zůstat u Canonu (koupit 5D Mk IV - cca stejná cena, popřípadě jetou 1Dx II), anebo to rozetnout a jít do A7 mk III + adaptér Metabones na EF.
APSC EOS 7D jsem už prodal, zatím mě nic nehoní a uvidím jak se situace vyvine 8-)
Plánuješ dokoupit grip ? Co jsem Sony zkoušel, tak si to bez gripu neumím představit.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 20. 1. 2018 15:50

cport píše:Tady je srovnani pixelshiftu od Pentaxu a Sony:

https://www.youtube.com/watch?v=g3cXnnmfi4w

Nejak se mi nezda, ze by to Sony nechala tak nedodelane a ze to je opravdu tak, jako na videu. Je tu nejaky Sony uzivatel, ktery by to vyvratil?


neviem, čo ukazoval v tom videu s pixelshift na Pentaxe, ale Lightroom vždy načíta iba prvú fotku zo štyroch v DNG z Pentaxu a iba s tou prvou fotkou užívateľ pracuje, to je tak všetko.
Obrázek
prvá fotka bez PS (43MB) a druhá s PS (162MB) - žiadny rozdiel, ani v exporte do TIF ani JPG nie je žiadny rozdiel v obraze.

takže aj Sony A7RIII aj Pentax K-1 potrebujú na spracovanie pixelshift RAWov natívny program od výrobcu.
škoda je iba to,že Sony to fotí na viac súborov (organizácia na disku), snáď to v dákom firmware budú spájať v jeden súbor.
a určite Sony vo svojom editore na PC rozšíri možnosť zosvetlovať o viac ako +2EV (technický problém fotáku to isto nie je)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 20. 1. 2018 19:13

pavelmeli: grip kupovat nebudu. Jsem zvyklý na malé foťáky. Na R3 jsem přešel z a6300 a vzdycky mi to vyhovovalo. R3 je pro mě už velký foťák a docela i nápadný. Ten 24-70GM je brutálně těžky, celý foťák váží 1,6Kg, takže asi začnu cvičit předloktí. Tohle už moc na výlety není.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 20. 1. 2018 23:55

lennyl_2 píše:
cport píše:Tady je srovnani pixelshiftu od Pentaxu a Sony:

https://www.youtube.com/watch?v=g3cXnnmfi4w

Nejak se mi nezda, ze by to Sony nechala tak nedodelane a ze to je opravdu tak, jako na videu. Je tu nejaky Sony uzivatel, ktery by to vyvratil?


neviem, čo ukazoval v tom videu s pixelshift na Pentaxe, ale Lightroom vždy načíta iba prvú fotku zo štyroch v DNG z Pentaxu a iba s tou prvou fotkou užívateľ pracuje, to je tak všetko.
Obrázek
prvá fotka bez PS (43MB) a druhá s PS (162MB) - žiadny rozdiel, ani v exporte do TIF ani JPG nie je žiadny rozdiel v obraze.

takže aj Sony A7RIII aj Pentax K-1 potrebujú na spracovanie pixelshift RAWov natívny program od výrobcu.
škoda je iba to,že Sony to fotí na viac súborov (organizácia na disku), snáď to v dákom firmware budú spájať v jeden súbor.
a určite Sony vo svojom editore na PC rozšíri možnosť zosvetlovať o viac ako +2EV (technický problém fotáku to isto nie je)


Ok, diky, tak to by to vysvetlovalo. O LR nevim, ale v RawTherapee by ten pixelshift mel jit z rawu prelouskat i od Pentaxu.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 1. 2018 00:27

A7RIII+sigma 135/1,8 - iso 12800 (ten náhled je šílený :) )
Přílohy
_DSC1007_302.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KarelV. 21. 1. 2018 00:52

No ono je šílené i to přeostření po rozkliknutí... ;-)
KarelV.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 1. 2018 01:03

Nevím na čem na to koukáš, ale na mém monitoru je to v pořádku, i na mobilu, kam jsem se schválně podíval, ale neříkám, že to není možné, tohle jsem nijak zvlášť nedoostřoval.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rodri 21. 1. 2018 01:59

Vidím to jako Karel, po rozkliknutí na plnou velikost jsou na sloupu ale i na tváři modelky vidět artefaktyjen si nejsem jistej jestli je to přeostřením, odšumem nebo obojím.
rodri
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 1. 2018 07:52

Ani jsem to neodšumoval, nicméně jak jsem říkal, já na svých zařízeních nic nevidím :( požádal jsem kolegu aby se mi na to kouknul, jestli je to jen tady nebo i jinde na webu.
Kirtap
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků