Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 7. 2018 14:58

Hezkou holou by chtěl líbat každý ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Kirtap 22. 7. 2018 11:28

Vyzkoušeno včera A7R3 + C100/2,8 macro IS USM + mezikroužky Kenko 12+20 na redukci MC 11. AF ostření se chytalo celkem bez větších problému. 100mm ƒ/13 1/90s ISO 2000
Přílohy
_DSC4927_102.jpg
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 7. 2018 14:58

Mam za sebou prvu dlhsiu dovolenku s A7R3 (Tatry, 5 dni), pocas ktorej sa mi ukazala doteraz najnizsia vydrz na jedinu bateriu - zo 700 fotiek triedenych vo fotoaparate ostalo 220 zaberov, ktore som obcas ukazoval dalsim ludom, ci posielal cez Wi-Fi do mobilu. Po navrate domov mi fotoaparat ukazoval zostatok 57% baterie.
Inak som s fotkami maximalne spokojny, kvalita obrazu je viac-menej rovnaka ako mal A7R2, no joystick a lepsia vydrz na bateriu robia fotenie vyrazne prijemnejsim.
DSC09565fb.jpg

DSC09666fb.jpg


Malu fotosutaz vyhral aj tak uplne obycajny mobil. Sirokouhly objektiv na LG G5 je proste parada, dalsi si kupim urcite nejaky podobny :)
20180724_143250_HDRfb.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 8. 2018 08:22

Dnes mi pribudol druhy mini-blesk Quadralite Stroboss 36S.

Prvy sa mi celkom osvedcil, zatial som ho mal na 7 svadbach, nikdy nebol problem s tym, ze by mal iba dve baterie a nestihal vykonom alebo dobijanim. Druhu sadu baterii davam preventivne okolo 22-23:00, aby sa nahodou nestalo, ze by privelmi zacal nestihat s dobijanim.
Vykon pouzivam bezne medzi 1/64-1/128 (na f1.4 objektivy je to akurat, vo vyssich priestoroch obcas treba 1/32), ma aj TTL, HSS a vie radiovo odpalovat dalsie blesky rovnakej znacky.
Nahradi mi doteraz pouzivane manualne YN 560 (III a IV) ktore maju vyssi vykon, no su aj pomerne velke a tazke.
Na tychto mini bleskoch sa mi nepaci plastova patica a mam pocit, ze su trocha nachylnejsie na poskriabanie, nez napr. Canon blesky. Za 80€ ale vela necakam, len aby par rokov fungovali :)
DSC05220fb.jpg

DSC05224fb.jpg


EDIT: pekne detailne porovnanie A7III s A7RIII https://mirrorlesscomparison.com/sony-v ... vs-a7riii/

Choose the Sony A7 III if:
you want the best bang for your buck
marginally better AF performance
better results at high ISO values
prefer to work in full frame mode for movies

Choose the Sony A7R III if:
you want to work with extra resolution
you want a better viewfinder
you prefer to work in crop mode for video
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 17. 8. 2018 10:20

Ondreji ja nevim s tou fotkou z toho mobilu. Na tech kammenech je to strasne videt jake je to overpocessed i na webove rozliseni. Dynamicky rozsah slusny.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 8. 2018 10:55

Ono to nie je moc kvalitne (dost preostruje hrany), no ani necakam vysledky porovnatelne s lepsim fotakom, vyhody mobilu vidim skor inde.
Snimac to ma 16:9 1/3.6" a 8Mpx (objektiv cca 135°f2.4 s vyraznym skreslenim v rohoch), takze nic specialne - je maly zazrak, co z toho vedia pomocou SW vytiahnut a ze moze byt podobna technika vzdy poruke. Na fotky 10x15 je to s rezervou dobre za kazdych podmienok.
Do RAWu s nim nefotim - vysledok je, okrem miernejsieho doostrenia, vzdy velmi podobny tomu, co okamzite urobi samotny mobil.
Novsi G7 ma uz trocha vacsi 4:3 16Mpx 1/3,1" snimac a objektiv je bez vyrazneho zakrivenia (107°f1.9), ked mu klesne cena pod 450€ (alebo este nizsie), tak sa zacnem po nom pozerat.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 17. 8. 2018 12:53

Vpohode, chapu. Spis bych cekal vysledek blizzsi kompaktu. To presotreni zrovna v tomhle pripade mi troskuvice bije do oci. Kdyz kdyz ma clovek to co mame mi, vzdycky tam vidi neco spatne :-D. Jinak fotka pekna, nechtel jsem ti to shodit, jen mi to proste dost vadi takovy vystup.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zibin 17. 8. 2018 20:31

Dobrý večer, pánové.
Pořídil jsem nakonec z druhé ruky od prvního majitele A7II se zárukou do skoro poloviny příštího roku za, řekl bych, slušnou cenu. Prozatím jedu manuálně s M42 a Pentax skly a je to docela zábava, Ale čas od času by se mi šiklo něco s AF. A uvažuji o dvou věcech. První - Samyang AF 35/2,8 nebo 24/2,8? (Padesátku mám manuál a celkem to jde) Pro mně jsou ty Samyangy na teď dost slušné, cenově dostupné a příjemně malé a lehké. Ale neumím si představit rozdíl v šířce záběru a v nutnosti změny vzdálenosti, kdybych chtěl vyfotit objekt tak, aby byl u obou stejně veliký. Mám jedno sklo 35, zdá se mi že by nevadilo mít širší úhel, ale už u té 35 se mi zdá, že musím být často ( přinejmenším pro mně) nepříjemně dost blízko (u focení lidí v interiéru - o to jde). Tak nevím jak se rozhodnout. prosím o názory.
Druhá věc je ta - jak jsem zjistil, redukce mi nevadí. Zase z cenových důvodů se mi zdá, že než kupovat poměrně drahá skla Sony, bylo by pro mně přístupnější jít do redukce s AF a k tomu pořizovat s časem skla Minolty nebo Canonu. Jestli jsem to dobře pochopil, tak u soňácké LAEA4 by šlo budovat na sklech Minolty a na té od Sigmy na sklech Canonu. Co jsem četl, tak tu Sigmu s Canony si lidé chválí, Sony už snad trochu míň. Zase ta skla Minolty mi připadají cenově dostupnější. Tak nevím. Pro mně by to byl běh na delší trať, ale chtěl bych se jednou rozhodnout a dál neřešit. Za názory předem děkuji. Z
zibin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 8. 2018 21:29

Ja davam hlas 35/2.8 - podla recenzii je to aj o nieco lepsie hodnoteny objektiv.
Zaujimava volba "niekde medzi" moze byt aj Sony 28/2 - je lahky, ostry od f2, velmi rychly a tichy - nevyhoda je skreslenie, vinetacia a aberacia (su korigovane uz vo fotoaparate).

Co sa tyka redukcii, tak k tym original Sony sa nemozem velmi vyjadrovat, len viem, ze su pomerne stare, drahe a uz dlho vsetci dufaju v nejaku aktualizaciu. Ak su ale k nej k dispozicii lacnejsie bazarove skla a budu fungovat, tak preco nie :)
Sigma MC-11 (pre Canon skla) je dost dobre funkcna aj na A7II, no take ako na novsich telach to nebude - treba na nu montovat najma novsie (a teda drahsie) objektivy - celkom fajn su 50 STM, 35/2 IS, 70-200/4 a pod...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 8. 2018 18:02

Taky bych se priklonil k te 35/2.8.

Jinak co se tyka adapteru na Sony A7II. Pokud chces Canon skla tak MC-11. Hlavne zadny levny Viltrox apod kramy. Pocitej, ze na nejaky sport to na A7II s adapterem neni. A7II AF je o neco slabsi nez AF A6000.

Pokud chces Sony adapter tak LA-EA 4 pouziva zrcatkoa svuj vlasni AF, ktery ti zobrazi Af body na displeji. Takze nefunguje ostreni na snimaci,alejen AF body toho modulu.

A jinak vitej do klubu :-).

-- 21. 8. 2018 19:03 --

rodri píše:https://www.dpreview.com/news/1614936648/a-wildlife-photographer-s-perspective-on-the-sony-a9?utm_source=self-desktop&utm_medium=marquee&utm_campaign=traffic_source

Videl jsem a je to placene PR Sony zrejme.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 8. 2018 07:28

Porovnanie Sony A7 a Nikon Z7 (vyzeraju akoby boli z jednej tovarne "na mobily")
https://www.sonyalpharumors.com/nikon-z ... omparison/
Kto s Nikonom premysla nad A7III, urcite nech pocka na prve testy tychto masiniek :)

nikonZ7-vs-SonyA7rIII-back.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 22. 8. 2018 09:36

No vypada dost podobne, ale na takovem mensim layoutu se toho as moc originalniho vymyslet neda.
Jsem zvedav a jakymi technickymi informacemi se Nikon vytasi zitra. Akorat uz to nebude takove prekvapeni, ten hype trosku s tim leakem vymizel. Sony na tom bylo mnohem lepe s A7III a o to vetsi a lepsi prekvapenio to bylo.

Taky se mi zda, ze je tam mensi misto na palec vzadu a trosku me zarazi jen 4 srouby na tak velkem mountu. Sony tu chybu udelalo a jako to dopadlo. Podle me jich tam melo byt 6 pro velke objektivy.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 24. 8. 2018 10:33

Ondrej Bobek: díval jsem se na ten Quadralite Stroboss 36S, výrobce uvedl Evo verzi, která už má patici kovovou a je na akumulátor. No cena je už krapet jinde :-(. Uvažoval jsem o Godox V350S, který je za podobnou cenu jako Evo Stroboss... teď nevím, který :-/.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 8. 2018 16:32

EVO bol tusim predstaveny v case, ked som kupoval ten prvy maly blesk. Vyzera trocha lepsie, no mam doma plno dobrych AA baterii, tak som si vybral ten lacnejsi.
Este zvazim ci nekupit dalsie dva, aby som mal 4 malicke blesky (ak by bolo treba priblesknut miestnost troska viac - dva na telach a dva okolo /krizom/)

Dnes upravujem dalsiu svadbu - taketo pekne moire vie vyrobit A7R3 :) Je to iba obcas a nie velke mnozstvo fotiek, no prida to trocha roboty navyse v LR.
moire.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků