Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod baltec64 17. 7. 2018 07:22

Dotaz na zkušené nákupčíky? Těla nové Sony A7iii které číňané prodávají v Evropě ( Kachashop ap.) jsou v angličtině , existuje v současné chvíli postup jak do nich nahrát celosvětový firmware ( s 35 jazyky ) a unlocknout jej na používání v češtině ? Případně odkaz kdo to kde řešil ? Děkuji jaksi nemůžu žádný konkrétní postup a článek najít .
baltec64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtra 17. 7. 2018 07:44

Držení se objektu při AF-C jde nastavit tak, že se drží celkem jako přilepený, takže co tam píšeš není úplně pravda. Podívej se do menu znovu ;-)


Teď nevím o které části textu mluvíš (je to dlouhé) a o kterém nastavení mluvíš. Priority in AF-C mám nastavené na AF. AF Track Sens mám na default 3 (to se jestli je to jako na Nikonu uplatňujě jen když subjek na chvíli překryje něco jiného).

A taky jako velkou výhodu vidím nabíjení pomocí powerbank nebo provoze na powerbanku.

To jsem zatím nepoužil, ale připíšu to tam. Teď píšu anglickou verzi a přitom dělám drobné opravy. Pak to tam dám najednou.

-- 17. 7. 2018 08:49 --

baltec64 píše:Dotaz na zkušené nákupčíky? Těla nové Sony A7iii které číňané prodávají v Evropě ( Kachashop ap.) jsou v angličtině , existuje v současné chvíli postup jak do nich nahrát celosvětový firmware ( s 35 jazyky ) a unlocknout jej na používání v češtině ? Případně odkaz kdo to kde řešil ? Děkuji jaksi nemůžu žádný konkrétní postup a článek najít .


U starší generace to šlo přes playmemories aplikaci odblokovat všechny jazyky (https://github.com/ma1co/OpenMemories-Tweak), ale tím jak tahle generace tyto aplikace nemá, tak stejný způsob už nejde. Alternativu k tomu jsem zatím neviděl, ale taky nehledal. Stejně používám anglické menu i když tam češtinu mám :-)
jtra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod baltec64 17. 7. 2018 08:23

Dík za odpověď , myslel jsem si to , globálně - všechny ( snad ) šedivky z Kacha ap. mají normální svět. fw. jen zablokované funkce nebo jazyk ? tzn. že je naděje nebo již známý postup jak se do tohoto menu dostat , není to třeba tak že těla pro asijský trh jsou jiná než pro zbytek světa ? A jde do nich normálně nahrát fw který stáhnu např. tady na Sony.cz ?
baltec64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 17. 7. 2018 10:49

Ja mam len sedivky, je v nich menej jazykov, no ten jediny, ktoremu sa vo svete fotoaparatov da rozumiet, tam nechyba (anglictina). FW stahujem tam, kde mi ho google najde (najcastejsie sony.com), podla mna je pre vsetky modely zhodny a az "telo si vybera" co z neho vyuzije a co nie - raz som stahoval aj z nasich stranok a fotoaparat vedel aj tak iba anglictinu.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 17. 7. 2018 10:59

A to je takový problém používat v angličtině? Většina návodu je stejně v angličtině po netu, tak mi to přijde rozumnější pokud pak někdo něco hledá. Jinak jsem foťák ani nikdy nepoužíval.

Ne, nejede to jinak momentálně obejít.

-- 17. 7. 2018 12:03 --

jtra píše:
Držení se objektu při AF-C jde nastavit tak, že se drží celkem jako přilepený, takže co tam píšeš není úplně pravda. Podívej se do menu znovu ;-)


Teď nevím o které části textu mluvíš (je to dlouhé) a o kterém nastavení mluvíš. Priority in AF-C mám nastavené na AF. AF Track Sens mám na default 3 (to se jestli je to jako na Nikonu uplatňujě jen když subjek na chvíli překryje něco jiného


1 je locked on, takže je menší šance, že to přeskočí na něco vpopredi či pozadí.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod baltec64 17. 7. 2018 11:17

Ondrej Bobek píše:Ja mam len sedivky, je v nich menej jazykov, no ten jediny, ktoremu sa vo svete fotoaparatov da rozumiet, tam nechyba (anglictina). FW stahujem tam, kde mi ho google najde (najcastejsie sony.com), podla mna je pre vsetky modely zhodny a az "telo si vybera" co z neho vyuzije a co nie - raz som stahoval aj z nasich stranok a fotoaparat vedel aj tak iba anglictinu.


A kupuješ je kde ? V Kachashop nebo máš nějakého jiného oblíbeného prodejce ? Dík
baltec64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chodec80 17. 7. 2018 16:20

baltec64 píše:...není to třeba tak že těla pro asijský trh jsou jiná než pro zbytek světa ? A jde do nich normálně nahrát fw který stáhnu např. tady na Sony.cz ?

Uvažoval jsem o pořizení v Japonsku (kamarád tam byl dlouhodbě pracovně) a po prostudování internetu zjistil, že se tam dají koupit dvě verze. Japonská bez angličtiny a mezinárodní s angličtinou (a dražší). Jak je to v Asii obecně ale nevím.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beny. 19. 7. 2018 11:12

Ahoj používáte pro úpravu a vyvolání z RAWu A7 III Lightroom 6? A7RIII by měla jít bez převodu do DNG, ale A7III asi jen po převodu do DNG. Lightroom CC na chatě bez internetu nerozjedu. Díky za reakce.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pig_cz 19. 7. 2018 14:55

Ahoj
Prosím o radu amatérovi. Mám objektivy (pro sony A) minolta 70-200 f2.8 macro a sigma 24-70 f2.8 macro, tyto jsem doposud používal s redukcí sony la-ea4 se sony a7R a uvažuji o koupi sony a7iii.
Má smysl vůbec upgradovat na a7iii. Někde jsem se dočetl že redukce la-ea4 má vlastní autofokus, tak jestli se vlastně af vůbec zlepší (zrychlí)?
Bude fungovat eye af?
Nebo raději koupit origo FE sony skla?
Prosím o Vaše rady názory.
Děkuji moc
pig_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 19. 7. 2018 15:33

Nezrychli, protoze jak jsi psal LA-EA 4 ma svuj vlastni AF modul,ktery vyhodi z funkcnosti A7III AF modul.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pig_cz 19. 7. 2018 16:11

... má cenu to řešit je tam nějaký zásadní rozdíl? jakože ostření a7iii a la-ea4? Předpokládám že a7iii bude využívat těch svých cca 690 ostřících bodu?
díky
pig_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 7. 2018 16:32

Kúp si redukciu bez ostrenia: eye-af ti s ňou určite bude fungovať.
Keďže sa na snímač dostane viac svetla, tak tým získaš ešte lepší výkon na vyššie ISO + zlepší sa aj AF v zlých podmienkach.
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 19. 7. 2018 17:41

Ganec píše:Kúp si redukciu bez ostrenia: eye-af ti s ňou určite bude fungovať.
Keďže sa na snímač dostane viac svetla, tak tým získaš ešte lepší výkon na vyššie ISO + zlepší sa aj AF v zlých podmienkach.


S redukcí bez ostření bych byl opatrný. Pokud ta Minolta nemá SSM motor pak není jak pohybovat ostřici optikou. U té Sigma nevím, problém tam muže byt stejný. Osobně mi přijde, ze podpora A-mount objektivů je ze strany Sony dost nedoresena.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pig_cz 19. 7. 2018 18:00

oprava : nejedná se o Minoltu (jak mám zadní krytku minolta, tak už mám v sugerovaný, že mám objektiv Minolta), ale Tamron ld di sp af 70-200mm f2.8 if macro
a Sigma 24-70 f2.8 EX DG macro
pig_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 7. 2018 21:00

Ja som bral fotaky cez fotozolo.sk - treba tam napisat a zistit si ceny (zaroven aj poziciavaju techniku). Nema problem ani s pripadnym servisom ci vymenou sklicka (ako to bolo u mna s 35/1.4 ZA - prvy kus zly, druhy paradny).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků