Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 20. 12. 2017 09:36

Tak canon má podle mě hezčí (umělečtější) barvy. R2/R3 je pro pixel huntery. Já jsem ten pixel hunter, takže mám jasno. Nikon D850 je moc velký foťák a navíc už mám nějaké skla na E-mount.
Mě ta televize docela vyhovuje. Je strašně jednoduché fotit s live view. Nemusíš nic umět.
Akorát AF nepoznáš, jestli má správně zaostřeno. Musíš na to spoléhat a nadávat až při prohlížení.
Lepší rozlišení hledáčku podle mě nebude taková výhra (ještě jsem ho neviděl). To by musel mít 1000x větší rozlišení.
Jinak nad nákupem v zahraničí taky uvažuji. Dalo by se třeba využít TAXFREE. Ale bojím se, aby foťák nezobrazoval při každém spuštění hlášku, že je fotoaparát přeplý do PAL nebo NTSC.
Ideálně bych potřeboval sehnat fotografa, který by foťák mohl koupit a zanést do nákladů.
Já jsem pouze hobby pixel hunter :D
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 20. 12. 2017 10:01

Farby máš také aké si z rawu vytiahneš... ;)
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 12. 2017 12:41

Tu budem zly, ale farby z A9/A7R3 sa mi pacia rovnako, ako od Canonu - dost sa zmenili s poslednou generaciou a urcite su podstatne lepsie, ako mali v minulosti. A hotovy jpeg ani nehovorim, ten ma nove Sony omnoho lepsi.
A7R2 aj R3 rozhodne nie je nieco pre pixelhunterov, tie pixely su vyrazne kvalitnejsie, ako ma Canon a aj sa s nimi lepsie pracuje - uz to nie je len vysoke rozlisenie vs vysoke ISO alebo dobry DR, davno je to vsetko v jednom.
5DsR povazujem za nieco take, kde ide len o cislo, lebo realne rozlisenie fotky ma nizsie a zaroven ma viac sumu. D850 je kvalitou obrazu tiez uplne super, ale treba si s nim strazit expozicny cas, aby bola fotka tak dobra, ako s A7R2/R3.
Co sa tyka spravneho zaostrenia, tak to rozoznam omnoho lepsie v hladaciku A7R2, ako na 5D4/1DxII (mal som doma dost dlho tie fotoaparaty), problem je len pri zadnom LCD, ktory ma Canon dlhodobo najlepsi.
Ja beriem na 100% A7R3, vela ludi ma nahovaralo naspat na Canon, no ked si vyskusali Sony, tak cast z nich vymenila prave naopak :D
Teraz idem brat A7R3 z sedeho dovozu za 2800€, podla mna je to super cena (menej ako predtym za A7R2).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 12. 2017 15:06

Právě lepší technologie, DR a spoustu dalších vychytávek u Sony oproti Canonu mě láká. Váha a velikost je nepodstatná a i když mi pomalu táhne na šedesátku, nemám problém se naučit novým věcem. Je mi jasné, že je jen otázkou času, kdy budou zrcátka ve foťácích klapat méně a méně. Dost bolestný (finančně) však bude přechod na jiný systém a to nemyslím jen objektivy (zatím to vyřeší Metabones), ale taky odpalovače a blesky atd... Taky uvažuji že si 6D nechám jako záložku na svatby.
Docela mě zarazilo, co napsal Zeratulcz:
"Akorát AF nepoznáš, jestli má správně zaostřeno. Musíš na to spoléhat a nadávat až při prohlížení. Lepší rozlišení hledáčku podle mě nebude taková výhra (ještě jsem ho neviděl). To by musel mít 1000x větší rozlišení."
Tomu moc nerozumím, i když u 7RII se mi pohled v hledáčku nijak nelíbil (oproti tomu co je v C 6D a taky 7D, je to děs běs), ale s zaostřením a jeho potvrzením nebyl problém. Na japonce nikdy nefotím, video vůbec netočím a na LCD při focení koukám jen chvilku, když je foťák na stativu. Při běžném focení, zadní LCD považuji pouze jako doplněk - špatný zrcadlovkový návyk z doby klasického kinofilmu :) Nevím jak to mají ostatní, ale už ve chvíli expozice vím, že fotka je, nebo není OK.

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ForeignerOnEarth 20. 12. 2017 17:24

pavelmeli: přesně, kdyby si náhodou moje zrcadlovka zapomněla doma LCD displej, tak bych s ní fotil plus mínus stejně a období, po které jsem viděl hotové fotky až za dlouho po focení, je stále výrazně delší, než období, kdy se mohu kouknout ihned.
A i když se na to LCD podívám, tak se nedívám na celou fotku, ale jen na 100% výřez okolo ostřícího bodu pouze kvůli tomu, jestli je nějaký obtížnější záběr fakt správně zaostřený.
Pohled na celou fotografii mě prakticky nezajímá, protože to, co vidím v optickém hledáčku, má rozhodně náladu bližší výsledku, který bude až doma z RAWu, než to, co bych viděl na LCD. Většinou by mě pohled na LCD spíše zklamal, tak na něj nekoukám. ;-)
Proto ho ani netoužím vidět v EVF hledáčku.
ForeignerOnEarth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 20. 12. 2017 19:24

Je to tak Tome, časem bych canoňácký L-kový skla vyměnil za možná i lepší od Sony, Sigmy Zeisse, finančně to doma nějak okecám, ale nejhorší bude ukecat sám sebe a vyměnit pohled na reálnou scénu přes matnici za EVF. Když fotím v divadle, svatby nebo reportáže, tak mám náhledy na LCD vypnuté úplně. Kontrolu a následné zpracování nechávám na doma. Přes LCD manuálně zaostřuji na stativu jen krajinky, architekturu a věci co mi neutečou :).
Jak je na tom EVF nová 7RIII, uvidím příští týden u Škody anebo v Holešovicích v Megapixelu.
P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 12. 2017 03:09

Zdravím, snad se už brzy budu moct taky podělit o nějaké zkušenosti, dnes mám A7RIII vyzvednout. Mám i Fuji XT10 ale jen jako cestovní, moc mně to nenadchlo. Po x letech s canonem jsem velmi zvědav, zbavovat se jej zatím nebudu. Skla mám tak napůl canon/sigma +1 tamron, tak jsem zvědav jak to s konvertorem od MC11 bude fungovat.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 12. 2017 14:57

No ja jsem si cely posledni mesic rikal, ze bych sel mozna do A7RIII, ale kdyz se zamyslim, kolik bych musel jeste dat do FF skel, tak to musi pockat jeste.

Ja rad treba fotim skokovy pohar u koni a tam bych potreboval Sony 100-400, ktery je u nas bratru za totalni nonse ceny. Nechapu cenovou politiku Sony u nas. Vedle pres hranice v polsku ho koupim o 7-10 tisic levneji.

A7RII telo za 74 tisic cca a u nas cca 85 pokud jsem se dival nedavno.

Jinak, pozor - "Use of phase detection (including Eye AF) at 3 fps with adapted lenses"
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 12. 2017 15:45

Tak už je doma, bohužel obě baterie vybité, takže zkoušení a nastavení proběhne později, MPX prodalo za 1 den všech 21 dorazivších ks, do Ov dorazil jen ten můj.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 21. 12. 2017 16:47

Je o to opravdu velký zájem a asi i za plnou cenu.
Gratuluji k nové hračce ;)
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 21. 12. 2017 18:32

Díky, zatím jsem musel zaktualizovat LR i PS aby to vůbec poznalo. Zoner17 se mi nedaří přemluvit :( Zkusil jsem jen tak narychlo obj. canon 85/1,2 a chvíli se chytal a pak začal blbnout, doma mi to ukazuje, že od 1,6 by to mohlo snad jít. Canon 70-200/2,8 se tváří, že jo. Jdu zkoušet obj. sigma pro které ten konvertor je hlavně určen.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 22. 12. 2017 09:41

Canon 85/1.2 blbne? Na youtube jsem viděl několik videi, jak si ho chválí se Sony A7R2.
Nepamatuji si ale konkrétní adaptér. Já mám teď jenom objektivy Sony-Zeiss.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavelmeli 22. 12. 2017 10:07

Kirtap >>> gratuluji k novému foťáku snad se 85 umoudří a bude spolupracovat. 70-200/2.8 mám taky a je fajn, že fachá bez problému :-) Co máš k tomu za širokáč a nějaká pevná skla ?
S editory Zoner to bude ze začátku trochu problém, já mám ofiko 18, PS 6 a DGN conv. Ten by ty rawy snad schroupal, ale než se rozhoupu já, tak to bude vše aktualizované. Ten zájem mě trochu překvapil, cena není malá i když je fakt, že je to skvělý strojek, alespoň papírově... Věřím že Ti bude vše fungovat na 1*
Dej vědět první dojmy a zkušenosti.

edit. Osobně mě zajímá pohled do hledáčku (pocit z přechodu FF-OVF na údajně vylepšený EVF)

P.
pavelmeli
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 22. 12. 2017 12:46

Redukci mám MC-11, ještě se chci podívat na firmware jestli není novější. DNG jsem aktualizoval ale i tak to zoner nebere. Mám 35, 50, 135 sigmu (funguje) a 15-30 Tamron a C24-70 zatím jsem je nezkoušel. Zatím se snažím zorientovat v menu, zapamatovat co který knoflík dělá, případně co změnit.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 12. 2017 12:50

Dej pak vedet pripadne zkusenosti i s Imaging Edge od Sony na tethering i co se tyka pixel shift.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků