Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Beny. 21. 6. 2018 09:51

Nejde mi až tak o světelnost u toho zoom skla, spíš o kompaktnost a slušnou kresbu. Když to vezmu ven na procházku nebo na výlet.
Postupně bych chtě dokoupit ještě portrétní 50/1.4 Art nebo ještě lépe 85/1.4 Art.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 6. 2018 10:29

Ja bych si vybral kvuli kompaktnosti FE 85/1.8. Za ty penize super vystup, to neni jak tragicka Canon 85/1.8. Navic cena je ted prizniva s cashback.

Jinak ten zoom Tamron 28-75/2.8 vse Sony FE 28-70/3.5-56

Tamron:
Rozmery: 11.8x73
Vaha: 550g
Cena: 19-20 tisic

Sony
Rozmery: 83x72.5
Vaha: 295g
Cena: Novy 15, z druhe ruky cca 4.5-6 tisic.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 21. 6. 2018 18:39

Devil007cz píše:Pokud ti nektere polozky nedavaji smysl, tak to hod sem a muzeme se o tom pobavit.

Např. jsem vůbec nepochopil funkci "Dotyk. panel/plocha". Je to v Nastavení3 (kufřík) v menu 3/7, první řádek.
Četl jsem český manuál, anglický, přepínal to... ale prostě nechápu smysl ani co by to mělo dělat :).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qq_sk 21. 6. 2018 23:00

Najprv by som skontroloval, ci je v Nastaveni2 (Setup2/7) v poslednom riadku povolene=zapnute Touch Operation = On. Potom uz Nastavení3 (kufřík) v menu 3/7, první řádek funguje presne podla manualu:
Touch Panel+Pad: Activates both the touch panel operations when
shooting with the monitor and touch pad operations when shooting
with the viewfinder.
Touch Panel Only: Activates only the touch panel operations when
shooting with the monitor.
Touch Pad Only: Activates only the touch pad operations when shooting
with the viewfinder.
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beny. 21. 6. 2018 23:28

Po dnešním krátkém seznámení musím uznat, že je to opravdu úžasný foťák!
Ale když promažu fotky na kartě a pak ji vrátím, tak už mi foťák zbývající fotky nezobrazí. Nově vyfocené jo.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 6. 2018 23:37

Nastaveni dotykove vrstvy na displeji.

Touch Panel+Pad: dotykova funguje pri foceni jak pres displej tak pres hledacek
Touch Panel Only: dotykova vrstva funguje jen pri pouziti foceni pres displej. Pri foceni pres hledacek,se vypne
Touch Pad Only: dotykova vrstva funguje jen pri pouziti foceni pres hledacek. Pri foceni pres displej se vypne
Off: vypne vsechny dotykove gesta

pak mas pod tim detalnejsi nastaveni v ktere plose dotykove ovladani ma fungovat a jak funguje pri tom kdyz je fotak vetikalne nebo horizontalne.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 22. 6. 2018 06:03

qq_sk+Devil: díky, to že to vypne dotykovou plochu při focení přes displej, či tam nastavím jednotlivé zóny jsem pochopil, ale když fotím přes EVF, tak se vypne celý displej, tj. automaticky nefunguje ani dotyková plocha. A to je to, čemu nerozumím ;-).

Beny.: nastav si v "Menu-Přehrávání3 (3/3)-Režim prohlížení" na Přehl.složek (static. sn.).
V tomto režimu vidím zbytek fotek i po promazání a nejen nové.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 6. 2018 07:35

To, ze zhasne displej neznamena, ze sa vypne aj dotykova plocha. Pride mi to jednoduche a logicky popisane v menu fotoaparatu.
Po par dnoch a skusaniach som aj tak dotykove ovladanie vypol, lebo cez tlacidla a joystick sa mi fotak ovlada lepsie.

EDIT:
touh panel - dotykove ovladanie pri foteni cez displej
touch pad - dotykove ovladanie pri foteni cez EVF (da sa nastavit aktivne miesto, spravanie sa pri dotyku ci otoceni fotoaparatu - displej je vtedy zhasnuty, no dotykova plocha je aktivna)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 22. 6. 2018 09:26

Beny. píše:když promažu fotky na kartě a pak ji vrátím, tak už mi foťák zbývající fotky nezobrazí. Nově vyfocené jo.
Akurát v utorok (alebo minulý?) mi kamoš ukazoval na A7RIII, že na mieste zmazaných fotiek vidí prázdne náhľady.
To je to o čom hovoríš?
chodec80 píše:Beny.: nastav si v "Menu-Přehrávání3 (3/3)-Režim prohlížení" na Přehl.složek (static. sn.).
V tomto režimu vidím zbytek fotek i po promazání a nejen nové.
On ale nechce vidieť tie zmazané .. teda tie prázdne náhľady .. to nastavenie vtedy pomôže?
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beny. 22. 6. 2018 10:13

Chdec80 dobře poradil a funguje to. Před tím jsem smazané fotky neviděl jako náhledy. Neviděl jsem vůbec nic foťák nedokázal přečíst ani fotky co zůstaly. Když jsem vyfotil nové tak ty už viděl. Po nastavení podle Chodce80 už vidím všechny :) Díky!
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 6. 2018 13:01

Uvaha o sklicku: v poslednych dnoch som pomerne casto vyuzival Sony 35/1.4 ZA (na vyletoch a roznych volnocasovych foteniach). Dost sa mi pacilo fotit s podobnym ohniskom, no vaha mi trocha vadi, tak zvazujem dokupit miniaturny 35/2.8 (na 99% Samyang) na "rodinne ucely".
Mate niekto ten Samyang/Sony 35/2.8? Ako sa vam pacia (najma na 2.8 )?
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 22. 6. 2018 13:12

Neporadím bo nemám. Jenom povzdech že zatím Sony nemá něco jako 35 f2
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Beny. 22. 6. 2018 18:54

Ja jsem si vybral 35mm za základní ohnisko. Sony FE 35mm f/2.8 se mi naskytlo z druhé ruky za dobrou cenu. Původně jsem plánoval sony FE 28mm f/2, ale 35 mi přišlo kontrastnější, celková kresba je dobra a hlavně AF je jistota. 35mm /1.4 je úžasná na proti práci je nutnost, ale tahat to všude na všední focení, tak to dávám přednost kompaktnosti, váze a dobré kresbě, jen ta světelnost je kompromis.
Beny.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qq_sk 22. 6. 2018 23:07

Ano, svetelnost pri 35mm je to uz dost velky kompromis aj ked som Sony FE 35mm f/2.8 skusil len kratko, z tohoto dovodu vaham. Ba dokonca sa pre mna zda prijatelnejsie cez MC-11 (ktory uz mam) nasadit Canon EF 35mm 2.0 IS USM. Akurat je paradoxom, ze ked som fotil len na Canon tak mi tento objektiv nepripadal zaujimavy..?!
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 22. 6. 2018 23:14

Ondrej Bobek píše:touh panel - dotykove ovladanie pri foteni cez displej
touch pad - dotykove ovladanie pri foteni cez EVF (da sa nastavit aktivne miesto, spravanie sa pri dotyku ci otoceni fotoaparatu - displej je vtedy zhasnuty, no dotykova plocha je aktivna)

Aha, netušil jsem (ani si toho při testech nevšiml), že je doteková plocha aktivní i na vypnutém displeji. I tak nechápu smysl takové možnosti... nevadí ;-). Díky všem za vysvětlení.
chodec80
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků