Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod feanoor 4. 9. 2017 15:31

To snad ani není možné, u skla za 45 tisíc...
Testovals to fakt důkladně? Nechce se mi věřit že by výstupní kontrola kvality šla takhle totálně do kopru 8-S
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 9. 2017 16:15

U mna su to pomerne jednoduche "testy" - par fotiek z ruky. Bolo to vidiet hned aj na displeji, obraz mal este slabsi, nez Sony 28/2.
Druhy kus "testnem" opat len takto jednoducho. Na nejake specialne tabulky, stativove fotky a expertne vedecke vyskumy velmi nie som, proste musi to fotit v tom stave, ako sa bezne fotoaparat/objektiv pouziva - tj urcitu chybu akceptujem, no vsetko ma svoje hranice.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 4. 9. 2017 16:19

... a nějaké ty testovací fotky bys měl na ukázku?
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 9. 2017 17:53

Uz nie, no z toho dalsieho skla mozem dat fotky napr. na ulozto. Uvidim aky bude. Tento sa spraval rovnako zle na oboch A7rII, takze to fotoaparatom nebolo.
Prevedenim je to fajn objektiv, dokonca sa mi zdal byt pomerne lahky popri 50/1.4 ZA, s ktorym fotim skoro neustale.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iICE2 7. 9. 2017 14:17

Zdravím, momentálně používám na focení Nikon D7100 a seťák 18-105mm, fotím jako amatér příroda, portrét, prostě hobby. Hodně cestuji a abych netahal velkou zrcadlovku, mám Canon G7X Mark II, na který hlavně natáčím video. Přemýšlím ale, že bych jak Nikon tak Canon prodal a pořídil Sony A7 28-70mm. Teď je v tomhle setu např. na fotolab.cz za 29 990Kč https://goo.gl/zvfmBM . Opět pro focení příroda, portrét a hodně také na natáčení videa, kde si myslím, že bych se co se týče kvality videa hodně posunul. Myslíte, že je tohle dobrý nápad? Vystačím si s 1080p, 50FPS. Popř. jsem jetě někde četl, že A7 II umí snad i 4k? Na heurece se o tom píše jedno slovo a jinde jsem také moc info nenašel, zda A7 II opravdu 4k umí a kolik max FPS. Zatím díky za každé info.
iICE2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feanoor 7. 9. 2017 20:56

4K video A7 II neumí...
Umí ho A7S, A7S II, A7R II, A9

Objektiv 28-70 OSS je opticky dost slabý, ostrost uprostřed snímku je slušná, ale směrem do rohů je to slabota...
Má sice stabilizaci, což je pro video velká výhoda, ale ty kvality snímače v Sony A7 dostatečně nevyužije.
http://www.photozone.de/sonyalphaff/999 ... ss?start=1

Sony A7 II má stabilizovaný už samotný senzor, což je skvělé, lze použít i objektivy bez OSS (včetně starých kousků) s mnohem lepšími výsledky. Má ale dost slabou baterku, na to pozor.
A7 II má mnohem lepší ergonomii než první A7.
http://camerasize.com/compare/#487,579
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iICE2 8. 9. 2017 08:19

Je lepsi tedy koupit jen telo 7 II a jiny objektiv? Popr ktery? Nechci zatim s pevnym ohniskem kvuli toho videa. Nechci ale aby to moc prekrocilo tech 50tis za telo+objektiv.
iICE2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 9. 2017 15:15

Lepsie a mensie riesenie je mozno aj A6500/6300 + 18-105/4G - na video dokonca vyrazne kvalitnejsie ako A7II (vratane nizsieho mnozstva sumu a ostrejsieho obrazu). A7II je najslabsi Sony na video a prvy A7 je uplne nevhodny...

Doplnim k tomu Sony FE 35/1.4 ZA: druhy kus je uplne spickovy a o parnik lepsi od toho prveho. Ostrost v strede a aj po ploche je vyrazne lepsia, rovnako aj aberacia. Vsetky rohy maju skoro rovnaku ostrost. Snad sa to ukaze aj na dalsich fotkach :) Velky rozdiel je v datume vyroby - prvy bol z polovice roka 2016 (nejaky nepodarok zo skladu?), zatial co tento druhy je vyrobeny 6/2017.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 8. 9. 2017 15:38

Ty objektivy od Zeissu už asi fakt nejsou co bývaly, a je to dnes pouze dojení jména kdysi legendární značky.
Objektiv Sony Carl Zeiss Vario-Tessar T* 16-70mm F4 OSS (na crop senzory od Sony) je na svou cenu taky bída, a trpí na nevyrovnanou kvalitu různých kusů.
recenze na Digimanii
https://www.digimanie.cz/recenze-sony-c ... 70z/6699-8

z diskuse pod ní...
"Mám ho cca 2 roky ku a6000. Popravde, keby bola byvala iná možnosť nebol by som ho kúpil. Prvý som vrátil späť do webšopu, taký bol otrasný, až mi bolo do plaču, keď som ho testoval. Poslali druhý, podstatne lepší ale stále je to hanba značky ZEISS. Na širokom konci keď nemusím, ani moc nefotím, čo sa smerom ku krajom tak dramaticky zhoršuje ostrosť. Stred aj dlhý koniec je už celkom použiteľný. Neviem akú ma ZEISS disciplínu v závodoch, ale čo kus to iná kvalita. Kto si ho chce kúpiť, nech dá na moju radu a ak nemá možnosť otestovať a prípadne vymeniť, nech to toho ani nejde. Je to lotéria. A o cene ani nehovorím. Ale teda, aby som bol objektívny, ten stred ​(sakra malý stred​) pri priclonení je ostrý ako britva. Jaro"

Sony A7 a její nástupci nemají solidní kvalitní záklaďák za přiměřenou cenu... je spíš pro lidi co na ní budou používat pevná skla... ať již nová - např. Sony Zeiss Sonnar T* FE 55mm f/1.8 ZA je super sklo - nebo stará, přes redukci...
ceny zoomů a telat jsou naprostý úlet, nehledě k tomu že udělají ze sympaticky malého FF těla velkou krávu...

iICE2
takže vzhledem k tvému zadání, a tvému rozpočtu, bych zůstal u toho, co máš...
D7100 a G7X II jsou velmi dobré foťáky a udělají ti podle mě lepší službu než A7
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 8. 9. 2017 15:53

Kontrola kvality je u Sony uz dobra. Posledne skla zodpovedaju tomu, co si za ne ludia zacvakaju, no tie prve roky boli ozaj "co kus, to original". Platilo to najma pre ten vyssie spomenuty 16-70, no rovnako aj 24-70/4, 55/1.8 a 35/1.4 ...konecne ale vyladili vyrobu a uz sa tomu da verit (co potvrdzuje aj lens-rentals). Ja som mal s tym starsim kusom trocha smolu, novy je uz taky, ako ma byt za tu cenu :)

S tym zaverom mas uplnu pravdu, D7100 + maly Canon je dobra kombinacia.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 9. 2017 09:31

Dnes predstavia "baby A9", cize Sony A7III: http://www.sonyalpharumors.com/sr4-a7ii ... y-battery/

Snimac, telo a super bateria by mali byt z A9 - rad si to niekedy vyskusam :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 12. 9. 2017 10:37

No to by mě mohlo zajímat. Jsem zvědavej
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 12. 9. 2017 11:12

Kam na pozáruční servis Sony A7? Hodit normálně do Škody/Megapixelu, kde sem kupoval nové, nebo je lepší jít někam napřímo v Praze?
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod soowa 12. 9. 2017 17:18

Já jsem (ovšem na záruční opravu) byl v autorizovaném servise https://www.sony-servis.cz/cs/ (Tam to posílá i Fotoškoda a očekával bych, že i Megapixel. Ale z tohohle servisu to na složitější opravy stejně posílaj někam do Polska, a Poláci to dovedli nějak rozumně opravit až napotřetí ... hmm, takže jsem ti asi moc nepomoh).
Sony α7IV | Laowa 15/2.0 | Sony 20-70/4.0 | Sony 28/2.0 | Sony 35/2.8 | Sony 55/1.8 | Sony 85/1.8 | Samyang 135/1.8
soowa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 21Petron 12. 9. 2017 17:23

to Ondrej: takže by jste k A6000-6500 volil jako náhradu za 16-50 PZ raději 18-105 PZ, než 16-70 Zeiss?
21Petron
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků