Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod bob222 4. 6. 2018 09:59

Na tej druhej fotke by som jej trochu vybielil tie fusekle. ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 4. 6. 2018 10:13

No bobe byl to jen cvak, něco do školy jakože projevení emocí či co. Tak sem s tím nedělal nic. No ale spíš si je mohla sundat. Víš jak když si dítko vzpomene v neděli v 8 večer, že něco potřebuje do školy :-)
Co naděláš no s fanatickejma teoretikama.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoax 4. 6. 2018 12:33

smikoto: Pravda, že tady je to už dost viditelný ta oranžová, to klidně může být profilem v Adobe, co vím tak na feedback fóru ty profily docela kritizujou. Zkusil bych se na to podívat do firemního editoru, ať vidíš kde je zdroj. Pokud ne, tak je to zkrátka Sony :) Ale v tom případě to vidím jako docela problém.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 6. 2018 13:31

Silnet shutter je aj pre mna na vacsinu foteni volba cislo 1. Na velmi rychly pohyb nie je, to treba A9, no na vacsinu beznych situacii uplne staci a ludia si aspon rychlo zvyknu na pritomnost fotografa.
A7R3 ma rychlost citania cca 1/15s pri beznom foteni (rovnako aj A7R2) a 1/30 pri seriovom snimani. A7III mal podla prvych testov tiez 1/15 pri beznom foteni, seriove netusim. Staci doma vyskusat pri svetle lampy, lebo je to obrovsky rozdiel.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 4. 6. 2018 13:49

U mě to je ještě závislé na ISO - do 800 včetně je to 1/60 a pak asi 1/25
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 6. 2018 12:12

Dalsi Zeiss Batis bude 40/2 CF: https://www.sonyalpharumors.com/sr5-zei ... 2-0-cf-fe/
Zaostrovanie od 24cm je celkom zaujimave, filtrovy zavit 67mm je rovnaky, ako na dalsich Batis objektivoch (okrem 18ky), velkost je medzi 25/2 a 85/1.8.
Ak ma raz omrzi vlacit sa s tazkymi Sony-Zeiss 35/1.4 a 50/1.4, tak ich vymenim za takehoto Batisa :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 6. 6. 2018 14:34

Sony FE 35/2 by byla lepsi.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 6. 2018 20:07

Test nových skel Sigma na Photozone (na FF Canon)

Sigma 85mm f/1.4 HSM DG ART
http://www.opticallimits.com/canon_eos_ ... rt?start=2

Sigma 135mm f/1.8 DG HSM ART
http://www.opticallimits.com/canon_eos_ ... rt?start=2

Naprostá paráda :tleskani

ceny E-mount na Hama.cz
https://www.hama.cz/sigma-85-1-4-dg-hsm ... pravujeme/
https://www.hama.cz/sigma-135-1-8-dg-hs ... pravujeme/
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 8. 6. 2018 22:29

Nových? Oba se už nějakou dobu prodávají ;-)
Ceny Sigma na Sony jsou jasné dlouho dobu, stejná jako pro Canon/Nikon bajonet, ale někomu se odkaz hodit může.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hlava 9. 6. 2018 09:33

Prošel jsem si výběrem 35 mm ohniska, tak zkušenosti v pár bodech:

1/ Sony/Zeiss 35/1.4: decentrovaný, vrácen
2/ Sony/Zeiss 35/1.4: centrovaný, ale pro změnu celý neostrý, vrácen
3/ Zeiss Loxia 35/2: obrovská vinětace na plnou díru, překvapila mě velká chromatická aberace, vrácen
4/ Samyang 35/1.4: pro mě obrovské překvapení, za necelých 16 tis famózní poměr cena/výkon, v ostrosti lepší jak Loxia (přiložil bych srovnání na plnou díru, jen nemůžu přijít na to jak ji nahrát), jen mi přijdou lehce pouťovější barvy jak Sony/Zeiss (patrně půjde spravit nějakým profilem v LR?); na netu je kritizována chromatická aberace, ale zatím jsem ji nikde moc nezaznamenal
Hlava
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 6. 2018 23:22

S tym 35/1.4 ZA mam podobnu skusenost - prvy kus vyrazne decentrovany, druhy mi vysiel k plnej spokojnosti.
Samyang je na 90% podobny tomu Sony za fantasticku cenu, urcite sa oplati zvazit ho pri vybere.

Test 85 GM: https://phillipreeve.net/blog/review-so ... mm-1-4-gm/
Zvazujem ten objektiv na portrety namiesto Batis 85, no stale sa nejak neviem presvedcit... hmotnost a najma rychlost AF mi u Zeiss sklicka velmi vyhovuju.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zibin 10. 6. 2018 22:06

Dobrý den,pánové mám pár dotazů.
Mám Pentax a zvažuji přechod na A7 nebo A7II (tady ještě nejsem úplně rozhodnut, finance:-)) Poslední dobou dost používám manuální skla a očekávám, že s jedním z těchto "áček" se mi bude zaostřovat lépe. Pentax má takovou vychytávku, že když fotím s manuálním sklem, tak v momentě zaostření automaticky udělá foto. Úspěšnost je celkem slušná. Mají tuto fičúrku i alphy?
Máte někdo zkušenost se Sigmou 18-35 Art na Sony?

Děkuji
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 11. 6. 2018 11:02

Ja bych si vzal uz jen kvuli manualnim sklum A7II. Ma navic stabilizovany cip. Jinak je to plus minus to stejne, navic je tam lepsi AF pokud bude potreba.

Ne, nemaji to, ale mas tam magnification nebo focus peaking. S obojim se da vice nezo dobre zaostrit fotky i treba jen oblicej s 135/2 a tam je DOF uz velmi mala. Takze pouzijes toto a az mas zaostreno, tak zmacknes klasicky spoust. Magnification se da namapovat na tlacitko, takze hledis porad do hledacku kdyz je potreba, samozrjme se tak da fotit i pres displej. Ja preferuji stale hledacek nicmene.

-- 11. 6. 2018 12:04 --

Hlava píše:Prošel jsem si výběrem 35 mm ohniska, tak zkušenosti v pár bodech:

1/ Sony/Zeiss 35/1.4: decentrovaný, vrácen
2/ Sony/Zeiss 35/1.4: centrovaný, ale pro změnu celý neostrý, vrácen
3/ Zeiss Loxia 35/2: obrovská vinětace na plnou díru, překvapila mě velká chromatická aberace, vrácen
4/ Samyang 35/1.4: pro mě obrovské překvapení, za necelých 16 tis famózní poměr cena/výkon, v ostrosti lepší jak Loxia (přiložil bych srovnání na plnou díru, jen nemůžu přijít na to jak ji nahrát), jen mi přijdou lehce pouťovější barvy jak Sony/Zeiss (patrně půjde spravit nějakým profilem v LR?); na netu je kritizována chromatická aberace, ale zatím jsem ji nikde moc nezaznamenal


Myslis ten Samyang s AF doufam. Ten me velice zajima uprimne. Resim jeslti by byla lepsi Sigma ART nebo tento Samyang a nikde jsem nenasel nejake poradne srovnani.

Jinak na nahrani full res bez komperese navic pouzivam Flickr. 1TB uzloziste zdarma, neni omezeni na velikost a pocet fotek. Jen to uloziste. Velmi dobra apka k tomu na Android/iOS take existuje (take zdarma).
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 6. 2018 14:01

Sigma 35 Art je o nieco ostrejsia ako Sony a Samyang na plnu dieru. Nevyhoda je mozno trocha vacsia hmotnost.
Sony ma 630g, Samyang 645g a Sigma 770g (odhadom Canon verzia + adapter)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 11. 6. 2018 15:10

Tak to si taky myslim, ze Sigma bude ostrejsi. Me prave zajimalo realne jak velky rozdil je na otevrenou clonu. Nejake porovnani pri 1.4, 1.6,1.8,2.0. Nic vic nepotrebuji, ale tohle jsem nikde nenasel.

Jde o to jeslti ten rozdil je tak markatni, ze to cena o 30 procent navic vyvazi nebo ne. AF tolik neresim, mel bych to jen na portret, zadne street foto atak.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků