Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 5. 2018 17:01

Ja sedim za dalsou svadbou a nejak sa mi dnes nechcu upravovat fotky, tak mi ostal aj cas na odpoved :D
Pri poslednom foteni mi vysla opat krasna "papierova" vydrz jednej baterie - 2h akcnejsieho fotenia, 890 fotiek, zostatok baterie 87%...
Co sa tyka serioveho snimania, tak vacsinu casu mam nastavenu rychlost na medium a len obcas dam 8 alebo 10 fps.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 5. 2018 09:21

Smikoto,
tady je jeden s FE 85/1.8 na F2.
Menportrait.JPG
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 25. 5. 2018 09:50

Devil. Myslím že se s tím dá žít :-).
Hele kluci dotazy. A7III

Kde najdu položku aby se mi zobrazovala v hledáčku reálná scéna, když fotím ve studiu se záblesky? Nějak to nemůžu najít :-)

Umí foťák rychlejší čas jak 1/8000? Dá se fotit na plnou díru i při hodně světla, nebo je to klasika a je nutno použít filtr?
U nějakejch CSC sem registroval že to s el. závěrkou jde ne?
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 5. 2018 09:55

Ja to mam v anglictine. Ta polozka se jmenuje Live view effect a musi to byt OFF.
MENU → Purple Camera Icon → page 7

A7III ma mechanickou i elektronickou max 1/8000. Jen A9 s elektronickou umi tusim 1/32000.
Tak filtr zalezi na scene, ale to vis, takze se muze stat ze bude potreba filtr.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 25. 5. 2018 10:58

Díky. Taky sem to menu nechal v AJ. Jinak 55 a 85 už jsou v tašce :-)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 25. 5. 2018 11:01

Super! :)
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 5. 2018 14:33

Pri clone F1.8 staci 1/8000s. Ja tak fotim aj s F1.4, no fotku treba stmavit v RAWe aby bol vysledok OK (vzdy to zatial slo, aj pri foteni po svetle). Jedine na co treba davat velky pozor je elektronicka prva lamela - fakt vyrazne kazi bokeh s kratkym casom (na slnku) - treba zvolit silent shutter alebo mechanicku uzavierku.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 5. 2018 16:03

Ondreji, to je nějaká specialita Sony ? Nebo to platí obecně ?
Jak ten způsob snímání ovlivňuje ten bokeh ?
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 5. 2018 16:52

Netusim, ci to riesia aj inde. Vyslednu fotku to ovplyvnuje tak velmi, ze radsej dam silent shutter a prekusnem nachylnost na skreslenie pohybu, ako by som sa mal pozerat na rozsekany nervozny bokeh....
http://www.fredmiranda.com/forum/ufiles/60/1334360.jpg
https://4.img-dpreview.com/files/p/E~fo ... 10cf5bf11c
Cim je vyssie clonove cislo, tym menej to vidiet, no velmi mi to vadi priblizne od 1/1000s @ f1.4 resp. 1/2000s @ f2,... cim kratsi cas, tym horsie.
Skoda ze sa neda dat prepinanie uzavierky na nejake tlacidlo, resp. fotak nepouzije mechanicku uzavierku napr. od 1/1000s (tusim Fuji GFX to tak ma).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 5. 2018 21:26

To je zajímavý. To snad vyčítají senzor na přeskáčku nebo co :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod qq_sk 26. 5. 2018 00:38

malo by to mat pricinu v tom, ze ukoncenie expozicie pri strbinovej uzavierke druhou lamelou (ktora logicky je v istej vzdialenosti nad snimacom) sa naozaj fyzikalne/opticky postupne robi tien, a teda aj vplyv paprskov svetla co vytvaraju nezaostreny obraz je postupne zatieneny, cim vznika asymetria, kedze na zaciatku expozicie ziadny tien sa neposuval, ale len zacalo nacitavanie plne 'odkryteho' snimaca. A v tej asymetrii je rozdiel oproti normalnemu mechanickemu rezimu zavierky a vysledne iny zachyteny obraz, hlavne bokeh. Vysvetluje to aj preco sa to viditelne (vyznamne) prejavi iba pri kratkych casoch, kedze lamela sa pohybuje nejakou konecnou rychlostou.
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 5. 2018 07:18

Zajímavý, i když tomu vůbec nerozumim :-) .
Jedna poznámka - myslím, že lamela závěrky se pohybuje vždy stejnou rychlostí.
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod qq_sk 26. 5. 2018 07:25

Ano, pohybuje sa rovnakou rychlostou, a preto tato asymetria sa prejavi pri kratkych casoch viditelne a pri dlhsich je jej prispevok k celkovej expozicii zanedbatelny.
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 28. 5. 2018 08:52

Kucí. Nedokáže mi někdo nasměrovat. Já nevím proč mi nejde k C3 tlačítku přiřadit funkce.
Nastavil jsem si tam to co Ondra (monitor brightness), ale když ho zmáčknu tak se mi tam objeví jako, že nelze použít bo follow APS-C focus nebo něco takového. Teď nemám tělo u sebe tak to večer popíšu přesně. Zkusil jsem tam jinou funkci a výsledek stejný. Někde mám nějakou chybu :-) Tak pokud se s tím někdo setkal. Vím blbej popis no :-)

Jinak 55 Sonnar

Obrázek
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 28. 5. 2018 09:41

Pekné, len tá ruka vpredu tam pôsobí dosť mohutne...
Za to môže Radek 71, predtým som si také veci nevšímal!
bob222
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků