Sony A7/A7r - zkusenosti

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 21. 2. 2018 08:34

Na Sony mi isli vsetky redukcie nasadit bez problemu (Viltrox, Commlite, Sigma a Metabones). Teraz uz nemam ziadnu z nich, znamy ma doma Sigmu MC-11 a ta je super.
Ta diskusia sa tyka skor prvych modelov A7/A7s, no s nimi nemam nejake skusenosti, nepovazoval som ich za pouzitelne na klasicke fotenie namiesto DSLR. S manualnymi sklami boli fajn, no to nie je pre mna.

Zatial len na OMD E-M10 mi nesedela cinska redukcia na stare manualne skla - jeden zubok tam bol navyse a pilnik to hned vyriesil. Zaujimave bolo, ze na Panasonic GF2 bola OK.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 2. 2018 09:01

Pouzivam adapter Sigma MC-11 a zadny problem. To bude urcite v te noname redukci co si koupil.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fibi777 21. 2. 2018 11:50

Když už tady řešíme novinky A7R3 a A9, tak sony v tichosti opustila ten svůj model stahování aplikací do kamer. V ČR byl sice problém s registrací, ale dalo se to obejít. Neříkám, že to bylo kdovíjak pohodlné, ale např časosběr teď v A7R3 a A9 prostě není a hotovo. Jedině použít zrychlené video 50x pal/60x ntsc Nemáte někdo tucha, zda to budou řešit jinak? Nebo prostě kdo to chce, nechť si pořídí intervalovou spoušť a pak to ladí v PC?
fibi777
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 21. 2. 2018 12:34

A to ta intervalova spoust neni proste a jednoduse implementovana v tech telech? Celkem fail, ne?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zeratulcz 21. 2. 2018 13:51

Na a6300 jsem měl nakoupenou aplikaci timelapse asi za 10$. Ale ovládání bylo tragické. Byla strašně pomalá. Teď mám drátovou samospoušť a je to tak 1000x pohodlnější.

Aplikace měla jen jednu výhodu a to bylo pomalé sledování expozice, které se hodilo při západech slunce.
Zeratulcz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Devil007cz 21. 2. 2018 14:54

Kdyz jsem se dival na vsechny ty timelapsa videa, tak 99 procent lidi pouzivalo neco externiho sofistikovanejsiho zvlaste s tim, ze to maji casto na posuvne/otocne rampe apod.

Sony to asi nestalo za to, navic se tim zjednodusi firmware fotaku a duvod je, ze Sony skoncilo s integrovanym androidem.

Chapu,ze nekomu to muze chybet nicmene na nejake drobnosti.
Devil007cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 21. 2. 2018 18:56

Ondrej Bobek píše:Na Sony mi isli vsetky redukcie nasadit bez problemu (Viltrox, Commlite, Sigma a Metabones).
Kamoš si kúpil túto: https://www.ebay.com/itm/New-Auto-Focus ... 2732785?ss
Aká to je značka netuší...

Keď sme porovnávali koncovky, tak ich nemal trošku zrezané ako u 24-240:
Obrázek
Môže to spôsobovať, že sa redukcia nedá zakrútiť a zacvaknúť?
(a že to teda stačí len zbrúsiť pilníkom?)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kirtap 22. 2. 2018 02:18

Koukal jsem na moji MC 11 a uvedené sražení tam nemám.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 2. 2018 06:15

Tak to ma echt noname adapter. Neboji sa, ze by to mohlo ublizit fotaku (alebo objektivu) ?
Ja som skusal najlacnejsie za cca 80€ a aj vtedy sa dali zohnat nejake uplne exoticke, no nechcel som riskovat, ze by nieco nebolo OK. Momentalne by som bez vahania siel do tej Sigmy - ma fer cenu a rozumnu funkcnost, ktora sa s kazdym novym modelom fotoaparatu len zlepsuje.

Pozeral som 4 skla a mierne zrezane hrany maju vsetky - niektore viac a ine len velmi jemne (mozno opotrebovanim).

Coskoro bude uvedeny fajn objektiv - AF verzia Tokina Firin 20mm f2
https://photorumors.com/2018/02/21/two- ... -f-1-4-ff/
S hmotnostou 464g a obrazom (dufam) podobnym manualnej verzii to moze byt velmi slusne sklicko.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod smikoto 22. 2. 2018 08:02

Jojo na tělo za 100k pořídit redukci za 700,- mi přijde celkem fail.
smikoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 22. 2. 2018 08:38

Som zvedavý akú cenovku dá tamron na tú novú 28-75/2,8. A ak doplnia tú novú 70-210/4 aj na e mount, tak to bude možno silné duo!
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 2. 2018 08:43

Ten Tamron 28-75/2.8 vyzera veeelmi pekne. Hmotnost iba 550g a malicke rozmery by mohli byt fajn pokial by mal rozumnu kvalitu obrazu. Vedel by som si ho predstavit na dovolenky (a uz dalej nezvazoval 24-105/4G )
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 2. 2018 09:28

Tu 70-210 asi neodplnia tak skoro, to by musel upravit konstrukciu, ale ta 28-75 vyzera velmi dobre. 24 by bolo lepsie, ale takto to asi bude lacnejsie :-)

Tie G2 Tamrony su pokial viem velmi slusne, dokonca aj z hladiska ostrenia, ceny si drzia dost nizko, takze by mohlo ist o paradny kauf.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 22. 2. 2018 09:44

Snad bude lepsi ako sucasny Tamron 28-75 pre zrkadlovky (nie len vymeneny AF motor a pridana dlzka aby pasoval). Mohlo by to byt pekne sklicko, najma ak by bola kvalita blizka modernym Tamron objektivom a cena prijatelna (s 450€ ako ma DSLR verzia urcite neratam) :D
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metatron 22. 2. 2018 10:35

Ondrej Bobek píše:Na Sony mi isli vsetky redukcie nasadit bez problemu (Viltrox, Commlite, Sigma a Metabones). Teraz uz nemam ziadnu z nich, znamy ma doma Sigmu MC-11 a ta je super.
Ta diskusia sa tyka skor prvych modelov A7/A7s, no s nimi nemam nejake skusenosti, nepovazoval som ich za pouzitelne na klasicke fotenie namiesto DSLR. S manualnymi sklami boli fajn, no to nie je pre mna.

Zatial len na OMD E-M10 mi nesedela cinska redukcia na stare manualne skla - jeden zubok tam bol navyse a pilnik to hned vyriesil. Zaujimave bolo, ze na Panasonic GF2 bola OK.


Ale na MC-11 funguju dobre aj Canon skla (s USM ostrením) ??? Lebo ofiko podporuje len ART-ky od Sigmy. Máš z toho niečo vyskúšané pls. ?
metatron
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků