Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod robert67 23. 8. 2017 21:45

Zdravím,jsem čerstvý majitel A7II + Sony FE 28-70mm f/3,5-5,6. A mám dotaz jestli vypínáte stabilizaci v těle,když fotíte tímto objektivem? jestli se ty stabilizace mezi sebou neperou. Nějak se mi podařilo z ruky cvaknout snad 3 ostrý ze 30 :-( Díky
robert67
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 8. 2017 07:41

Stabilizacie by si mali pomahat... a co sa tyka tej v tele, tak ju tusim skoro nikdy nevypinam, mozno len ked fotim hokej.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robert67 24. 8. 2017 08:46

Děkuji za odpověď. Asi jsem jen zvyklý ostřit a používat clonu na zrcadlovce jinak. Na bezzrcadlovkách to bude Trošku jinak ? Jo a zapomněl jsem ,že jsem fotil všechno okolo 19 až 20 hodiny a z ruky. Je to nezvyk a trošku se s tím peru,přešel jsem z Nikona.
robert67
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 24. 8. 2017 09:48

Prečo by to na bezzrcadlovce malo byť inak? Clona je clona...
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod robert67 24. 8. 2017 09:58

Já jen,když jsem měl kdysi Olympus OMD,tak jsem si vystačil na krajinky s clonou 7-9 .Na nikonu převážně 11-13,tak se na A7II nemusím bát vyšších clon ? Mám zatím jen seťák .
robert67
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 8. 2017 10:06

Ja by som sa ich trocha bal - Sony si velmi nerozumie s clonami nad f8. Proste su objektivy zaclonene uz pri zastrovani, co robi casto problemy v horsom svetle. Idealne je nastavit AF-S a dufat, ze sa trafi co najlepsie.
Ja mavam najvyssiu presnost AF medzi f1.4 - f2.8, potom sa postupne znizuje a clony nad f8 pouzivam len vynimocne (nie len kvoli menej spolahlivemu AF, ale aj pre maximalne zapraseny snimac)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robert67 24. 8. 2017 10:19

To jsem si trošku myslel.Musím potrénovat a zvyk na nižší clony už z OMD mi snad zůstane. Díky
robert67
Návštěvník

Odeslat příspěvekod BigglesO27 27. 8. 2017 19:31

Stabilizaci vypínám jen na stativu.
BigglesO27
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod robert67 27. 8. 2017 19:54

Taky,ale u toho seťáku se nedá vypnout.
robert67
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lukas_highenergy.cz 27. 8. 2017 22:05

Nejak mi na A7 zacal zlobit predni roler. Funguje jen v rozsahu hodnota - hodnota+1, bez ohledu na to, jak s nim tocim. Tzn. Podle toho, co byl vychozi stav, menim clonu treba v rotsahu 2.2-2.5 nebo treba 7.1-8.0 . Stalo se vam to uz nekomu? Reset nepomohl :-(
lukas_highenergy.cz
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 28. 8. 2017 09:53

S takym som sa este nestretol - najma nie podobne zvlastnym sposobom, ze ide iba +/- jeden stupen.
Tak je to asi aj pri prehodeni rollerov, ci smeru otacania (ak sa to na A7 da nastavit)?

Ja idem postupne k f1.4 objektivom - podobne, ako som mal predtym na Canone. Po 50/1,4 ZA (namiesto 55/1,8) bude moje dalsie sklo 35/1,4 ZA (namiesto 28/2). Ta lahka zostava bude teda uz minulostou, radost z nizkej hmotnosti je fajn, no zavislost na malej HO a zaujimavejsom obraze je silnejsia :lol:
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 28. 8. 2017 12:14

LH: V noci som to cekol cez google, na dpreview mali viaceri takyto problem aj so zadnym... aj na fredmirande nieco pisall. A nevybera si to, je to napriec A7-kami, aj mark ll. Iba vraj servis co som sa dozvedel.
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 21Petron 3. 9. 2017 08:31

to Ondrej: to už se musí opravdu vyplatit investovat do takových objektivů za 50k a více. :-D
21Petron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 9. 2017 10:13

Ak budem s vysledkami spokojny, tak sa to urcite oplati. Cena je relativna - niekedy sa to vrati behom mesiaca, inokedy ide len o zabavu/hobby a ani neratam s tym, ze bo to mohlo nieco naspat dat.

35/1.4 ZA urcite nebude az tak kvalitny, ako novsi 50/1.4 ZA, no aj tak ma velmi atraktivny obraz a mnohym fotografom sa paci najviac z celej rady FE objektivov. Oproti 28/2 je pre mna dolezite hlavne to, ze bude mat atraktivnejsi obraz, vyrazne nizsie skreslenie a mensiu vinetaciu uz na f1.4 (jej korekcia na 28/2 neskutocne dviha sum oproti inym objektivom). Trocha sa akurat bojim toho, ze bude obcas privelmi dlhy v interieroch, ale vraj je to maly rozdiel (28/2 je kvoli nutnym korekciam menej siroky ako ma byt a 35/1.4 je zasa trocha sirsi od inych 35mm skiel na trhu).
Prvy rok mali na 35/1.4 ZA sialene zlu kusovost, no posledne su vraj OK, tak este to musim "otestovat" (tj urobim 2-3 fotky z ruky a pozriem ci sa mi to paci alebo nie).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 4. 9. 2017 13:23

Posledne kusy asi nebudu az tak OK - prvy skusany 35/1.4 ZA bol riadne mimo (prava strana posunuta vyrazne smerom k fotografovi, lava zasa mierne dozadu).
Uvidim co povedia nejake dalsie kusky...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků