Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod smikoto 10. 7. 2018 11:30

Takovej dovolenka cvak s 55 1,8

Obrázek
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 7. 2018 21:08

Nedavno som objavil na par pushovanych fotkach viditelnu korekciu vinetacie.
Skusil som dat nasilu +5 EV - tu je rozdiel medzi komprimovanym a nekomprimovanym RAWom na A7R3
1.jpg

4.jpg


Riesenia su dve: pri pouziti komprimovaneho RAWu vypnut korekciu vinetacie (kruhy /skoro/ zmiznu, sum je vyssi), prip. pre vyrazne lepsi vysledok pouzit nekomprimovany RAW (tam zapnuta korekcia nevadi)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 13. 7. 2018 21:17

Zajimavy postreh, hodi se to vedet.
Jinak zitra prvni zkouzka A7III + Sigma 500/4 Sport na Ceskem Super Bowl finale. Tak jsem zvedav :-)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 7. 2018 13:01

Ta viditelna korekcia vinetacie sa ukaze az pri uplne extremnej uprave pri pouziti komprimovaneho RAWu, no u mna to viedlo k jej preventivnemu vypnutiu vo vsetkych situaciach (korekciu skreslenia a aberacie som nechal na "auto").
Rovnako som sa rozhodol co najcastejsie vyuzivat nekomprimovany RAW, ktory dava este o kusok lepsi vysledok pri vyraznych upravach fotiek.

500/4 moze byt zaujimave sklicko. Take nieco by bolo idealne na volejbal, kde som robil extremne vyrezy aj z kombinacie 1D4 + 300/2.8 (cca 390 EQ).
Mne by sa velmi pacil Sony 400/2.8 GM, ktory je dokonca lahsi, nez bola moja stara tristovka Canon. Spolu s 42Mpx snimacom by to bola brutaaaalne dobra kombinacia a mozno by som sa obcas vybral aj na sportove akcie o<:)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jtra 15. 7. 2018 00:08

Napsal jsem srovnání A7III s Nikonem D750 s různými postřehy jak A7III ovládat.

Tady: http://jtra.cz/stuff/review/from-nikon- ... ii/cz.html
jtra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hoax 15. 7. 2018 11:49

Díky za postřehy. Po přečtení u mě smíšené pocity z A7III přetrvávají. Pořád mně to přijde takové nedotažené. I ta ergonomie s tím gripem, tlačítka atd. a takové ty různé malé komplikace při focení.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 15. 7. 2018 16:25

jtra: děkuji za porovnání, to nastavení pro focení v silném protisvětle budu muset vyzkoušet.

Jako IR spoušť jsem si ponechal z Canona levnou Megapixel univerzální. Funguje dobře (jedno tlačítko odpaluje hned, druhé spouští přednastavený odpočet). BULB režim funguje trochu jinak než u Canona (tam se spoušť tuším držela). U Sony jedním stiskem aktivuji BULB a druhým expozici zastavuji.

Všechna tlačítka se mi mačkají stejně, mimo rolleru na korekci expozice vše funguje "na první dobrou". Roller má tužší chod a stále s tím trochu bojuju (abych jej bříškem palce otočil).

Poznámka: Fn menu má 12 položek a nikoliv jen 6.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jtra 15. 7. 2018 20:25

chodec80: Tak s tím IR je start a stop stejný jako na Nikonu, tam se to taky nemuselo držet. Nikoní ovladač ML-L3 ovšem s A7III nefunguje.

Fn menu: jasně 12, chybku opravím.
jtra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 16. 7. 2018 05:44

hoax píše:Díky za postřehy. Po přečtení u mě smíšené pocity z A7III přetrvávají. Pořád mně to přijde takové nedotažené. I ta ergonomie s tím gripem, tlačítka atd. a takové ty různé malé komplikace při focení.

Mam podobne pocity. Ale som rad, ze je A7III na trhu a tlaci na konkurenciu. Som velmi zvedavy, co vytasi Nikon tohoto roku.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod bob222 16. 7. 2018 07:47

Tak ono je to typické sony, na jednu stranu úžasné vychytávky, na druhú pár nedorobkov čo budú odstraňovať model za modelom. A medzitým skriplia to čo bolo špičkové.

V každom prípade považujem A73 za najdotiahnutejší fotoaparát SONY v aktuálnej ponuke (v ľudských cenách). Je to vidno aj na predajoch, celkovo cítim hlavne u canonírov také nejaké hnutie smerom k sony, bazáry, okolie známi, každý nad sonkou aspoň uvažuje, ak ju už nemá.
V každom prípade ale keď vidím ceny nových skiel, tak určite prvá položka čo sa bude objednávať ak objednám telo sony, bude redukcia na canon sklá. To je bez diskusie
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smikoto 16. 7. 2018 08:36

Tak bobe ono to je taky o tom jaká skla potřebuješ. Třeba takové soňácké 85 1,8, nebo 28/2 jsou za slušné peníze a pro mě je obrazová kvalita dostatečná. 55 1,8 je teda celkem drahá, ale velice dobrá. Včera jsem fotil se Sigmou 35mm ART na 1,4 a technicky to byla paráda. Takže Sigmy jako alternativa fungujou dobře.
Každopádně nativní prémiová skla na Sonku jsou fakt drahá a v bazarech z pochopitelných důvodů moc nejsou.

Co se týká Canon skel tak pro mě byla nevýhoda omezená funkčnost AF do krajů a nepodpora některých funkcí AF. Takže bych si být tebou vyzkoušel. Přesnost Canon skel s MC11 v pohodě
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mad_mouse 16. 7. 2018 08:36

Hellou.
Mám takový drobný problém s objektivem 16-70 f/4. Vypadá to, že se nějak "urvala" stabilizace a obraz dost poskakuje - zejména ve videu. Někdy se objektiv vůbec nehlásí foťáku a expozice je úplně špatně. No celkově je objektiv nepoužitelný.
Nemáte někdo zkušenost se servisem SONY? Díval jsem se na jejich stránky a je tam seznam servisů, objektivy, ale mají napsané jenom v www.sony-servis.cz - nějaké recenze?

Děkuji
mad_mouse
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bob222 16. 7. 2018 08:49

smikoto píše:Tak bobe ono to je taky o tom jaká skla potřebuješ. Třeba takové soňácké 85 1,8, nebo 28/2 jsou za slušné peníze a pro mě je obrazová kvalita dostatečná. 55 1,8 je teda celkem drahá, ale velice dobrá. Včera jsem fotil se Sigmou 35mm ART na 1,4 a technicky to byla paráda. Takže Sigmy jako alternativa fungujou dobře.
Každopádně nativní prémiová skla na Sonku jsou fakt drahá a v bazarech z pochopitelných důvodů moc nejsou.

Co se týká Canon skel tak pro mě byla nevýhoda omezená funkčnost AF do krajů a nepodpora některých funkcí AF. Takže bych si být tebou vyzkoušel. Přesnost Canon skel s MC11 v pohodě


Už som skúšal u kamoša, hlavne 70-200 šlape v pohode, čo je najdôležitejšie. Na prvej verzii to blbo, na trojke to je v pohode. Tak isto aj tamron 90/2,8 je ok, rovnako ako sigma 24-70/2,8. AF do krajov moc nevyužívam, koniec koncov na canone tam ani žiadne body nemám :D.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chodec80 16. 7. 2018 19:44

bob222: to jsem si taky říkal, ale když se kvůli eye focusu dostane ostřící bod ke kraji (jako že se může bez problémů dostat), tak pak je horší chytání znát :(.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 16. 7. 2018 21:46

jtra píše:Napsal jsem srovnání A7III s Nikonem D750 s různými postřehy jak A7III ovládat.

Tady: http://jtra.cz/stuff/review/from-nikon- ... ii/cz.html

Mega dlouhý článek, až moc ale díky za snahu.
Jen dvě poznámky. Držení se objektu při AF-C jde nastavit tak, že se drží celkem jako přilepený, takže co tam píšeš není úplně pravda. Podívej se do menu znovu ;-) A taky jako velkou výhodu vidím nabíjení pomocí powerbank nebo provoze na powerbanku.

Jinak zbytek jsem proletěl...

-- 16. 7. 2018 22:50 --

Ondrej Bobek píše:
500/4 moze byt zaujimave sklicko. Take nieco by bolo idealne na volejbal, kde som robil extremne vyrezy aj z kombinacie 1D4 + 300/2.8 (cca 390 EQ).
Mne by sa velmi pacil Sony 400/2.8 GM, ktory je dokonca lahsi, nez bola moja stara tristovka Canon. Spolu s 42Mpx snimacom by to bola brutaaaalne dobra kombinacia a mozno by som sa obcas vybral aj na sportove akcie o<:)

Trošku jsem se bál tak dlouhého pevného ohniska, ale rychle jsem se s tím sžil. Jen ta váha 3.3kg už není na delší nošení, takže monopod byl vhod. Sony 400/2.8 by byla super jak světelně tak váhově, ale ta cena a není dostupná zatím aspoň na odzkoušení.
I na 7III se dá celkem ořezat, pomáhá tomu i částečně chybějící AA filtr zvětšující ostrost dost výrazně.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků