Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qq_sk 19. 5. 2018 21:28

35/1,4 s af je snad uz na trhu, ci ?
qq_sk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 5. 2018 07:58

qq_sk
ano, máš pravdu, je...
ty objektivy co jsem uvedl, už nějaký čas na trhu všechny jsou. Omlouvám se.

Takže se bude jednat o další nový kousek.
zdroj: sonyalpharumors.com
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 5. 2018 08:40

Oba 35mm objektivy su hodnotene najlepsie (len mierne "horsie" ako originalne), 14 a 50 su slabsie - 14-ka aj od manualnych verzii.
Nove sklicko by mohlo byt medzi 85-135mm.

Na dalsej svadbe som s A7R3 fotil uplnu vacsinu fotiek s elektronickou uzavierkou a vydrz baterie mi vychadzala na cca 4400 fotiek (70% silent shutter). Co sa mi nepacilo je trocha blbnutie pri stlacani tlacidiel - je stale take menej jednoznacne - niekedy fotoaparat "zabudne" ze ma podrzat zaostrenie alebo ked chcem zaostrit na oci a pritom drzim prislusne tlacidlo "ako o zivot" a fotoaparat to ignoruje. Tyka sa to oboch tiel, takze to nebude nahoda. Zaujimave je, ze na A7R2 sa mi to tak casto nestavalo, teraz na svadbe to bolo mozno aj 10x.
Dalej chvilku trva kym sa po otoceni na vysku spamata a prehodi AF bod. Joystick by mohol stlacenim preskakovat medzi zvolenym miestom a stredom - bral som to tak nejak ako samozrejmost uz z Canonu, no tu to chyba.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 20. 5. 2018 09:15

4400 fotek na jednu baterku? 42 mpx na fulfrejmu na CSC, tedy permanentně snímajícím senzoru. Tak to je masakr.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chodec80 20. 5. 2018 10:25

Ondrej Bobek píše:Joystick by mohol stlacenim preskakovat medzi zvolenym miestom a stredom - bral som to tak nejak ako samozrejmost uz z Canonu, no tu to chyba.

Nevím, jestli je to výsadou A73 či nastavením, ale při testování A73 toto fungovalo (nepamatuji se, jestli nebylo nutno stisknout joystick 2x po sobě). Bylo to v reakci na občas špatně viditelný zvolený bod - jedním tlačítkem se bod vracel na střed.
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 20. 5. 2018 10:33

Takovej cvak. Trošku potahanej v LR (expo, lehce barvy a kontrast, doostřeno při zmenšení)
Dnes jsem si u snídaně trochu hrál s EF 135 f2 L. Myslím, že to psal i Ondra. Ostření na A7III je spolehlivé jen kolem středu (když si v hledáčku zobrazím linky třetin tak v podstatě kousek za ty linky). Víc ke krajům už objektiv s MC11 huntuje a nezaostří. Takže na nějaké krajové kompozice to není.Po čárky je rychlej a přesnej
85mm 1,2 II nejspíš najde nového majitele a bylo to s ní podobné. Sigmu 35mm ART ještě prozkouším, ale tam jsem měl pocit že je to v pohodě.
Teď se musím jenom rozhodnout co si koupím a jestli si nechám tu 135 nebo ji vyměním za 85mm. Obraz z ní je pěknej, ale tak nějak jsem s tím ohniskem fotil málo.

Obrázek

V podstatě do teď jsem měl jen 35, 50STM, 85, 135, ale s tou 50 a 135 jsem fotil dost málo. 135 na Canonu měla celkem dost odpadu a 50STM sem moc nevyužíval.
Teď uvažuju buď 24, 35, 85
Nebo 35, 55, 85, 135
Nebo 24, 35, 55, 85 :D Jenom se mi zdá že už je to dost zbytečně blízko u sebe. To sou starosti co :D
Rád bych si někdy vyzkoušel i svatbu a tam by se ty širší ohniska určitě hodily.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 5. 2018 09:19

Tak konečně A7III doma :-D.
Máme jen pár rychlých zkušenosti.

Eye AF s 85/1.8 super. Snad je jedina fotka z cca 50 byla lehce mimo.

Baterka - nafotil jsem cca 1500 fotek a ubylo 30 procent a to se vyzivoval MC-11 a Sigma 150-600. Ted jsem na moje oblíbené skokové závody nosil radši záložní baterku, ale teď myslím nebude vůbec potřeba. Myslím , že klidně 4000 to zvládne :-D

Váha navíc mi trošku vadí, protože po 3 hodinách těch 300g navíc prostě znát jde.Na druhou stranu to lépe balancuje s těžkým sklem. Něco za něco, ale radši preferuji menší maximální váhu. Ono držet v ruce 2.7 kg už taková sranda neni ke konci.

AF s MC-11 oproti A6300/A6500 mi přijde jako nový level. O dost lepší a v tomhle ohledu maximální spokojenost zatím.

Buffer, fotil jsem dlouho sekvenci a stačila UHS-I karta . Buffer je dost velký i na sport.

I když má A7III stejné rozlišení jako A6xxx řada, tak detailnost snímku je úplně o něčem jiném. Ten částečně chybějící filtrem předtím čipem je dost rozdíl. Projeví se to hlavně u méně optický kvalitnich skel. Sigma 150-600 není špatná za ty peníze ale s A7III je ta ostrost i něčem jiném úplně. Jsem teda vážně koukal jaké velký je to rozdíl.

Na víc nebyl čas při nabitém víkendu. Příští víkend jedině na svatbu soukromě, tak tam asi vyzkouším 85/1.8, ale zdá se velmi ostrá. První srovnání je ostrá na F2 jako legendární Samyang 135/2.

Ještě jedna věc, s 135/2 Samyang se mi na A7III o dost lépe ostří. Přijde mi to v hledáčku detailnější a navict je super stabilizace pro manuální sklo, které má skoro 1.kg.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 21. 5. 2018 09:54

Tešíme sa na prvé foto. S tou kompaktibilitou s MC-11 si ma dosť potešil!!!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 5. 2018 10:07

Smikoto,
jsi me pres vikend prekvapil, uplny detektiv :D.

Me prijde 135/2 ohnisko mnohem lepsi na celou postavu nez 85. 85 mi prijde tak fajn do pul tela na portrety.
Samyang ma prijit se 135 / 2 (1.8?) a pokud to bude opticky jako manualni sklo (ktere je o dost ostrejsi nez Canon 135/2 a prakticky neaberuje na otevrenou clonu), tak bych radsi tohle nez ten Canon. Sony verze, ktera ma vyjit asi letos, taky bude zase uplne jiny level finacne. Pocitam kolem 40-60 tisic pokud to bude GM sklo a to asi bude.

-- 21. 5. 2018 11:15 --

bob222 píše:Tešíme sa na prvé foto. S tou kompaktibilitou s MC-11 si ma dosť potešil!!!

Ver, ze me to potesilo taky velmi!!! To telo jsme hlavne kupoval kvuli AF, protoze to je na me oblibene sportovni aktivity priorita vcetne velkeho buffer a bal jsem se, ze vyhodim zbytecne penize, ale necitim to tak hned po prvni zkusenosti. A taky ten narust "rozliseni" diky jen vertikalnimu AA filtru je dost znat. Fakt jsem z toho byl dost prekvapeny mile. Nektery vikend pujdu taky na americky fotbal, tak uvidim jak tam, chci otestovat lock-on AF atd.

Jeste jsem se nehral s nastavenim AF, kde je nastavit nekolik veci ohledne toho jak se to drzi objektu atd.

Jo a to AF-C jsem zkousel pri 8/10 FPS a wide area (dost chytry algoritmus ktery se chyta pohybujiciho objektu), ale nemam jeste nejaky zaver jeslti tech 10 neni moc nebo ne, prislo mi to stejne, ale radsi jsem mel nastaveno 8 ze zdrzenlivosti. Nejvic me prekvapilo, ze to na prekazkach chytalo i face detection pri tak velke rychlosti. To face detection fungovalo i na cca 30 metru s tim 150-600 uplne v klidu. Jeste si stim pohraju jestli to ma smysl, ale hodit by se to mohlo. Nekdy mam radsi vyfocene ostreji hlavu kone na skoku, nekdo zase oblicej jezdce.

Bylo tam jeden typek s Nikon, asi nejaky ofiko fotograf a porad na me cumel. Asi se mu ten Sony napis nelibil :D
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 21. 5. 2018 10:45

Tak Devile jen sem si spojil 2 fotky, které jsem viděl :-)
Mě právě ta 135 na postavu už přijde že sem moc daleko od modelky.
Tak ať ta Sonka slouží.

btw ostření se Sigma ART přes MC 11 úplně na pohodu i do krajů
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 5. 2018 10:58

Diky.
Tak to je pravda s tou vzdalenosti, ale myslim, ze na postavu me nic jineho nenapada. Mozna jeste 105/1.4.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod smikoto 24. 5. 2018 08:52

Hoši máte nějaké spec nastavení AF na akčnější focení? Co je nejvhodnější, jaká zkušenost.
Já zkoušel myslím Lock extendet point (nevím jestli se to tak jmenuje nemám to u sebe) a pak třeba i tu citlivost AF, kterou Ondra doporučoval na číslo 4. Já zkoušel na 1, mělo by to lépe držet zaostřený objekt ne?

Jak je to s lupou při manuálním ostření. Když ostřím manuálně tak mám peaking a dá se k tomu zobrazit lupa v hledáčku? Nebo se musí namapovat na tlačítko a tlačítkem přepínat (dá se to nějak)
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 24. 5. 2018 13:59

Zatim jsem nic nemenil, protoze nebyl cas zkouset ohledne AF, tak to mam nastavene od zakladu a pouzival jsem wide AF s AF-C a fungovalo to dobre. Vic zatim rict nedokazu.

Ohledne zvetseni. Musis namapovat na tlacitko a funguje to jak v hledacku tak na displeji.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 5. 2018 15:56

Nastavenie na "1" podrzi objekt dlhsie. Pre pohyb tiez zatial nemam ziadne specialne nastavenie a asi to ani menit nebudem. Stale fungujem na AF-C, "flexible spot S/M/L" a rychlost 4 - ci fotim nieco staticke alebo pohyblive. Tak nejak to funguje podla mojich predstav :)

K MF: ak ma sklo kontakty, tak lupa funguje automaticky, staci zapnut MF asistenciu. Inak sa da lupa priradit aj na lubovolne tlacidlo, co je fajn pre stare objektivy.
Ja cakam az raz daju na Mitakon 50/0.95 kontakty a potom si ho kupim, nech sa mozem citit ako "skutocny fotograf" :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 24. 5. 2018 16:39

Presne jak psal Ondrej ohledne toho MF. Dneska vubec nemam cas na nejake dlouhe odpovedi.
Devil007cz
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků