Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 3. 2018 13:44

Velmi pekny vysledok pre A7III - ma paradny obraz a vidiet posun aj oproti (obrazovo) spickovemu D750.

Mam par foteni za sebou a predvcerom som skusal A7R3 aj na hokeji, tu je par postrehov:
- AF sa mi velmi paci, dobre reaguje a je velmi narocne urobit nezaostrenu fotku aj s pevnymi sklami, ktore nie su urcene na sport, vratane pohybu smerom k fotoaparatu. Pouzival som vybrany AF bod, ziadne automaticke sledovania pohybu.
- Hladacik ma menej stabilny jas ako A7R2. Pripomina mi to zaciatky R2, kedy to opravili novsim FW.
- Vyvazenie bielej bolo na hokeji (zatial) menej vyrovnane, nastavenie AWB na "bielu" namiesto "ambient" neurobilo skoro ziadne zmeny, manualne WB to isti...
- Joystick po stlaceni chvilku premysla, kym sa vrati naspat do stredu - je to fakt len zlomok sekundy, no cakal by som sviznejsiu reakciu. Paci sa mi, ze aj sikme smery idu ovladat dost presne.
- Fotoaparat aj napriek roznym hlaskam o tom, ze nejaka funkcia nejde este urobit lebo zapisuje fotky, bez problemu dokaze fotit - stlacim spust a vzdy cvakne aj napriek zobrazeniu upozornenia.
- Bateria pri sporte ani nevie, ze fotoaparat foti... proste sa nemina. Az ked som zacal prezerat, zvacsovat a zamykat fotky, tak sa z nej nieco minulo. Po prvych 500 fotkach slo dole asi 10%.
- Bateria sa napriek vyrazne vacsej kapacite nabija v nabijacke trocha rychlejsie.
- Zvacsovanie fotiek je stale pomalsie, ako na zrkadlovkach, no da sa s tym zit...a nie je to velmi nutne :)
- Pri prezerani fotiek mi chyba moznost preskakovania (napr. po 10, 20, 50, 100 fotkach - daju sa len zamknute alebo s hodnotenim)
- Vlastne menu je skvela vec, no skoda ze sa tam nedaju nastavit aj moznosti pri prezerani fotiek, rovnako mi chyba moznost zacinat v mojom menu.
- Zadne dolne koliesko sa mi zda byt tvarovanim trocha ostre, resp. prilis tuhe.
- Automatika robi super expoziciu, da sa na nu spolahnut viac, nez pri A7R2
- Stabilizacia mi pride podobne ucinna ako na A7R2, resp. pozitivny rozdiel je v mojom pripade velmi maly.
- Tlacidlo na uvolnenie objektivu ide na oboch telach tazsie stlacit a tiez sa tam tazsie nasadzuju objektivy.
- Zvuk uzavierky mi pride vyrazne prijemnejsi a menej rusivy, nez u A7II/A7R2
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 3. 2018 13:53

v DxO testovali A7III s peknym vysledkom - podla ocakavania je lepsi od A9 a len nepatrne zaostava za A7R2/A7R3: https://www.sonyalpharumors.com/sony-a7 ... he-a7riii/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 26. 3. 2018 15:54

Nejlepsi FF low light king :)

lowlight.PNG

vs canon.PNG
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 3. 2018 16:19

Ten 6D2 je velke sklamanie. A7III zasa prijemne prekvapil. Fotky A7III/A7R3 na vysoke ISO vyzerali uz aj na DPR porovnatelne, DxO to len potvrdilo. Clovek si akurat vyberie, ci chce rychly fotak a potrebuje vysoke rozlisenie alebo rychlejsie a lahsie spracovanie fotiek. Skvele pre zakaznikov.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 26. 3. 2018 16:41

Myslím, že A7lll je fakt milé prekvapko, ak nebudú problémy tak budem tuho uvažovať, hlavne ak mám canon sklá a sú použiteľné.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 26. 3. 2018 18:21

V nejakych diskusiach ale zaznelo, ze ludia nie su uplne nadseni z hladacika. Neviem ci slo len o neocakavane nizke rozlisenie, alebo ma nejake problemy. Viete niekto nieco o tom ?
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ronybert 26. 3. 2018 19:16

Nikde jsem se nedozvěděl o problému s hledáčkem ,asi požadavek na hledáček jako u Sony a9, ale všechno je možné
ronybert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 3. 2018 19:35

A7III ma hladacik vacsi ako A7II (zvacsenie 0,78x z povodnych 0,71x), rozlisenie ma cca 2,36mil bodov - prevzaty je z modelu A7R2.

Sony A9 a A7R3 maju o nieco lepsie hladaciky - rovnako velke (0,78x), no s vyssim rozlisenim (3,69mil bodov) a aj jasom.
Aj preto maju papierovo mierne slabsiu vydrz na bateriu.

Najlepsi EVF sa mi stale zda byt v Leica SL - ten je este vacsi a jemnejsi (zvacs. 0,8x, rozlisenie 4,4mil bodov)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 27. 3. 2018 06:43

Teď koukám na tohle a zarazil mě ten blackout. To je hrozně rušivý. Snad to není v reálu tak hrozný ne?
https://www.youtube.com/watch?v=kp1vpQDSxxI
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 3. 2018 07:15

Blackouty na videu jsou šílený. Doma musím mrknout do X-T2, neuvědomuju si, že by mi toto dělal. Buď ne tak moc, nebo to v hledáčku působí jinak.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 3. 2018 08:05

Ten blackout je jedine pokud se foti na Hi+ (10 FPS), pri HI by to melo byt 8 FPS bez blackout (tak jako A6300/A6500). V hledacku to pusobi jinak, protoze je to na mnohem mensi plose, kdyby slo nahrat blackout klasickeho OVF, tak by to vypadalo uplne stejne. Ten blackout free je mnohem lepsi nez to co mas v OVF jako blackout u normalnich zrcadlovek. Nemluvim o strojich za 80-120 tisic.

-- 27. 3. 2018 09:11 --

bob222 píše:Myslím, že A7lll je fakt milé prekvapko, ak nebudú problémy tak budem tuho uvažovať, hlavne ak mám canon sklá a sú použiteľné.


Tady je nejaky celkme aktulani test nejakych skel.

https://www.youtube.com/watch?v=sWZDkvDayN8
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 27. 3. 2018 08:57

Nepřeháněj. Kdy ses naposledy díval do OVF. Tam je blackout dlouhý jen u dlouhých expozic, případně může ztěžovat náhled při seriovém snímání. Ve většině situací je neznatelný.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hoax 27. 3. 2018 08:57

Ten blackout je tady hrozně dlouhej. Asi to bude zmršený tím videem, je tam vidět i řádkování. A nebo nějakým nastavením.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Devil007cz 27. 3. 2018 13:11

Tim jsem chtel rict, ze blackout na DSLR v OVF je stejny jako pri EVF prakticky. EVF dokonce umoznuje blackoutfree pohled pri jiste nastaveni, coz OVF neumoznuje. Tady to bylo taky seriove snimani.

V tom videu je nastaveni bez blackoutfree a na tak velke plose to samozrejme vypada mnohem hure.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 27. 3. 2018 16:40

Ten blackout vo videu sa mi zda byt podobny ako na A7R3 (prve aj druhe video). Ked som mal v rukach 6D, tak mi to neprislo velmi ine, skor som si hned vsimol malicky a tmavy hladacik (maly a tmavy mi zial pride uz aj spickovy 1DxII, mozno len vonku za silnejsieho svetla sa mi zda byt OVF stale o nieco prijemnejsi).
Seriove snimanie funguje aj bez vyraznejsieho zatmavenia obrazu, no to velmi nevyuzivam, radsej mam vyssiu rychlost, nez plynuly obraz. Pohyb sa da dobre sledovat tak ci tak.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků